• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Fixa na škrábance

Freaxus

člen KLANu
66
Má někdo zkušenosi s nějakou tou fixou na škrábance? Jak hlubokej škrábanec to dokáže "opravit"? Mohl by mi kdyžtak někdo nějakej doporučit? Na netu jich je spousta, od 99kč až skoro za tisícovku...
 
až na takovou skutečnou fungující fixu někdo narazí, taky bych rád věděl :) .. jinak zkoušel jsem různé od nejlevnejších až do cca 300 Kč , víc jsem tomu nevěnoval... mě to přišlo celkem na prd nebo nevím... možná jsem to měl moc hluboke. Trošku to přiopravi, ale po prvním projetí myčky to bylo zase dole.
 
mám stejnou zkušenost, ty tužky jsou na nic :confused: lepší je se poohlédnout po kvalitnějších pastách přímo na škrábance, ale jak koukám na ten obrázek... myslím si, že to je už dost hluboké. já mám taky dvě rýhy ještě trochu hlubší na zadních dveřích. lakýrník říkal, že se to musí opravit komplexně tmelem a rozstříknout pak celé dveře, aby to nebylo poznat. k čemuž jsem se zatim nedokopal. aspoň jsem si koupil opravnou tužku v barvě laku přímo v Mazdě a štetečkem to lehce zatáhnul a je to v pohodě. vidět to trochu je, ale rozdíl od původního stavu velký.
 
Já používám k odstranění šrámů výhradně vosk od @Doris .
Např. viz. https://www.mazdaklan.cz/threads/naturalovy-reference-lesteni-vosk-od-doris.94/page-3#post-5023
nebo https://www.mazdaklan.cz/threads/detailing-pece-o-lak.210/#post-3393

Nicméně jak píšou kluci, tohle vypadá podle fotky na pěkně hluboký škrábanec. Vosk možná dokáže zamaskovat, aby to nebylo tolik na očích, ale pokud bys chtěl aby škrábanec nebyl poznat, tak pomůže leda lakýrník.
Doris třeba napíše více.

Na všelijaké "kouzelné" tužky určitě můžeš zapomenout, je to zbytečná ztráta času ;)
 
Ono to až tak extra hluboký neni, mam jen celkem kvalitní foťák, kterej to makro dobře zachytil... pro ten vosk si mam napsat Doris? Prodá mi nějaký přiměřený množství? Nechci voskovat celý auto... no i když.... jinak koukám an internetu i na ty pasty a něco do konce týdne určitě obědnám, tak se uvidí...
 
To necháme samozřejmě na tobě, co na mazdičku použiješ ;) Nicméně mysli na to, že mazda má obecně velice tenký lak a pokud budeš celý lak brousit nějakou brusnou pastou, tak se nejenom hodně nadřeš, ale taky můžeš pěkně znehodnotit lak na svém novém miláčkovi.
 
Tohle už nelze nijak zamaskovat, vidět to bude vždy. Pokud je šrám hluboký a zasahuje až do barvy jako v tomto případě, je to zralé na přestříkání. U tmavých barev by to ještě šlo zmírnit zatřením a rozleštěním, u světlejších a metalických laků to tímto levným způsobem nejde opravit s pěkným výsledkem.
Vosk by tohle dokázal trochu zmírnit a ztlumit a ránu by částečně zahladil, ale rozhodně nenahradí chybějící vrstvu barvy.
Retušovací tužky a fixy takovéto poškození určitě nevyřeší, někdy to může po jejich použití vypadat ještě hůř.
 
Poslední úprava moderátorem:
Takhle se mi jednou podepsal jeden kripl na GY. Udelal mi dost silnej sram na zadni lem. Heh... no nastesti tam pod lakem uz bylo neco kitu :D Takze to neslo na plech. Ale videt to bylo z velky dalky. Tmavy auto a bilej sram, no... zastrelit. :/
 
Back
Top