• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Flamewar na téma melldova převodovka

M3grey

rodinný člen KLANu
2 101
V jinem vlakne jsem zjistil takovy mensi zadrhel, totiz ze jsi 2x menil převodovku, navic tam mas aktualne takovou, ktera tam oficialne nepatri? Paklize je to pravda, muze to byt IMHO velky problem pri prodeji mimo toto forum fandu znacky a rozhodne bych to nedoporucoval pripadnemu zajemci zamlcet... ;)
 
Ano, převodovka občas při řazení z 1 na 2 drhla a taky vibrovala na 4, když jsem přidal trošku plyn (což mě zas tak netrápilo). Řešil jsem to s autorizákem v Brně (Auto Balvín) a ve Zlíně (Auto Efekt) a oba doporučili v převodovce se nehrabat a vyměnit kus za kus. Tak jsem sehnal od borca, který vozí díly z Polska, novější převodovku. Bohužel to borec popletl a dovezl mi převodovku z verze G120, tak se to měnilo nadvakrát. Už to drhnutí je cítit jen výjimečně a jen trošku a vibrace zmizely úplně. Mechoš říkal, že to drhnutí je bohužel u těchto modelů normální a to mi potvrdil i dotazník na FB, takže ta převodovka je teď určitě v pořádku. Proč bych to při prodeji měl zmiňovat? Dá se dohledat, že ta převodovka je z jinýho auta? Bylo to měněný v autorizáku a jsem si jistej, že práci odvedli kvalitně a nic neponičili.
 
Clovece, mne to nevysvetluj, ja s tim problem nemam. Ale zajemce pravdepodobne mit bude, tim spise, ze je o tom dohledatelny zaznam (z autorizaku)?‍♂️

Do inzeratu bych to nepsal, tim odradis kazdeho, ale rozhodne bych to pri pripadnem jednani nezatajoval.. ?
 
Já bych to neřešil. Převodovka je už ok, je to origo a měněný v origo servise. Nevidím na tom nic špatnýho. Taky jsem se na to tenkrát mohl vysrat a prodat to někomu s tou původní, což by už někomu vadit mohlo.

Zatajovat nic nebudu. Když se zeptá, tak mu to řeknu.
 
Já bych osobně z toho nedělal takovou vědu a ba naopak bych to bral jako pozitivum, pokud by mi to majitel vysvětlil tak, jak to tady vysvětluje Mellda. Bylo to z důvodu drhnutí, byl to originální díl a v autorizovaném servise. Já osobně bych v tom viděl to, že se o to auto opravdu staral a zajímal a není to takové klasické "tomu autu něco je, radši ho pošlu dál" :)
 
Vsak ja to taky beru jako pozitivum a vedu z toho nedelam. Ale to se tak bavime spolu na foru mezi fanousky znacky a mame pochopeni. Ale je bezny kupujici jako my? Pochybuji. A az pul roku po koupi novy majitel zjisti, ze tam vlastne neni prevodovka, jaka tam patri a prodavajici se jaksi zapomnel zminit? Tak se na tom hrave otoci (byt to bude zastupny duvod) a mellda bude jen cubrnet, ze si musi Mazdu koupit zpatky ?
 
Je to převodovka Mazda, funkční a zkontrolovaná ? Dle příspěvku majitele je
Je montovaná na vozidlo odborným servisem ? Je
Změnil se status auta ve velkém TP vůči STK ? Ne
Je to ze strany majitele podvodné jednání ve snaze prodat s nějakou vadou ? Ne. Auto žádnou vadu nemá, naopak ta byla odstraněna.

Mě by jen zajímalo, aby na to auto dle VIN pasovala poloosa, pasovala spojková sada tak, jak mi to vyhodí katalog dílů. A taky abych nejezdil po dálnici ve 140 na 5000otáček a v případě servisu si nelámal hlavu proč mi to tam nepasuje...

Ruku na srdce, kdyby veřejně napsal, že se stalo toto a tamto a je to řešeno takto a onak, okruh zájemců by se redukoval na 10%. a přitom k tomu není racionální důvod, protože kdyby tam zůstala ta původní převodovka a někdo do ní nalil nějaké BG těsně před prodejem a nějak to zaonačil, tak co ? Tak nic a někdo to za 350 koupí, za chvíli se to vysype a reálně se stejně nedomůže ničeho.

Kdyby to byl holý nesmysl, tak by to tam autorizák ani nenamontoval.
 
... jsi schopny pochopit, ze 90% ridicu jsou jen uzivatele, kteri ani nevedi, co je poloosa, prevodovka, apod.? Co zajima u auta tebe je sice pekne, ale neni to smeroplatne, jak rikala Anca. A tem 90% ridicu tudiz nevysvetlis, zes tam dal prevodovku z G165, protoze toci tolik a tolik a tamta tocila tolik a tolik a ze to je vlastne lepsi (relativne).
Samozrejme, ze kdyz da tento udaj do inzeratu, tak se mu nikdo neozve. Na druhou stranu pokud sdeli zajemci RZ /VIN, tak je ta vymena v servisni historii dohledatelna a vysledek je naprosto stejny, byt pracnejsi. Aby prave tady nebyl zakopany pes?
 
Bavis se se mnou jako s idiotem. Nevim proc. Vubec te neznam a nic jsem ti neudelal. Ano, jsem schopen to pochopit, vychodil jsem zakladni skolu a pak jsem se vzdelaval i dale. Reagujes, jakoby tvuj nazor byl jediny spravny. Coz objektivne neni pravda a plati to i pro me.

V predchozim prispevku pises : "A az pul roku po koupi novy majitel zjisti, ze tam vlastne neni prevodovka, jaka tam patri "
Nyni pises : "90% ridicu jsou jen uzivatele, kteri ani nevedi, co je poloosa, prevodovka"

Auto ma najeto pod 100Tkm. Pokud oprava autorizovanym servisem splnuje co jsem psal vyse, pasuji dily, jak by na takovou zamenu kdo prisel ? Auto se objedna do nezavisleho servisu napriklad na vymenu spojky. Mechanik to zvedne, sunda prevodovku, vidi set spojky, sunda jej, novy set pasuje. Jak mechanik vi, ze prevodovka se znacenim XY-02L (napriklad) tam nepatri ? Jeste jsem nevidel servis, ktery lozi pod autem a zjistuje, zda diferencial sedi s VINem (coz ani to nejde kolikrat podle VIN dohledat), jestli nahodou ta automaticka prevodovka nema jine oznaceni, nez jake by mela mit (a podle ceho ?? V TP tento udaj neni) pripadne jestli to auto nema tlumice z nejakeho sportovneji ladeneho derivatu daneho modelu a jestli je to v souladu s VIN.

Ja jsem rekl svuj nazor, ty svuj, prodavajici to jiste bere v plne vaznosti na vedomi, stejne tak to tady ctou registrovani i neregistrovani a to jiste staci. Nevidim duvod tyto hypotezy rozvijet dal. Neni o cem diskutovat. Situace je jaka je. Tvuj nazor je legitimni, mas na nej pravo. Podle reakci na prispevky jsi ale spise v nazorove mensine. Coz neni zlocin.
 
Tak se všichni uklidníme. Aktuálně se dodává CC35-03-000, @mellda namontoval koupenou C635-03-000, což je zcela správně, neboť má auto z počátku výroby a byla to dokonce výměna kus za kus (tu C635-03-000 tam už měl, jen staršího data).
1649158030874.png
1649158063453.png
 
Já jsem to taky tak pochopil, protože sám psal, že napoprvé mu dodali jinou převodovku a měnila se tedy nadvakrát. Jenže on sám se pak později vyjádřil na dotaz ve smyslu " co s tím jako budeš dělat, když to tam nemá být" tak, že to kupujícímu na dotaz zodpoví jaký je stav. To mě zásadně znejistilo v pochopení toho, jak to vlastně je a držel jsem se jediného validního názoru, což je majitel.

No, tak vida, jak se to vylouplo. Tedy NENÍ žádný problém. Pro nikoho. Ani pro toho, kdo s tím nemá nic společného :D V zásadě nejlepší by bylo to promazat celé. protože jsem si jist, že pokud to někdo objeví, část takových to do konce k této informaci nedočte.
 
Ano, v mezičase tam měl C652-03-000, což moc dobře nefungovalo. :D Převodové poměry, akcelerační tabulky atp. v řídící jednotce motoru...
 
Nebylo by fajn to tady trochu promazat nebo dodatečný diskuzi přidat svoje vlastní téma ? Prodávat auto a mít u toho takovou přednáškovou síň, tak to raději shodim ze skály.
 
Jirka87
Proc bych se s tebou mel bavit jako s idiotem? Bavim se s tebou uplne normalne, ale jestli ti to tak prijde, tak to nebyl zamer.

V predchozim prispevku pises : "A az pul roku po koupi novy majitel zjisti, ze tam vlastne neni prevodovka, jaka tam patri "
Nyni pises : "90% ridicu jsou jen uzivatele, kteri ani nevedi, co je poloosa, prevodovka
To je v nejakem rozporu? V jakem?

Mozna jeste takto - mam zajem o auto, zjistuji identifikatory. Volam do servisu, zjistuji udaje k autu. Aha, byla menena prevodovka? 2x? Proc? Aha, dekuji.

Jinak ja to mozna na zacatku spatne pochopil, mel jsem za to, ze Mellda daval do G120 prevodovku z G165. To je mozna to neporozumeni od zacatku.

Prodavajicimu jsem se snazil pomoci, ne tady zavadet flame. Vzhledem ke skutecnosti, ze pokud se objevi podobne auto v inzerci, tak prodavajicimu lidi urvou ruce a v tomto pripade nikoliv tak je to divne...
 
Nebylo by fajn to tady trochu promazat nebo dodatečný diskuzi přidat svoje vlastní téma ? Prodávat auto a mít u toho takovou přednáškovou síň, tak to raději shodim ze skály.
Vsak to nebylo primarne bazarove tema, ne? Pokud si pamatuji, nez se to x-krat prehazelo po ruznych tématech, tak se Mellda dotazoval (s odkazem na auto.bazos), proc dosud neni o jeho auto zajem a z toho se to vyvinulo. Ted uz se v tom nevyzna nikdo, cili navrhuji to cele smazat...
 
Back
Top