• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Foukání oleje z víčka nalévání oleje

Navstevnik

nový člen
12
Dobrý den, mám Mazdu 6 GH 2.5 MZR, při volnoběhu mi vyfukuje v pulzech kapky oleje, když otevřu víčko nalévání oleje. Je to normální? Když jsem oddělal svíčky a koukal do válce tak píst je pokrytý karbonem a svíčky viz. Foto. Motor má najeto 180 000km Děkuji za odpověď

IMG_20220711_171842.jpg IMG_20220711_171839.jpg IMG_20220711_172051.jpg
 
Tak pohyb pístů způsobuje pulzovani, při namontovaným víčku se to odsava PCV systémem do sání, pokud nevyskakuje měrka nebo některá hadice z odsávacího systému, neřešil bych to
 
Pokud z toho nefouká jako z fénu a zároveň motor nežere olej po litrech, tak bych to neřešil. Koncernový motory mívají pod víčkem druhou krytku, která zamezuje "cákání" oleje, ale zase nevidíš na díly pod víkem motoru.
 
Pokud z toho nefouká jako z fénu a zároveň motor nežere olej po litrech, tak bych to neřešil. Koncernový motory mívají pod víčkem druhou krytku, která zamezuje "cákání" oleje, ale zase nevidíš na díly pod víkem motoru.
Nefouká, jen pulzuje, olej to žere 0,4 l za 2000km, ale to ještě budu měřit. Mám ji jen 2 měsíce, tak uvidím
 
Btw svíčky mají normální barvu (teda pokud jezdíš na 95), já je po 100oktanu mám vždy bílý
 
Back
Top