• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Hlášení "nízký tlak oleje"

fannah

nový člen
1
Chtěl bych se zeptat - M6 2015 AT...
Při delší cestě mi asi 100km od domu vyskočila hláška na výměnu oleje - servis, na oleji najeto 12tis, dojel jsem domů, asi 1km před cílem mi vyběhla hláška nízký tlak oleje.
Olej jsem vyměnil, smozřejmě v něm byla nafta (asi 2mm nad FULL ryskou), vyresetoval jsem podle návodu na této stránce, nicméně hláška nízkého tlaku oleje zůstává.
Objednal jsem se na servis, ale dočetl jsem se, že to může být i softwarem ŘJ, která kvalitu oleje špatně rozpozná? V servisu by mi patrně opět vyměnili olej a vyresetovali tuto chybu / přehráli software? Díky moc jestli s tím někdo máte zkušenost...
 
Chtěl bych se zeptat - M6 2015 AT...
Při delší cestě mi asi 100km od domu vyskočila hláška na výměnu oleje - servis, na oleji najeto 12tis, dojel jsem domů, asi 1km před cílem mi vyběhla hláška nízký tlak oleje.
Olej jsem vyměnil, smozřejmě v něm byla nafta (asi 2mm nad FULL ryskou), vyresetoval jsem podle návodu na této stránce, nicméně hláška nízkého tlaku oleje zůstává.
Objednal jsem se na servis, ale dočetl jsem se, že to může být i softwarem ŘJ, která kvalitu oleje špatně rozpozná? V servisu by mi patrně opět vyměnili olej a vyresetovali tuto chybu / přehráli software? Díky moc jestli s tím někdo máte zkušenost...
Pro tyhle případy (obzvlášť u dieselu SH) to opravdu chce přikoupit nějakou primitivní OBD diagnostiku (Vgate iCar2 třeba), protože tahle hláška může znamenat víc věcí. Mimo jiné i skutečné zhoršení kvality oleje nebo problém s olejovým čerpadlem. Pro určité rozklíčování, co ono hlášení vyvolalo, lze použít tuto tabulku:
SH_nizky_tlak_oleje.png
 
Ta levná diagnostika z číny a Forscan v telefonu se rozhodně vyplatí. Víš jestli můžeš dojet na výměnu(zhoršená kvalita oleje)nebo jestli ti to skutečně špatně maže/nemaže vůbec.
Jinak u mé GJ 2013 když jsem měl "sníženou kvalitu oleje", tak mi svítila "Hlavní varovná kontrolka" a u toho textová hláška "low oil pressure". Diagnostika mi řekla, že je snížená kvalita oleje a dojel jsem do servisu na výměnu. Jinak bych si volal odtah. Mazda toto bohužel nevychytala a ta hláška je zavádějící a mylná.
 
Zdravim,
prosim Vas vedeli by ste mi pomoct, po ani nie mesiaci od kupy jazdenej Mazdy 6 2.2 r.2013, a najazde cca 500 km mi pri jazde na dialnici vyhlasilo nizsky tlak oleja, auto preslo do nudzoveho rezimu,a odtah kedze vyhodilo nizsie uvedene hlasky.
Po napojdeni na diagnostiku za zobrazili 4 chyby.
Povodny majtel povedal ze mal podobny problem pred 2 rokmi a na aute sa vymenilo sitko a filter.
V neautorizovanom servise mi povedali ze s niecim podobnym sa stretli a vtedy tiez vycistitili , vymenili sitko , filter a auto fungovalo, garantovat mi ci to bude aj moj pripad nevedeli, ze by vedeli az po zlozeni vane.
Bude to len tento maly problem alebo nieco vacsie?
dakujem za akekolvek rady.
1635786170921.png1635786234460.png1635786334805.png
 
Mazdar mám takový dotaz po výměně olej se kamarádovi na 2.2 Awd 2016 rozsvítila kontrolka oranžového trojúhelníku a dle diagnostiky P06DE Majda před výměnou oleje neměla žádnou chybu,jeje možné je se musí něco nastavit v forscanu?nebo se pletu a jedná se o začínající problém?Děkuji za rady a pomoc 👍

Screenshot_2024-01-29-19-41-38-241_com.ovz.carscanner.jpg
 
Back
Top