• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Hodinky - co nosíte na ruce ?

Přešel jsem z Apple Watch na Garmin Fenix Saphire. Hlavním důvodem byla výdrž baterie při ježdění na kole a ovládání tlačítky při sportu i práci. Zase mi mi chybí Apple Pay. Ale to zvládnu oželet :).
Ještě bych si chtěl pořídit nějaké ty "OFF-Line" hodinky, ale ještě jsem se nerozhodl pro které :yum.
 
Přešel jsem z Apple Watch na Garmin Fenix Saphire. Hlavním důvodem byla výdrž baterie při ježdění na kole a ovládání tlačítky při sportu i práci. Zase mi mi chybí Apple Pay. Ale to zvládnu oželet :).
Ještě bych si chtěl pořídit nějaké ty "OFF-Line" hodinky, ale ještě jsem se nerozhodl pro které :yum.
Tak použij Garmin Pay?
 
Pokaždé musíš zadávat PIN a mnohem rychlejší je vyndat mobil z kapsy. Garmin pay jen v krajní nouzy.
 
Dříve klasiku, rád jsem to střídal...Tissoty, Festiny / nějaký sportovní...pak jsem si koupil Huawei Watch a 2 roky jsem je nesundal, ale chybělo mi že nenosím klasický hodinky. Huawei jsem pak dal do šuplíku a vrátil se ke klasice a říkal jsem si, už žádný chytrý nikdy nechci.
Vydrželo mi to asi rok a půl a letos zkraje roku jsem si pořídil Samsung Galaxy Watch 4 Classic no a co myslíte? Od ledna jsem je nesundal a všechny krásný normální hodinky hnijou v šuplíku, ale faktem je, že tyhle mi fakt vyhovujou hodně a i vypadaj jak klasický cibule :innocent:
 
hodinky vesmes nenosim, a kdyz uz tak si vystacim s nejakym tim fit bandem (cas, krokomer, bt notifikace). zatim jsem neprisel na jediny duvod k cemu mit smart watch
 
V létě jsem si na projížďce na kole zapomněl peněženku a jak se hodila možnost platit hodinkami nebo upomínka či budík, navigace a další funkce jsou skvělé. Nabíjení 1x za 20 dní i víc je v pohodě. Garmin mohu doporučit. Kolega má Apple za 5x víc peněz, umí sice telefonovat, ale nabíjí á 24 hod :sob: , to nechceš!
 
Souhlasím @Sakura co píšeš, pro mě osobně placení, notifikace, možnost volání bez telefonu + nějaký ty data/GPS při sportu. Taky bych sice uvítal menší frekvenci nabíjení, ale to bych se zase musel obejít bez té možnosti volání. Já nabíjím po 2 dnech (někdy i po 3), ale poslední dobou jsem si zvykl dobíjet občas přes den chvilku v kanclu (z mobilu reverzním dobíjením), cca 20 minut stačí a pak nemusím standardně nabíjet vlastně vůbec.
 
Mám Amazfit GTR a je to jen takový levný band. Pořídím asi Epix, nebo když nebudu chtít utrácet, tak Venu 2 Plus - hlavně kvůli placení.
 
Ja ziju asi o stoleti pozadu. Na fitness mam zahradu, platim penezma nebo kartama, hodinky nedavam do nabijecky, ale na nocni stolek, a ocenuji neomezenou - nulovou - kompatibilitu s naprosto vsemi mobily ;).

Na fotce nejake moje quartzove Bulovy (bohuzel je nemam vyfocene na ruce v zadne Mazde), mechanicke natahove Junghans Max Billy na ruce v Mazde 6, a do tretice druha generace legendarnich samonatahovych Seiko Alpinistu na ruce v Mazde CX-5...

Doma se toho povaluje jeste vic, nejake celopruhledne Swatchky se samonatahem z 90. let, ruzny 5-series samonatahovy Seika, par nefunkcnich Primek, more starsich quartzu...

Kazdopadne nedam na analogove hodinky dopustit, dvojnasob obklopen ajtaky, kde plno kolegu uz nekouka v jednom kuse jen na pocitac, notebook a mobil, ale jeste k tomu pridali koukani na hodinky... ja kazdou trochu digitalniho detoxu vitam. Ale samozrejme chapu, ze kdyz se to s tema displejema neprehani, muze to pro leckoho byt prakticky...

watch-bulova.jpgwatch-junghans.jpgwatch-alpinist.jpg
 
Všechno má své.Je fakt, že krásu klasických hodinek jen tak něco nepřekoná.Je to svým způsobem šperk.Zase na druhou stranu chytré hodinky disponují spoustou funkcí.Oni už to nejsou ani už tak hodinky,ale spíše osobní asistent a penězenka.Kamarád byl zarytý zastánce klasických hodinek.Měl pár pěkných kousků.Pak mu šéfová koupila Apple a už je nedal z ruky.Každy má priority jinde?,někomu stačí obyčejné a někdo má na ruce celý kancl.?To neznamená, že se nemůžou priority časem změnit.?Dříve jsem nosil Prim,Timex,Casio.Pak jsem pár let neměl vůbec žádné.Teď mám dva roky Xiaomi, které jsem si koupil ze zvědavosti a spokojenost.A až je rozflákám,tak si koupím jiné dle nálady...a nebo možná zase žádné.?
 
Nejen Ondřej je 100 let pozadu, co se týče hodinek, tak je u mě naprosto jasno, musí to tikat :) Teda vlastně ne 100 let, ale 50, tolik je těm nejstarším. Vzhledem k Mazdě se mi propojila i země původu, jelikož kromě švýcarů jsou to právě japonci, které mám oblíbené.

Oblíbení švýcaři
IMG_8328.jpgIMG_5863.jpg

Vintážní kousek ze 70. let
IMG_1522.jpg

Japonská sekce
IMG_3288.jpgIMG_5692.jpgIMG_6585.jpgIMG_1696.jpg

Srdcovky ze Zélandu
IMG_2009.jpg

Na sport a různé hrubší aktivity pak různé Gshocky, takže smart watch nemají místo, leda tak viz výše ala Mára na každé ruce něco, ale to si nedovedu představit.
 
V létě jsem si na projížďce na kole zapomněl peněženku a jak se hodila možnost platit hodinkami nebo upomínka či budík, navigace a další funkce jsou skvělé. Nabíjení 1x za 20 dní i víc je v pohodě. Garmin mohu doporučit. Kolega má Apple za 5x víc peněz, umí sice telefonovat, ale nabíjí á 24 hod :sob: , to nechceš!
Apple Watch Ultra stojí 25tis. Garmin Fenix Solar s výdrží cca 20 dní stojí 20tis.
Nebo můžeš koupit Garmin Instinct 2 za 7,5 tis (výdrž až 28 dnů), ale to i Apple Watch SE za 7,5 tis.
To rozhodně není 5x víc peněz.

Navíc Garmin a Apple má zcela jiné zaměření hodinek, porovnávat je mezi sebou tak nedává moc smysl.
 
Já tedy zatím věrný klasice, byť jablíčkář tak na ruce mám Certiny, samozřejmě v automatu, strojek Powermatic 80 je to sice levný kousek, ale jeho výhoda je dlouhá doba chodu - reálně mi dal 85 hodin - a hlavně přesnost, kdy díky procesu výroby laserem na lince ten strojek dělá 2s denně což je paráda a splňuje tak limity pro chronograf.
Kožený řemínek už moc nenosím, jelikož hodinky používám i při plavání a td.

Zvažoval jsem přechod na Apple Watch Ultra ale zatím asi ne.... i když možnost STRAVY na ruce při jízdě na kole je fajn.

IMG_0879.jpeg IMG_0820.jpeg IMG_1062.jpeg
 
Back
Top