• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Kabinový filtr

Jaký je vlastně rozdíl mezi kabinovým a vzduchovým filtrem? Co je to tady nad tím kabinovým filtrem? Je to vidět v 1:45.

 
přes kabinový proudí vzduch do kabiny a přes vzduchový do motoru
Ajo, ok. Já si říkal, jestli to není ještě nějakej další filtr, kterej neznám :) O výměně vzduchovýho jsem taky uvažoval, když jsem kdesi viděl napsaný, že K&N může trošku přidat na výkonu, ale pak jsem viděl testy a nedopadl moc dobře, tak jsem se na to vyprdnul.
 
Ty jsi byl na ozónu a ten nepomohl? Divné. Zeptám se asi blbě, ale měl jsi při čištění ozónem zaplou klimatizaci?
 
Ty jsi byl na ozónu a ten nepomohl? Divné. Zeptám se asi blbě, ale měl jsi při čištění ozónem zaplou klimatizaci?
Ano, měl jsem zapnutou klimatizaci. Na vnitřní okruh. Valilo to tam snad půl hodiny. Mira mi tam dal víc, než kolik se běžně dává. Jen byla možná chyba, že jsem si nevšiml, že se topilo na 23°C. Co myslíš?
 
Správně by měla být nastavena při čištění co nejnižší teplota. Já spíš nechápu, jak ti ozón nemůže pomoct. Mně vždy pomohl od zatuchlého smradu.
Kup filtr a hlavně to chce začít používat klimu.
 
Nejsem odborník, ale výparník bude ve stejném tělese co ten kabinový filt. Za fitrem po proudu vzduchu. Na videu to vypadá, že je vlevo. Mě ozon taky u Octávky nepomohl. Zabral až pěnový čistič-desinfekce.
Ten pěnový čistič jsi nastříkal do výfuků klimatizace nebo ještě někam jinam?

Pořád nechápu, kde ten výparník je. Mohl bys poslat screenshot? Možná bych tam zkusil nastříkat taky tu pěnu.
 
Naposled jsem čistil klima u své Oc II, čistič jsem nastříkal do míst kde je výparník a do všech výdechů klima-topení. Nabývalo to jak montážní pěna, tak se ta chemie snad dostala tam kam měla. S Mazdou Ti nepomůžu, to spíš Max. Já jsem jen domácí kutil a svou CX-3 začnu poznávat až po skončení záruky. Pěna musí přijít hlavně na ten výparník, hnízdo bakterií. Zatím jsem ho pokaždý našel pod přístrojovkou uprostřed, za středovým panelem.
 
Naposled jsem čistil klima u své Oc II, čistič jsem nastříkal do míst kde je výparník a do všech výdechů klima-topení. Nabývalo to jak montážní pěna, tak se ta chemie snad dostala tam kam měla. S Mazdou Ti nepomůžu, to spíš Max. Já jsem jen domácí kutil a svou CX-3 začnu poznávat až po skončení záruky. Pěna musí přijít hlavně na ten výparník, hnízdo bakterií. Zatím jsem ho pokaždý našel pod přístrojovkou uprostřed, za středovým panelem.
A jak to má vypadat ten výparník nebo jak se tam dostat. Já měl za to, že to vypadá jako radiátor a je to někde vevnitř, kde se k tomu nedostanu a musím tam strčit tu hadičku.
 
Řekl bych, že prakticky všechny dotazy jsou zodpovězeny v tomto tématu https://www.mazdaklan.cz/threads/pece-o-klimatizaci.164/. Než člověk otevře nové téma, je dobré zkusit pohledat ve starých ;)
Diky. Ja hledal,ale nenasel.

Jinak dnes jsem byl v autorizaku a resil to s mechosem. K vyparniku se pry neda lehce dostat. Musela by se rozebrat pristrojovka. Vytahl filtr, pustil klimu, nastrikal tam nekolikrat Wurth a prepinal rezimy. Vzal jsem si jeden sprej domu a jeste jo budu nekolikrat opakovat. Strikal i do ventilacnich otvoru pro jistotu. Penu rozhodne nedoporucoval. Pry uz se mu jednou u nejakyho auta (tusim ze rikal BMW) stalo,ze to nejak proteklo a neco to vyzkratovalo. A pry se na to chyta prach.
 
Zkoušel někdo Meguiars AIR Re-Fresher, dostal jsem to na vánoce zatím nevyzkoušeno, prý je to i na dezinfekci klimy, mají to třeba zde:
https://www.vlesku.cz/dezinfekce-kl...mK_FlNb7gZZLKHOBTESgYYrIEa3RzeoRoCYeAQAvD_BwE
Jestli se chceš někomu pomstít tak si to kup ve rariantě "vůněnového auta" a daruj to někomu koho fakt nemáš rád. Takovej smrad co z toho je.... Jak pižmo starýho seladóna co vyrazil na lov babiček... Dva dny jsem to větral :dead::hungover::spitoutdummy::bag:
Jinak ohledně dezinfekce jsou lepší přípravky, který dokážeš aplikovat i ty sám než tyhle plechovky mezi sedačky.
 
Ten wurth je skvelej. Uz nic nesmrdi. Zadny pach (ani vune). Strikal jsem tam pro jistotu 3 dny po sobe.

Odesláno z mého SM-G975U1 pomocí Tapatalk
 
Jestli se chceš někomu pomstít tak si to kup ve rariantě "vůněnového auta"
Já myslím že jsem dostal zrovna tuhle variantu:)))) Je fakt že nový auto smrdí, ale jestli tak moc to nevím, nikdy jsem funglovku neměl:))))
 

Podobná vlákna

Back
Top