• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Kam hever - Jak zvednout auto heverem

Používam hever ktorý má na vrchnej ploške len takú ryhu (cca ako na obrázku) a po 8 prezutiach nevidím nič prehnuté.

1669194436694.png
 
Ahoj,jdu si pro radu . Potřeboval bych od světa znalejších potvrdit, že se nepletu.Předpokládám,že jsou to body na zvednutí dílenským zvedákem.Potřebuju hodit auto na podpěry,tak hledám místo kde to přizvednout.MX5 NCfl.Díky?

IMG_20221222_152905.jpg IMG_20221222_152931.jpg
 
@HHBota To si myslím že není dobrý nápad. Ofiko posvědcený zvedací body jsou buď ty na prahách (mezi výstupky) nebo za nápravnici/diferák. To už bych to raději hodil na ten nosník co je hned vedle, kdyby nebyla jiná možnost.
 
@HHBota To si myslím že není dobrý nápad. Ofiko posvědcený zvedací body jsou buď ty na prahách (mezi výstupky) nebo za nápravnici/diferák. To už bych to raději hodil na ten nosník co je hned vedle, kdyby nebyla jiná možnost.
Jde o to, že auto mám na jámě a řeším za co to přizdvihnout,abych mohl do bodů kam patří hever dát podpěry.Chci ošetřit podvozek a jak je to nízké tak se pod tu pitvoří nemůžu dostat.?Potřeboval bych to přizvednout co nejblíže prahu k vůli té jámě.Neměl bys nějaké schéma za co to podepřít??
 
Poslední úprava:
Ja to teda vždy nezvedám jen přímo mezi těmi body na prahu. Jen poblíž do cca 10 cm. Davám si tam kousek gumy nebo kus latě. V servise to dělaj stejně, co jsem viděl...Jak M6 GJ tak Mx5 nc.
 
Zdravím sháním hever na Mazdu 3 2023 a takový hever my našel vyhledávač jako originální ale nejsem si jistý jak ten vršek bude pasovat na práh.Nemáte někdo zkušenost z tímto typem? Děkuji
8640-2_dojezdove-kolo-mazda-3-5-6-mx-5-rx-8-r16-5x114-3-sada.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Používám tento a zatím spokojenost.
Podobný jak je na fotce mám taky(dostal jsem ho v sadě dojezdového kola),ale je to šmejd.Auto jsem s tím zkoušel zvednout jednou a jak se začalo zvedat,tak hever začal jít nějak šejdrem.Tak jsem to radši dál rychle dolů a koupil právě Heyner.
 
Jako nástupce origo heveru jsem si pár let zpět vybral Carface CF12473 s výřezem a při druhé výměně kol se zbortil 🫣 Naštěstí bez zranění, a byl v záruce, takže peníze zpět. Od té doby stále hledám takový, který by odpovídal tvarem a zároveň se vešel do umístění pod dnem zavazadlového prostoru (M6 GH 2010 liftback). Povedlo se někomu z vás najít ideální náhradu? Heyner si nechávám až jako last resort, přecejen každá věc navíc v kufru mi v současnosti na delších cestách překáží.
 
Já před pár lety koupil originál z vrakoviště. Mám ho v od té doby v kufru, ještě jsem ho nepoužil. Na přezouvání používám pojízdný hydraulický z Lidlu.
 
Back
Top