• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Karbon v sání a hlášení SCBS u 2.2 Skyactiv-D (SH)

Nevím jestli 270-300km jsou původní hodnoty regenerací a jestli je to tak v pořádku. Řekl bych, že regenerace jde ruku v ruce se stylem jízdy. Mé poznatky jsou když jezdím po městě tak se blížím k regeneraci kolem 220-300 km a záleží i jak na to šlapu. Pak jízda dálnice, minimální zpomalování tak tam ty regenerace podle mě při optimálních podmínkách (otáčky, stálá rychlost) tak tam ta regenerace mě probíhá klidně i při 120- 130km ujetých. Tak nevím co je vlastně optimální. o_O
Beriem to ako priemer - počet km : počet regenerácií. Vychádza mi to približne 243km. Jazdím teraz do práce každý druhý deň, hore dole 210km, 150km diaľnica, 50 okresky, 10 mesto.
 
vím co :) víš a předběhl si mě :) ale zase on jede v březnu za mnou :) víš proč :)..tak aspon budu mít od vás reference a čas na vyzkušání
 
:) :) tak doufám že náš pacient nebude potřebovat resucitovat cestou a bude zdráv :) a potvrdí skvělé výsledky této vakčíny :) :)
 
:) :) tak doufám že náš pacient nebude potřebovat resucitovat cestou a bude zdráv :) a potvrdí skvělé výsledky této vakčíny :) :)
Už se jednou vracel kvůli P401:

MONITORING CONDITIONS
― During EGR control
― Engine speed: 1,300—2,000 rpm
― Fuel injection amount: 15—45 mm3/stroke

Chvilku trvalo, než si ten fakt Denso přebralo...
 
Wow...proste kdo umi ten umi...to by chtelo nejaky specialni darek :) no pomalu mne zacina mrzet ze dalsi Mazdicka bude v benzinu ????
Mozna by to chtelo zapsat do kalendare...jako vyznamne datum :)
 
Poslední úprava:
Přikládám dva scr. jeden při rychlosti 90km/h a druhý 200km/h , :innocent:
Asi si nechám @shr3k (a) vytetovat na rameno ?

Screenshot_2021-02-16-17-31-56.jpg Screenshot_2021-02-16-19-34-23.jpg
 
ještě jsem zvědavý jak a jestli se to nejak projeví na DPFku, když to bude uplně zavřený na obou.....s tím tetováním to je dobrej nápad :)aby si to Shrek nedal jako podmínku :) :) to bych v práci nevysvělil :) :) :)
 
Tak sa podelim o cistenie mojej CX5ky 2,2 Dieselu SH motor z 2014 aj ja..2 tyzdne dozadu mi auto zahlasilo slaby tlak oleja, takze som dosiel pomaly domov, vymenil olej aj s spreplachom a este jednym olejom, vyresetoval kody P055F, P0524, C1001 (co je front camera) a bol pokoj...teda myslel som si.... Nemam problem s cukanim ako poniektori z Vas, mne moja Mazda uz dlhodobo nechce niekedy preradit do vyssieho stupna z 3ky do 4ky alebo este 4ky do 5ky pri uplne plnom plyne a cca pod 5000 otackami mi zacnu otacky klesat naspat a auto spomaluje. Po precitani tohoto vlakna..diki @shr3k, som sa rozhodol dat precistit sanie a tiez pozriet vacku a pretesnit vstrekovace. Po obvolani cca 6 Mazda autorizovanych servisov, som sa rozhodol pre jednu v Lucenci, kde dali nie len dobru cenu, ale hlavne aj vynikajuci pristup a technik sa nehanbil povysvetlovat veci po telephone aj 10 minut...mam rad ked niekto vie dat cas a tym aj presvedci o kvalite....Takze k vykonu: po otvoreni deklu motora ma technik trochu vystrasil ze to nevyzera dobre a ze je to podfuknute, tak aby aby neboli naprd aj vahadla...po rozobrati sa vsak zistilo, ze vahadla a vacka su ok, bolo to vsak podfuknute na 3 vstrekovacoch, cize bordel bol (a to som menil olej asi 300 km dozadu). Takze hned aj objednal olejove sitko, nechal si auto v servise, ze ho zajtra vymeni a aj ocisti vanu, ak tam bude este nejaky bordel. Co sa tyka sania, tak to som cistil v garazi kde to robili BG masinou asi tak 6000 km dozadu, takze som bol velmi zvedvay v akom stave to bude....prekvapko..zadrbane neskutocne..takze som pochopil ze 300 Euro som v lete zbytocne vyhodil, kedze nanos je paradny...do zajtra to ma byt vycistene, tak uvidim..olej pojde zas novy Mobil EPS 5W30 s origos Mazda filtrom, aj tak je za tach par km cierny ako uhol.....zatial sa kochajte tym svinstvom na fotkach a kludne poradte na co by som sa mal este zamerat. :)....dufam vsak, ze zajtra odidem zo servisu neilen z ovela lahzou penazenkou ale aj usmevom na tvari haha

1613584929057.jpg 1613584929089.jpg 1613584929102.jpg 1613584929134.jpg 1613584929146.jpg 1613584929166.jpg
 
No tak ten BG zázrak som si myslel, že to bude somarina ako keď som bol na čistení sania pomocou vodíka. Z bordelu sa spravil taký svestkovy lekvár a to ho pred rokom čistil mechanik.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
jj osobní zkušenost...tyhle chemie takové nanosy nevyčistí, což se přesně potvrdilo Lu-Boschovi. Podívej takhle zapraseny bych neřekl že to vůbec někdo čistil. Mylsím že můžeš být rád že to nakonec dopadlo takle....to sání přitom co ti to dělalo jsem bral jako jasnou věc, to podfouknutí bylo navíc..no ještě že ti ta kontrola dopadla takhle pozitivně :) a neskončilo to právě na vačkách a dalším marastu. Osobně vždycky doporučuju sání udělat mechanicky (někdo skořápkama, někdo vapkou a čističema, nám se osvědčil suchý led) BG přidávám jen jako drobnou prevenci, stejně tak jako Vervu od Benziny a když ne to tak VIF.
 
No tak ten BG zázrak som si myslel, že to bude somarina ako keď som bol na čistení sania pomocou vodíka. Z bordelu sa spravil taký svestkovy lekvár a to ho pred rokom čistil mechanik.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
AKo cistenie vodikom je na zaciatku retazca, potom cistenie chemiou, kde BG by obstalo asi naj, lebo viem ze mne to vtedy nieco pomohlo s tym radenim a tocenim do vyssich otacok..ale ked tieto mazdy su v taktomto stave, tak to by tam museli striekat asi dva dni aby to zislo..a ci vobec...zajtra vecer dam vediet ci mi to pomohlo s tym radenim nadobro..zatial sa idem len modlit :)
 
Chlapi este sa chcem opytat ci sa cisti aj sanie na turbe? Ze vraj je ta cast tiez dobre zasrana..ale turbo ze je ok. Lebo neviem ci to je v cene cistenie sania, tak im este rano budem volat aby to precistili tiez ak sa to tiez takto da. Plus ked maju dole tolko veci, asi by nebolo zle checknut aj zanesenie tych ostatnych cidiel na vyfuku a dpf nie? Dal som im este vymenit netesni solenoid a aj vymenit palivovy filter ked uz tam je auto dozajtra...ak Vas este nieco napadne, sem s tym..hned im to zajtra naordinujem haha
 
Mne to čistil vodikom asi hodinu a určite som necítil rozdiel, ale chcel som to vyskúšať len tak zo srandy lebo ma kamarát presviedčal že je to naj čistenie pre sanie. Tak už teraz viem že keď čistiť tak len mechanicky.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
vyčištěním čidel nic nepokazíš a určitě ty hadičky k nim taky pročisti at ten vzduch může běhat :) K turbu by mělo být všechno čisté..pokud nemá samo turbo nějáky problém..tam by rozhodně žádný karbon být neměl.
 

Podobná vlákna

Back
Top