• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Kontrolka smyku

Sebor

nový člen
29
Ahoj, znicehonic mi zacala svitit oranzova kontrolka smyku. Pristi tyden jedu na STK a mam obavy, ze neprojdu. Nevite, prosim, jaka je toho pricina a jak to opravit?
Diky za radu:)! Sebor...Mam M3,HB, BK, diesel 1.6, r.v. 2005
 
Ahoj, Sebor

Uz sa presne nepamatam ako kontrolka DSC/TCS funguje v M3 BK.

Skontroluj ci si omylom nezatlacil tlacitko DSC OFF vlavo dole pod volantom.
Ak je vypnuty system DSC, na pristrojovke moze svietit kotrolka smyku, alebo napis DSC OFF.

Pokial si tlacitkom nemanipuloval, diagnostika v servise odhali pricinu.

Podla mna moze byt pricinou aj korodujuci kontakt na ABS snimacoch, predpokladam ze s mazdou nejazdis casto.
 
U BK 1.6 MZ-CD to může znamenat víc věcí, třeba potíže s EGR. Bez přečtení kódu je to jak luštit z křišťálové koule.
 
Ahoj, Sebor

Uz sa presne nepamatam ako kontrolka DSC/TCS funguje v M3 BK.

Skontroluj ci si omylom nezatlacil tlacitko DSC OFF vlavo dole pod volantom.
Ak je vypnuty system DSC, na pristrojovke moze svietit kotrolka smyku, alebo napis DSC OFF.

Pokial si tlacitkom nemanipuloval, diagnostika v servise odhali pricinu.

Podla mna moze byt pricinou aj korodujuci kontakt na ABS snimacoch, predpokladam ze s mazdou nejazdis casto.
Diky za odpoved
Ahoj, Sebor

Uz sa presne nepamatam ako kontrolka DSC/TCS funguje v M3 BK.

Skontroluj ci si omylom nezatlacil tlacitko DSC OFF vlavo dole pod volantom.
Ak je vypnuty system DSC, na pristrojovke moze svietit kotrolka smyku, alebo napis DSC OFF.

Pokial si tlacitkom nemanipuloval, diagnostika v servise odhali pricinu.

Podla mna moze byt pricinou aj korodujuci kontakt na ABS snimacoch, predpokladam ze s mazdou nejazdis casto.
Ahoj Laki, diky za odpoved! Ted jsem prisel z garaze, zapnul klicek, ale nenastartoval. Naskocily vsechny kontrolky, vc. DSC. Vlevo dole pod volantem jsem zmacknul tlacitko DSC OFF a kontrolka nezhasla. Asi jsem to mel zkouset pri nastartovanem motoru. Myslite, ze by to mohl byt duvod k neprojiti STK? Treba si toho ani nevsimnou..., ale to tezko:).
PS: Laki jsi to Ty, cos mi obcas pomahal (vzdy dobre!) na ukoncenem M3klubu?
Jeste jednou diky! Sebor
 
Ahoj, diky za snahu mi pomoct, verim, ze je vyhodne si OBD koupit, ale fakt by me uz nebavilo, lepe receno, bych to uz neumel nainstalovat do mobilu a dokopat se k chybe, proc kontrolka stale sviti. Zitra pojedu ven, tak zkusim pri jizde, vymacknout tlacitko, treba kontrolka zhasne a kdyz ne, tak budu doufat, ze na STK, kam jedu v utery, si toho bud nevsimnou, nebo to nebudou povazovat za dulezitou zavadu
 
Tak servis si za vyčtení počítá třeba 600 Kč, tak jen pro to samotné zjištění možné závady je to fajn věc, která se i v nejlevnější verzi vyplatí hned napoprvé. Ale pomoci by mohl třeba někdo z klubu, kdo je z JČ. Aspoň vyresetovat.
 
Zdravim vas, jsem po dlouhe dobe opet zde:). Jeste jednou diky za odpovedi. V servisu Mazda mi rekli, ze je na vymenu nahradni dil, ktery je pro kontrolku smyku, ABS a jeste neco, cena kolem 9 tis. + prace, takze tak do 12 tis.Je to zatavene v igelitu a pri vymene (pry dosti obtizne) je treba dodrzovat max. cistotu. Protoze to je docela darda 12 tis. a protoze s tim uz jezdim bez problemu pres rok, tak v tom budu pokracovat. Jedine mi lehce vadi ta stale svitici kontrolka smyku:).
 
Ahoj,každých 200km mi začne blikat indikační kontrolka TCS/DSC zároven se žlutou kontrolkou I-stop.Po smazání chyby s
Vgate iCar Pro to zase vydrží asi 200km.
Ví my někdo znalý poradit co to je?díky moc
 
Ahoj,každých 200km mi začne blikat indikační kontrolka TCS/DSC zároven se žlutou kontrolkou I-stop.Po smazání chyby s
Vgate iCar Pro to zase vydrží asi 200km.
Ví my někdo znalý poradit co to je?díky moc

Je možné sdělit jaká chyba se maže? Aspoň nějaký její kód. Příčin může být mnoho, díky kodu chyby se dá nasměrovat na co se zaměřit. Kontrolka smyku může znamenat třeba i jen ochranné omezení výkonu z důvodu nějaké závady na motoru a podobně..
 
Jelikož jsem byl z toho na nervy,vždy jsem to smazal,místo abych si to uložil,jel jsem z UK do Česka.Ted jsem v Česku asi 2hodiny.Když to začalo blbnout,vždy jsem zajel na odpočívadlo,a potom už při brzděni auto začalo vždy škubat.
 
Tak až se příště objeví, zkus ji prosím opsat nebo vyfotit, takhle je to jen a pouze na křišťálovou kouli
 
Ahoj,každých 200km mi začne blikat indikační kontrolka TCS/DSC zároven se žlutou kontrolkou I-stop.Po smazání chyby s
Vgate iCar Pro to zase vydrží asi 200km.
Ví my někdo znalý poradit co to je?díky moc
No to je právě způsob, jak Vgate nepoužívat - bezhlavé mazání chyb, aniž bych si je uložil a něco si o nich zjistil.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Back
Top