• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Koupě Mazdy 3 BL 1.6

Toby97

člen KLANu
31
Ahoj kluci,

chtěl bych se Vás zeptat na co všechno si dát pozor ,a na co vše se zaměřit při koupi M3 BL 1.6 2009
Mám sám M6 2,5 takže zběžně vím na co se mrknout ,ale přece jen v M3 se v těchto vodách úplně neorientuji takže budu moc rád za Vaše podněty a rady.
Všem děkuji za jakoukoli radu.
 
Zameril bych se na motor. Mel jsem r.v. 2011, do provozu 2012, s 1.6, a tenkrat byly na webu nejaci majitele BLka 1.6, kterym u novyho behem par desitek tisic km odesel (nepamatuju si z jakyho duvodu... praskla hlava, pist, ojnice? nevim, ale pamatuju si, ze jsem cetl minimalne o dvou pripadech. Shr3k mozna bude vedet vic.). Podle me slo o to, ze ten motor je v aute s tak slusnym podvozkem dost poddimenzovany, prevodovky kratke, takze je potreba tocit a tocit. Dalnicni jizda ve vyssich rychlostech je jizda, kdy se clovek casto pohyboval kolem 4 - 5.5 tis, aby to jelo. To nejsou pri dlouhodobem zatizeni motoru uplne male otacky. Pak samozrejme rychlejc degraduje olej, je vic namanany vsechno, co rotuje. Taky mi prislo, ze auto je dost extremne tvrdy (mozna dojem zpusobeny i slabym odhlucnenim) a bylo mi dost lito ulozeni ramen a tlumicu pri kazdy jizde po rozbity silnici. Ale nevim, nakolik se to v realu projevi na stavu podvozku u vetsiho najezdu u nekoho, kdo s tim po horsich jezdil.

Reklamace jsem resil jen ohledne extremnich rezonanci nejakych detailu v interieru, a uz z vyroby nejspise poskozeneho konektoru palubni desky (jednoho dne mi umrela vetsina ovladacu), takze asi nic, co by se dalo vztahnout na vsechny kusy. I pri znacne sportovnim stylu jizdy, nakolik motor dovolil, napr. brzdy byly jeste pri prodeji naprosto v pohode, vule na podvozku taky, ale hodne km jsem mel najeto na dalnicich. Takze na druhou stranu u auta s peci nebo dobrym stylem pouzivani ty vyse uvedeny veci nemusi platit, asi jako vzdy.
 
Díky za odpověď. Kluci neví jaka specifikace oleje přijde do převodovky M3 BL 1.6?
 
Back
Top