• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Koupě Mazdy 6 2.2 MZR-CD s motorem R2 120 kW/136 kW, rady

zdenstar

nový člen
1
ahoj
věřím, že informací o koupě Mazdy 6 tu bude hodně. Zkoušel jsem to tady pročítat, ale je to náročné. Tak snad mi poradíte napřímo. 7 let jsem majitelem Škody Octavie II 1.9TDI. Auto už má něco najeto a rád bych proto omladil. Řešil jsem jestli Superba (strašně drahý a hodně nalítáno), Mondeo (nelíbí se mi tolik) nebo Mazdu 6. Mazda 6 je fakt sexoško. Potřeboval bych jenom několik shrnujících informací.

1. Motorově se mi zamlouvá 2.2MZR 120kw nebo 136kw. Máte někdo zkušenost v praxi, jestli je mezi těmito motory velký rozdíl a vyplatí se čekat na 136kw? U nich je většinou vyšší nájezd a jsou nedostatkové
1-2: Co ještě motor 103kw? 2. Výbava - u nás předpokládám že nejlepší je GTA a druhá nejlepší je to TE? Protože když už bych kupoval, tak ať to má xenony, všechny asistenty (stabilizaci, asistent rozjezdu, kontrolu mrtvého úhlu, Bose audio) atd. Některé Mazdy jsou dotažené z Německa, tam je myslím edice sport ta nejvyšší?

3. Rok výroby - koukal jsem že do roku 2010 je interiér stříbrný a od roku 2010 jsou v interiéru černé prvky. + podsvícení budíku je s modrým přechodem(super to vypadá). Vyplatí se raději brát tu verzi s černým interiérem? Je tam nějaká zásadní změna?

4. Nemáte tip na nějakého dovozce, co se zaměřuje na Mazdy a vozí dobré kusy? 5. Spolehlivost: Dle TUV atd. Mazda patří mezi velmi spolehlivé. Ale pak se dočtu, jak u motoru 2.2 dochází ke zničení motoru díky vytahanému řetězu. Zničení motoru díky filtru pevných částic a ředění oleje. Podfukování vstřikovačů. Odcházení vstřikovačů. Jak to tedy je?


5. Ceny náhradních dílů. Jak je to v praxi? U škodovky je mraky dílů a eshopů s cenou za hubičku. To je třeba paráda. U mazdy problém? Díky moc.
 
Jednu takovou tu jeden borec prodava,tak se ho zeptej.. A osobne..,nemit a nepotrebovat jine auto,tu jeho bych bral HNED!!! Ale ma ji za 289tis,myslim..
 
Co se týče spolehlivého importéra, tak můžu z osobní zkušenosti doporučit Mazda Wágnerová (tábor)
 
Sháněl bych facelift EURO 5, ten interiér je prostě hodnotnější (chromované prvky, kovové kličky), výbavy GTA a GT byly nejvyšší u předfaceliftu, pak se označovaly jako GTA a GTA Plus, navzdory tomu, že je proti EURO 4 předfaceliftu mírně uškrcený a má delší převody. Podsvícení budíků blackout bylo u GT/GTA i před faceliftem. V Německu byly odpovídající výbavy Dynamic a Exclusive. Viz. https://www.mazdaklan.cz/threads/stare-brozury-a-ceniky.349/

Ceny náhradních dílů, těžko říct, běžné mechanické díly mají dobré ceny, elektrospeciality (jako např. NOx sonda pro dieselovou CX-7), to jsou pěkné pálky. Některé elektrodíly jdou koupit jako Denso OEM. Výhodou GH proti aktuální GJ je, že spousta dílů je už v druhovýrobě, (lepší kotouče, destičky, tlumiče), výfuky, DPF...

Ad vytahaný řetěz, no když někdo kašle na servis a ignoruje ten rachot, co se ozývá desítky tisíc km předtím, než se opravdu něco vážného stane, tak mu to IMO patří. Navíc, kdyby jezdil do servisu, tak ten mu tam nahraje dávno předtím příslušný software, který rázy od čerpadla zmírní a před vytažením rozsvítí kontrolku DPF. Stejně jako když rozdělává vstřikovače, neutáhne je předepsaným způsobem a nedá tam nové podložky, aby ušetřil pár stovek. A obdobně to platí i o oleji, když nemění, jezdí kolem komína, ředí, karbonuje. Přitom v návodu je jasně řečeno, že pokud se často jezdí se studeným motorem, jako taxi nebo po městě, doporučuje se výrazně zkrátit výměny oleje. Ten je navíc v dnešní době opravdu za babku, časy, kdy byla jediná a předražená (v UK se prodávala přímo u Mazda prodejců za třetinové ceny) nízkopopelnatá Dexelia, jsou dávno pryč.
 
Spolehlivy dovozce nejen Mazd je i pan Milan Král.. V pripade zajmu mohu poskytnout kontakt.. Popr. hledejte autocentrum Kral..
 
Postřeh z mojí strany je, že oproti koncernový naftě si budeš muset zvyknout, že Mazdice netáhne tolik od spoda. Každopádně to plně vynahradí ve vyšším otáčkovým spektru. ;)
 
Back
Top