• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

Pavel023

nový člen
20
Mám ji asi týden ( 3 sedan Skyaktiv Plus AT, Red crystal ) a ty potkávácí halogeny byly ..no klidně řeknu podpásovka . Na salonu byla sedan s LED denním svícením a byl jsem ujištěn, že mé objednané bude "vizuelně" stejné . Tohle by mne v dnešní době už nenapadlo..Když pominu , že je to všude foceno s LED světly vepředu i vzadu ( ..a i vzadu jsou místo dvou párů LED kroužků, nějací žebráci.. ) Čert vem absenci otvírání/ zavírání všech oken z klíče a klasika "šroubovací" víčko nádrže ... Jak jsem z auta nadšen, zejména se sladění motoru s tím mildhybridem ,automatem a asistenty ( hold brake, adapt.tempo atd) , impozantní interiér, kvalitní, ergonomický, tak ty halogeny mne vždy uzemní !!.. ( A vyměnit to nejde !
Vyhodil jsem 600,- Kč za LED Osram premium ,jako náhradu za konvenční W21/5W ( ano vím , že to není schváleno) a po výměně, nejen že nesvíti, ale systém hlásí permanentní chybu osvětlení .A pro upřesnění - u sedanu musíš za "luxus" LED denního svícení objednat nejen Style paket, ale i Sound paket, bratru tedy LED denní svícení za 40 500,- Kč ! Jinak jsi "halogenový žebráček" )) ... Těch 40 500 ,- Kč , bych snad nějak skousl ,ale mít tam další věci , kdy zatmavené okna bytostně nesnáším, mraky chromu a lesku navíc,adaptivní LED pro mne nemají přidanou hodnotu ( mám je na jiném autě) ,audio hraje dobře, cedulku BOSE tam mít nemusím..
Mazdo !! tyhle halogeny, to se fákt dost nepovedlo a nebo je to snaha,pokud je prodejce kvalifikovaný a informovaný objednávat FULL paket !! ( oki - bez Safety a Luxury)
 
Osobne nejak nevim, co je na dennim sviceni s halogenama tak blbe. Pozadavky na vykon tam nejsou = energeticka uspora LED neni velka, a za svetla to na vzhled auta podle me nema tak velky vliv, pres den neni ta oranzovost svetla tak videt, ne? Soude podle nasi CX3 s halogenama. Potencialne je to navic spolehlivejsi (staci vymenit zarovku)... a samozrejme pro vyrobce levnejsi. Ja osobne jsem rad, kdyz penize miri do neceho, co mi prinasi uzitek, nez do neceho, co mi prinese jen "styl"... a vzdycky si kazdy muze priplatit za ty pakety navic :)

Ale je teda fakt, ze nepovazuju lidi, co maji ruzny BMW nebo Jaguary nebo Alfy s halogenama (protoze u tehle znacek se dodnes casto priplaci i za normalni LED svetlomety, natoz LED denni sviceni) za zebracky... Proste to nejak neresim, kazdej ma jiny priority, nekdo ty prachy treba radsi narval do lepsiho motoru nebo nejakeho komfortniho prvku v interieru.
 
Ten rozdíl je propastný... za mě je to prostě fail Mazdy a minimálně ty led DRL měla dát do základu pokud už tam jsou LED světlomety.
A mít možnost toto dokonfigurovat jen s příplatky Safety + Style za 40tsc je totální nesmysl. Od prvního pohledu do ceníku jsem nad tímto kroutil hlavou a nyní je to realitou...
2019-mazda3-skyactiv-4_800x0w.jpg
mazda-3-sedan_800x0w.jpg
 
Ta to já radši "stylově" víc uvidím, než abych trefil nějakého chodce bez reflexních prvků. :)

Bavime se o dennim sviceni, ze jo? Tim fakt nic neosvitis :) A neivm o tom, ze by chodci chodili ve dve s reflexnima vestama.
 
Bavime se o dennim sviceni, ze jo? Tim fakt nic neosvitis :) A neivm o tom, ze by chodci chodili ve dve s reflexnima vestama.
Reaguji na "Soude podle nasi CX3 s halogenama." a "nepovazuju lidi, co maji ruzny BMW nebo Jaguary nebo Alfy s halogenama" ...
 
Ten rozdíl je propastný... za mě je to prostě fail Mazdy a minimálně ty led DRL měla dát do základu pokud už tam jsou LED světlomety.
A mít možnost toto dokonfigurovat jen s příplatky Safety + Style za 40tsc je totální nesmysl. Od prvního pohledu do ceníku jsem nad tímto kroutil hlavou a nyní je to realitou...

No... ano, LED DRL jsou hezci, proto jsem psal "styl". Na fotce taky zdanlive vyrazne vic svitici, protoze je to foceny v interieru, kde okolni svetlo ma mensi intenzitu. Ale ze by mi nejak prisla na ty horni fotce ta trojka oskliva, jako ze by to kazilo design, zvlast kdyz clovek nema na silnici primy srovnani? Tak to teda nevim... Sto lidi sto chuti, za me je to jedno.

A u premie stoji 40 litru kdejaka drobna blbost. Do premie se da trojka klidne radit, BMW 1 manual benzin bez vybavy stoji 650 litru + ziskas vetsi sleva prodejce (snadno 10 %), Mazda 3 zaklad 521 + ziskas mensi slevu, treba 3 % = 590 vs 505 a Mazda ma i v tom zakladu vyrazne lepsi vybavu. U toho BMW vidim treba LED svetla za 24, LED adaptivni 38. Jen svetla.

Reaguji na "Soude podle nasi CX3 s halogenama." a "nepovazuju lidi, co maji ruzny BMW nebo Jaguary nebo Alfy s halogenama" ...

No to porad plati, ne? K cemu by si priplaceli za LEDky nebo Xenony, pokud treba najedou malo kilometru nebo nejezdi treba po okreskach nebo dalnicich casto v noci? Ja jsem nocni jezdec, pro me je to jasna priorita, ale treba moje zena? Moje zena s CX3 jela po tme tak mozna 20x za tri roky. Kdyby chtela BMW nebo Jaguar (jeste ze nechce), klidne bych ji ho koupil bez LED, a klidne bych ji v nem misto toho priplatil za hezci interier, vetsi navigaci nebo lepsi zvuk. Takze jsme u toho, ze nevidim duvod povazovat lidi s halogenama za zebraky ;)
 
No to porad plati, ne? K cemu by si priplaceli za LEDky nebo Xenony, pokud treba najedou malo kilometru nebo nejezdi treba po okreskach nebo dalnicich casto v noci? Ja jsem nocni jezdec, pro me je to jasna priorita, ale treba moje zena? Moje zena s CX3 jela po tme tak mozna 20x za tri roky. Kdyby chtela BMW nebo Jaguar (jeste ze nechce), klidne bych ji ho koupil bez LED, a klidne bych ji v nem misto toho priplatil za hezci interier, vetsi navigaci nebo lepsi zvuk. Takze jsme u toho, ze nevidim duvod povazovat lidi s halogenama za zebraky ;)
Mně to je jedno, já prostě razím filozofii, že auto má pořádně jet, pořádně brzdit a pořádně svítit (a to mi přináší užitek) a až pak někde vzadu je zbytek. Jsem rád, že jsme si vysvětlili tvé otázky. Jinak je fajn, že tvoje žena potmě jezdí tak málo, ono tady v našich zeměpisných šířkách je tma třeba už o půl páté odpoledne, tak to nechci riskovat. ;)
 
LED světla byly jedním z mých hlavních požadavků při výběru auta. Přítelkyně má na Superbu bi-xenony s lepší svítivostí než moje Mazdďácké LED světla (<2000lm) a rozhodně na halogeny zpět už nikdy nepřejde, ani bych to nedovolil.

LED denní svícení se dnes bere už téměř jako samozřejmost i skoro u základních výbav automobilek... myslel jsem, že už jsou pryč doby výbav, kdy se dodávalo LED DRL + halogenové/xenonové lampy... Mazda u BN dávala od Attraction full LED přední svítilny a nyní u BP nyní bez Style paketu dělá zase kočkopsa v podobě halogen DRL + LED lampy...
 
No ale ve Style packetu dostaneš nejen LED DSLR, ale hlavně hlavní světla plně adaptabilní s vykrýváním ostatních aut, takže bych s příplatkem neváhal ani minutu. Ty žlutý potkávačky jsou děsnej hnůj
 
Ten rozdíl je propastný... za mě je to prostě fail Mazdy a minimálně ty led DRL měla dát do základu pokud už tam jsou LED světlomety.
A mít možnost toto dokonfigurovat jen s příplatky Safety + Style za 40tsc je totální nesmysl. Od prvního pohledu do ceníku jsem nad tímto kroutil hlavou a nyní je to realitou...
2019-mazda3-skyactiv-4_800x0w.jpg
mazda-3-sedan_800x0w.jpg
Přesně !!

LED světla byly jedním z mých hlavních požadavků při výběru auta. Přítelkyně má na Superbu bi-xenony s lepší svítivostí než moje Mazdďácké LED světla (<2000lm) a rozhodně na halogeny zpět už nikdy nepřejde, ani bych to nedovolil.

LED denní svícení se dnes bere už téměř jako samozřejmost i skoro u základních výbav automobilek... myslel jsem, že už jsou pryč doby výbav, kdy se dodávalo LED DRL + halogenové/xenonové lampy... Mazda u BN dávala od Attraction full LED přední svítilny a nyní u BP nyní bez Style paketu dělá zase kočkopsa v podobě halogen DRL + LED lampy...
Přesně tak.. Jde o pointu...To high tech vynikající auto ( jakože je každým coulem a nemá ve své třídě konkurenci !) ,si tohle nezasloužilo..(

No to porad plati, ne? K cemu by si priplaceli za LEDky nebo Xenony, pokud treba najedou malo kilometru nebo nejezdi treba po okreskach nebo dalnicich casto v noci? Ja jsem nocni jezdec, pro me je to jasna priorita, ale treba moje zena? Moje zena s CX3 jela po tme tak mozna 20x za tri roky. Kdyby chtela BMW nebo Jaguar (jeste ze nechce), klidne bych ji ho koupil bez LED, a klidne bych ji v nem misto toho priplatil za hezci interier, vetsi navigaci nebo lepsi zvuk. Takze jsme u toho, ze nevidim duvod povazovat lidi s halogenama za zebraky ;)
všiml jsi jsi toho použitého termínu a uvozovek? " halogenový žebráček " - to je s nadsázkou )

No ale ve Style packetu dostaneš nejen LED DSLR, ale hlavně hlavní světla plně adaptabilní s vykrýváním ostatních aut, takže bych s příplatkem neváhal ani minutu. Ty žlutý potkávačky jsou děsnej hnůj
...je tam ale řada dalších věcí ,které jsem v úvodu jmenoval, které tam prostě nechci ..( zejména zatmavená zadní okna a další chromy a lesky ) Já bych klidně jen za ty LED Full ,dal 25 - 28 tis , jako jsem třeba připlácel kdysi za bixenony u Focusu ST/ samo jsou tam denní LED vpředu- vzadu /
 
Jednomu nerozumim. Koupils auto za takovou raketu a nevedel jsi, co kupujes? Anebo jsi to vedel, ale ted se strasne divis? Oboji je "malinko" zvlastni.
 
Jednomu nerozumim. Koupils auto za takovou raketu a nevedel jsi, co kupujes? Anebo jsi to vedel, ale ted se strasne divis? Oboji je "malinko" zvlastni.
Psal jsem to hned v úvodu: Na salonu byla sedan s LED denním svícením a byl jsem ujištěn, že mé objednané bude "vizuelně" stejné . .

Jedině otestovat. Pokud k vláknu vedou jen dva kabely, je možné, že FBCM měří odpor.
Objednal jsem ten Osram canbus control ( k tem Osram LED žárovkám) a uvidím .. Když to nebude korektně fungovat, tak to někomu dám za půlku a dál neřeším..
 
Ale oni jsou vizuálně stejné. Akorát nesmíš rozsvítit. Ptal jsi se jestli jsou stejné i když svítí?
))) jsi mne rozesmál . Zajisté mne pán prodejce pochopil, jenže tam zjevně předtím novou Mazdu 3 bez full LED "asi" neměl . A ty denní svítí pořád, nejdou vypnout... takže jsi " halogenový žebráček" pořád )
 
Back
Top