• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

..osobně mi přijde, že to vypadá nejlíp, nesvítí li nic -foto 2 , což ale nejde .. ( Na foto 3 je vidět ta "krása" ,žluté halogeny s LED hlavními
 
Vím, je to asi pro tebe opruz. Jenže teď už s tím nic nenaděláš. Taky mě sere kolik blbostí jsem udělal, když jsem stavěl barák a a jak jsem si bláhově myslel, že všechno mám rozmyšlené a vymyšlené. Dnes bych polovinu věcí udělal jinak. Tak to prostě je. Jedině co ti mohu doporučit je, že budeš svítit potkávačkama a na denní se vys**eš. Neříkám, že ty jsi ten případ, ale neskutečně mě serou všichni co zapnou denní svícení a když dojde na déšť/ranní opar, nevzpomenou si a zadek nemají vůbec osvětlený.
 

Začinám chápat.

Ta kombinace na fotce tři, pravda, vypadá dost blbě. Přijde mi, že ty denní musí mít snad ještě nižší teplotu, než mají normální halogeny, ne? Nejde tam dát prostě jen "normální" bílý žárovky, ne-LED? Tzn. modrý, který budou tím pádem svítit bíle...

Nebo kdyby byla možnost zařídit, aby auto nesvítilo denníma, když svítí potkávacíma.
 
Vím, je to asi pro tebe opruz. Jenže teď už s tím nic nenaděláš. Taky mě sere kolik blbostí jsem udělal, když jsem stavěl barák a a jak jsem si bláhově myslel, že všechno mám rozmyšlené a vymyšlené. Dnes bych polovinu věcí udělal jinak. Tak to prostě je. Jedině co ti mohu doporučit je, že budeš svítit potkávačkama a na denní se vys**eš. Neříkám, že ty jsi ten případ, ale neskutečně mě serou všichni co zapnou denní svícení a když dojde na déšť/ranní opar, nevzpomenou si a zadek nemají vůbec osvětlený.
...bohužel, s potkávačkami svítí i denní / a vypnout to nejde/ ,pak je ten kontrast ještě více do očí bijící - viz foto 3

Začinám chápat.

Ta kombinace na fotce tři, pravda, vypadá dost blbě. Přijde mi, že ty denní musí mít snad ještě nižší teplotu, než mají normální halogeny, ne? Nejde tam dát prostě jen "normální" bílý žárovky, ne-LED? Tzn. modrý, který budou tím pádem svítit bíle...

Nebo kdyby byla možnost zařídit, aby auto nesvítilo denníma, když svítí potkávacíma.
..no a ta možnost právě není ... ( pokud by nesvítily ty denní , například je fyzicky vyjmul )) , hlásí to poruchu osvětlení - permanentně
 
Poslední úprava moderátorem:
..no a ta možnost právě není ... ( pokud by nesvítily ty denní , například je fyzicky vyjmul )) , hlásí to poruchu osvětlení - permanentně

No proto jsem myslel ze proste jen hodit ty modre W21/5W, normalne ne-LEDkove. Podle me u novych aut policie nic takoveho nezkouma, legalitou je to asi stejny jako tam hodit LEDkovy, nesmi se to.

Viz treba MTEC W21/5W Super White Xenon Effect:
https://www.briskoda.net/forums/topic/284487-day-light-running-lights/page/2/ - fotka na VW/Skoda Citigo
https://xenons4u.co.uk/blog/differences-between-mtec-582-w21w-and-580-w21-5w-super-white-bulbs/ (horni odstavec; v UK jsou i road-legal, pisou ze nezpusobuji chyby elektroniky, made in japan)
 
neskutečně mě serou všichni co zapnou denní svícení a když dojde na déšť/ranní opar, nevzpomenou si a zadek nemají vůbec osvětlený.
Nevím, já tu citlivost na přepnutí z denního svícení na světla mám na střední úrovni, a neřeším to. Takže když jedu na západ za krásného slunného rána vypadám jak kretén co nesvítí denním svícením. A taky mě to deptá, páč v ten moment slunko osvětluje displej, a ten je samozřejmě ztlumenej - světla svítí. A stejně tak zase navečer, pokud jedu na východ.
@Dadik nemá tě co vytáčet, předpokládám, že ty za zhoršených světelných podmínek svítíš, tudíž vidíš zadní odrazky aut před sebou.
Horší je, když vyjedeš ze zatáčky a před tebou cca 40m v protisměru si to razí popeláři. A ty nevíš co teď. V hlavě ti probleskne, je ten řidič nalitej? ..., nebo jen chatoval na mobilu? ..., nebo si schválně tak blbě najel kvůli popelnici, že se mu nechtělo otáčet?. Jak mě uviděl, v ten moment zapnul majáky - možná předpokládal, že dojde ke střetu, tak aby byl z obliga. Měl sem co dělat, abych se mu vyhnul. A taky štěstí, že v protisměru nic nejelo.
Takže něčí nerozsvícený zadní světla mě nechávají úplně v klidu. Spíš mě vytáčí cyklisté, co nejenže nemají žádné blikačky, ale dokonce ani žádné odrazky. A že jich takto vyzbrojených jezdí požehnaně!
 
@xPet ale to jsou ojedinělé příklady. Popeláři u nás jezdí jednou týdně a cyklisté přes den nejsou nějak přemnožení. Zato blbů co pořádně nesvítí je na silnicích plno.
 
No proto jsem myslel ze proste jen hodit ty modre W21/5W, normalne ne-LEDkove. Podle me u novych aut policie nic takoveho nezkouma, legalitou je to asi stejny jako tam hodit LEDkovy, nesmi se to.

Viz treba MTEC W21/5W Super White Xenon Effect:
https://www.briskoda.net/forums/topic/284487-day-light-running-lights/page/2/ - fotka na VW/Skoda Citigo
https://xenons4u.co.uk/blog/differences-between-mtec-582-w21w-and-580-w21-5w-super-white-bulbs/ (horni odstavec; v UK jsou i road-legal, pisou ze nezpusobuji chyby elektroniky, made in japan)
Díy za tip. V pondělí mi přijde k těm Osram LED žárovkám to origo "udělátko" , tak uvidím...,tohle by byla možnost 2
 
S blbama s denním svícením naprosto souhlasím. Extrém je na dálnici za deště - za auty se "práší", často je to na mlhovky a nepřemýšlející p.blb jede na přední "denní". Však co by se staral..."dyt" je to automatika, no ne?!
 
Je škoda že u nás je povinné denné svietenie len vpredu, keď sa to schvaľovalo, mohli dať povinné nejaké svetlo aj vzadu. V niektorých štátoch to je.
 
Keď už chceli, mali to urobiť poriadne = povinné automatické svetlá, svietenie keď sú aktívne stierače, svietenie vzadu... Proste myslieť na inteligenciu priemerného vodiča.
 
Vůbec nechápu proč obecně u denních světel nesvítí zadní světla.
Já spíš nechápu proč u některých aut (spíše novějších) zadní světla při denním svícení svítí a u jiných ne :eek::eek:. Už se mě nějakou dobu honí hlavou myšlenka, že zadní odrazky které mám s LED podsvícením přepojím z koncových + brzdy na DRL + brzdy :D:D:D. Pokud bych nemusel tahat kabel od předních DRL přes celé auto tak už to dávno je.....:cool::cool:
 
Vůbec nechápu proč obecně u denních světel nesvítí zadní světla.
Já zas vůbec nechápu, proč někdo zavedl denní svícení i u aut. Typicky například jedu po hlavní a chci odbočit doleva. Proti mě štrůdl aut. Já už ovšem nevnímám ta auta (samozřejmě, že je normálně vidím), vnímám jen to, že svítí. A když v tom štrůdlu je najednou jeden co nesvítí, do mozku jde okamžitě signál "jeď máš volno". Takže se to pak v hlavě najednou bije ta informace, že nic nejede a zároveň druhá, že před sebou vidím cosi šedého. Ano, a to je další věc, auta už dnes nemají barvy. Buď je to bílé (světle šedé), stříbrné (šedé) a nebo černé (tmavo šedé).
A to stejné je s navigací. Dřív, když jsem někam jel podle mapy, vnímal jsem cestu, a užil si cestu. A dokázal jsem se po stejné cestě vrátit zpět. Dnes? Ani náhodou. "Furt" čučím jen do navigace. Ano, krásně mě dovede, kam potřebuji, ale za cenu degenerace orientačního smyslu a v podstatě "rozmazání vnímání" celé trasy.
 
Fuuu, člověk tu na víkend není a pěkně se nám to tu rozjelo :D :cool:
Většina spíše do tématu: Automatická světla

Ale zpět k BP. Samozřejmě že vyměnit halogenky za LED lze, jako u všech modelů viz.: https://www.facebook.com/pg/mazdaLEDosvetleni/photos/?tab=album&album_id=2230398860342929
20190515_165714.jpg

Jenom jsou potřeba vhodné LED ;)

Odpor bude také samozřejmě fungovat, ale rozhodně bych vyhodil Osram Premium řadu a nahradil ji něčím lepším. LED co bude mít vhodné geometrické vlastnosti a svítit tak správnou intenzitou (například Philips X-treme Ultinon). Osram 7915CW-02B svítí pouze dopředu a světlo se skoro neodráží od paraboly, proto jsem už i měnil na několika KF kvůli tomu, že svítí málo a protijedoucí vozy blikaly, jako by bylo rozsvíceno pouze parkovací světlo při režimu DRL https://www.facebook.com/mazdaLEDos...263198723165/2243833575666124/?type=3&theater

Běžné LED mají problém s parkovacím 5W režimem. Na 21W svítí dobře, ale při vypnutí na 5W 5x zablikají a rozsvítí se varovná hláška na budíku.

Ovšem ta zadní světla jsou opravdu úlet. Zítra najdu v PC více foto (popřípadě udělám v garáži) a přidám sem pro další budoucí majitele, jako výstrahu :snaphappy:
M3_grey_Autofoto_DSC7214.jpg 20190706_100806.jpg
Nedivím se rozlícení jelikož prodejce by měl vědět co nabízí. Je obrovský rozdíl ve svícení naplno celých 4 kruhů nebo jen po straně jednou "skomírající" LED.
 
Osram 7915CW-02B svítí pouze dopředu a světlo se skoro neodráží od paraboly
Stejný problém jsem měl s W21W s bočními diodami a čočkou pro couvačku, mnohem lépe to svítilo s https://www.aliexpress.com/item/32397903894.html, otázkou je, jak dlouho vydrží čínské v DRL, kde to svítí furt a ne chvíli jako blinkry nebo couvačka... :( Švagrovi jsem kupoval P13W s Luxeony ZES https://www.aliexpress.com/item/32753530379.html a ty zatím drží 2 roky.
 
Poslední úprava:
Přesně tak, je to slabota s tím osramem ;)
Chce to přesně něco takového s méně chipy, jako je typově luxeon ZES nebo popřípadě X-treme Ultinon, které odráží světlo zpět od paraboly. Popřípadě poslouží i starší CREE, natočené zpět (viz.: Naturalova 6 GH Lilac Silver ). Ovšem všechno originál chipy s dobrým chlazením na kovu/s keramikou (a ne pochromovaném plastu :) )
20190715_163434.jpg
 
Fuuu, člověk tu na víkend není a pěkně se nám to tu rozjelo :D :cool:
Většina spíše do tématu: Automatická světla

Ale zpět k BP. Samozřejmě že vyměnit halogenky za LED lze, jako u všech modelů viz.: https://www.facebook.com/pg/mazdaLEDosvetleni/photos/?tab=album&album_id=2230398860342929
Zobrazit přílohu 23850

Jenom jsou potřeba vhodné LED ;)

Odpor bude také samozřejmě fungovat, ale rozhodně bych vyhodil Osram Premium řadu a nahradil ji něčím lepším. LED co bude mít vhodné geometrické vlastnosti a svítit tak správnou intenzitou (například Philips X-treme Ultinon). Osram 7915CW-02B svítí pouze dopředu a světlo se skoro neodráží od paraboly, proto jsem už i měnil na několika KF kvůli tomu, že svítí málo a protijedoucí vozy blikaly, jako by bylo rozsvíceno pouze parkovací světlo při režimu DRL https://www.facebook.com/mazdaLEDos...263198723165/2243833575666124/?type=3&theater

Běžné LED mají problém s parkovacím 5W režimem. Na 21W svítí dobře, ale při vypnutí na 5W 5x zablikají a rozsvítí se varovná hláška na budíku.

Ovšem ta zadní světla jsou opravdu úlet. Zítra najdu v PC více foto (popřípadě udělám v garáži) a přidám sem pro další budoucí majitele, jako výstrahu :snaphappy:
Zobrazit přílohu 23852 Zobrazit přílohu 23851
Nedivím se rozlícení jelikož prodejce by měl vědět co nabízí. Je obrovský rozdíl ve svícení naplno celých 4 kruhů nebo jen po straně jednou "skomírající" LED.
Fuuu, člověk tu na víkend není a pěkně se nám to tu rozjelo :D :cool:
Většina spíše do tématu: Automatická světla

Ale zpět k BP. Samozřejmě že vyměnit halogenky za LED lze, jako u všech modelů viz.: https://www.facebook.com/pg/mazdaLEDosvetleni/photos/?tab=album&album_id=2230398860342929
Zobrazit přílohu 23850

Jenom jsou potřeba vhodné LED ;)

Odpor bude také samozřejmě fungovat, ale rozhodně bych vyhodil Osram Premium řadu a nahradil ji něčím lepším. LED co bude mít vhodné geometrické vlastnosti a svítit tak správnou intenzitou (například Philips X-treme Ultinon). Osram 7915CW-02B svítí pouze dopředu a světlo se skoro neodráží od paraboly, proto jsem už i měnil na několika KF kvůli tomu, že svítí málo a protijedoucí vozy blikaly, jako by bylo rozsvíceno pouze parkovací světlo při režimu DRL https://www.facebook.com/mazdaLEDos...263198723165/2243833575666124/?type=3&theater

Běžné LED mají problém s parkovacím 5W režimem. Na 21W svítí dobře, ale při vypnutí na 5W 5x zablikají a rozsvítí se varovná hláška na budíku.

Ovšem ta zadní světla jsou opravdu úlet. Zítra najdu v PC více foto (popřípadě udělám v garáži) a přidám sem pro další budoucí majitele, jako výstrahu :snaphappy:
Zobrazit přílohu 23852 Zobrazit přílohu 23851
Nedivím se rozlícení jelikož prodejce by měl vědět co nabízí. Je obrovský rozdíl ve svícení naplno celých 4 kruhů nebo jen po straně jednou "skomírající" LED.
No, ten předek: zkusím ty LED Osram premium s tím conbus co mi dnes dorazil a uvidím... A ty zadní světla, jak říkáš, je to až do pláče ...Ale težko říci kdo se provinil... Ty pakety je výmysl Mazdy továrny, nebo českého importéra myslíš? Dávat za LED denní svícení 41 500,- Kč s dalšími "nutnými" nevkusy a zbytečnostimi !!( zadní zatmavené okna,mraky dalšího chromu a lesku , pseudopádla na volantu atd ) Předky vyřeším takhle a zadky časem ( až budou zadní lampy v prodeji ) vyměním...Ty zadní světla s párem kroužků bych řekl, je jeden z atributů ,který toto auto dělá sexy..
 
Back
Top