• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Lišty na strechu

alek

nový člen
2
Ahojte,

zháňam priečniky na strechu a na viacerých miestach som si všimol, že ľudia riešili výmenu strešných líšt. Ako keby všetci vedeli o čo ide, nikto to viac nevysvetľoval. Napr. na inzerátoch na priečniky (nebolo jasné, ktorá generácia Mazdy 3) alebo aj tu vo fóre (BM/BN).

Mám Mazdu 3 BL (2010) a pokiaľ viem, žiadne lišty na nej menené neboli. Potrebujem výmenu alebo tieto sú už OK? Pôvodne sa osadzovali lišty bez dier alebo tam bol nejaký iný problém, a preto bola potrebná výmena?

IMG_20181116_111748_.jpg
IMG_20181116_111728_.jpg

Hľadal som nemecké inzeráty na priečniky a v zásade som našiel (podľa fotiek) dva typy údajne originálnych priečnikov - celé čierne s asi štvorcovým profilom (možno staršia verzia) a potom kovovej farby s čiernou gumenou lištou na vrchu (podobá sa na toto). Originálne príslušenstvo sa zmenilo? Pasujú obidva typy? No a niekde práve zdôrazňovali potrebu výmeny strešných líšt (v cene cca 25 €).

Díki!
 

Přílohy

  • IMG_20181116_111748_.jpg
    IMG_20181116_111748_.jpg
    127,2 KB · Zobrazení: 7
Měl bys mít střešní lišty připravené na příčníky. Oddělej ty zástrčky (viz tvoje lišty) a zkontroluj, jestli máš pod nima díru na šroubek ;). Do té díry se pak umisťují originální příčníky (viz systém na tom odkazu, co jsi poslal).
 
To co máš na fotkách už je připravené na "zahrádku" na pevné body. Stačí opatrně ve směru šipky posunout ty krytky.
Já kupoval auto které v lištách nemělo tuto přípravu a musel jsem to za cca 1200kč nechat vyměnit.
 
Díki za rýchlu odpoveď. Mali ste pravdu, sú tam diery:
IMG_20181116_133529_.jpg

Trochu ma prekvapilo, že na ľavej lište sú šípky v smere jazdy a na pravej sú v opačnom smere (v protismere jazdy). Ale to je asi jedno.

Ešte možno hlúpa otázka: Vzájomná vzdialenosť tých nosníkov je plus-mínus štandardizovaná? Budú na to pasovať všetky strešné boxy?

Díki všetkým!
 
Back
Top