• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Litá kola aftermarket - jiný ET, jiná šířka

Kliment96

nový člen
1
Dobrý večer,
Obracím se na vás s dotazem ohledně koupě kol. V TP mám samozřejmě předepsaný rozměr 18x7J ET50, ovšem jsem si vybral kola která mají rozměr 18x7,5J ET40, tak by mě zajímalo jestli někdo nemáte zkušenost s těmito rozměry, jestli to nebude někde drhnout o blatnik nebo jiný problém na Mazdě 3 r.v. 2015. Předem moc děkuji za odpovědi.
 
To eventuální drhnutí bude záviset zejména na té gumové věci, co se na to obouvá a jejích rozměrech :)
Zkus se podívat na konfigurátory kol různých výrobců a zadat si tam tenhle rozměr a předpokládaný rozměr pneu.
 
@Kliment96 stáhni si od výrobce těch disků TÜV posudek, tam je uvedeno, jaké pneu můžeš použít na tvoje auto a případně za jakých podmínek, ale bude to v pohodě, já mám 8x18 ET45, orig. pneu rozměr, širší pneu už ale s nižším profilem, samozřejmě zapsáno v TP.
 
@Kliment96 stáhni si od výrobce těch disků TÜV posudek, tam je uvedeno, jaké pneu můžeš použít na tvoje auto a případně za jakých podmínek, ale bude to v pohodě, já mám 8x18 ET45, orig. pneu rozměr, širší pneu už ale s nižším profilem, samozřejmě zapsáno v TP.
Ahoj. A co tam mas za pneu?
 
ahoj, chystam se koupit zimni disky 6.5x16 ET45 dle TP ma byt ET50 mate to nekdo vyzkouseno? Je to Ok?
 
Na STK určitě ne. Tam max. kouknou na rozměr pneu, ale spíš ani to ne. Já třeba ET na disku vidím, až když je ostříkám vapkou, jinak to je stále pod nánosem bordelu.
 
No na některých STK kontrolují rozměr pneu i disků včetně ET dost poctivě. Myslím, že @Max6 tu kdysi někde psal, že ho vyhodili s ET o 2.5 mm jiným než měl v techničáku, ale nepamatuji si to přesně
 
Přesně tak. U mě technik kontroloval i ET. Takže, bych se raději držel toho, co je ve VTP.
 
No na některých STK kontrolují rozměr pneu i disků včetně ET dost poctivě. Myslím, že @Max6 tu kdysi někde psal, že ho vyhodili s ET o 2.5 mm jiným než měl v techničáku, ale nepamatuji si to přesně
Ano, bylo to poprvý v životě co ho na STK zajímalo ET disků a byl jsem vyhozen s tehdejším maminym Nissanem i když měl origo disky od Nissanu. Někde jsem to tu z rozčilení psal detailněji, protože jsem jak idiot musel jet přezout kola a pak zase zpět.Prej to bylo kvůli tomu že se to teď (tehdá) musí fotit. Paradox byl že mi sám technik doporučil ať to číslo vybrousim před další STK a to mu prej bude jedno ??? (co oči nevidí to srdce nebolí - asi jejich motto)

No prostě banánová republika. Do tý doby jsem nikdy ET neřešil (teda aby nebylo moc a neničilo ložisko nebo kolo nedrhlo...) a popravdě pokud se mi kola budou líbit tak je buď nechám dopsat do techničáku (když bude rozdíl velkej) nebo to číslo na nich prostě vybrousim jak mi doporučil sám pan velkomožný na STK (když bude rozdíl malej).
Já byl v tomhle vždycky trochu rebel a pokud mi přijde že je něco idiotsky nastavený, tak mi nevadí to obcházet.
 
Poslední úprava:
Chci se zeptal bude vadit ET40?
- výrobce Dezent
- ET 40
- šrouby 5x114,3mm
- 7Jx16 H2
Nebo to tam nějak vtlačím :)
Jde mi jen o zimní kola protože na léto mám R18
 
Ahojte,
vibrácie od kolies pretrvávajú, tak som sa rozhodol vymeniť disky. Po skúsenostiach s vyvažovaním origo kolies by som šiel možno do niečoho neorigo.
Máte nejaké tipy? už pol dňa hľadám a nič som nenašiel. Hľadám 7x18 5x114,3 ET50. Aby to bolo bez zápisu do TP. Ale nech hľadám akokoľvek. Jediné čo som podľa konfigurátora našiel sú AEZ Montreal, ktoré sa už ale asi nepredávajú.

Našiel som jedine toto: https://www.pneumatiky.cz/dezent-ta...elni-plocha-cerny-lak-alu-kola-tta10bp50te-t1 ale píšu tam nevhodné pre mazdu 3.

Díky za pomoc.
 
Já jezdím tyhle alu kola. Vše pasuje. Jak středová díra (není potřeba žádné vymezovací plastové kroužky) ,tak i origo pokličky s logem mazda.
 
pry pomaha zajet nekam kde maji laserovou vyvazovacku...
Uz co som sa nachodil po vyvazovackach s pritlakom. Nebudem ani pocitat, kolko penazi zahucalo. Uz by som mal davno nove disky. Takze mozno skusim jedny nove disky a na leto dam tieto stare a skusim tu laserovu. Ak mate nejake tipy kde ju maju v ČR budem za ne rad.
 
Já též koupil nová neorigo alu kola v domnění, že vibrace kolem 120 km/h odstraním. Ale bohužel, stále s tím bojuji. Zkoušel jsem několikrát převažovat a to pokaždé v jiném pneuservise,ale žádný úspěch v podobě úplného odstranění vibrací se nedostavil. Jediné co mi trošku pomohlo byl pneuservis v Olomouci s přípravkem DuoExpert. Vibrace jsou už mírné ale pořád tam jsou.

Spíše bych řekl,že problém bude někde na nápravě. Dost to prý dělá,pokud někdo měnil přední brzdy a použil mazivo mezi kotoučem a nábojem. Údajně má být dosedací plocha naprosto čistá. Ale nemám vyzkoušeno.
 
Já též koupil nová neorigo alu kola v domnění, že vibrace kolem 120 km/h odstraním. Ale bohužel, stále s tím bojuji. Zkoušel jsem několikrát převažovat a to pokaždé v jiném pneuservise,ale žádný úspěch v podobě úplného odstranění vibrací se nedostavil. Jediné co mi trošku pomohlo byl pneuservis v Olomouci s přípravkem DuoExpert. Vibrace jsou už mírné ale pořád tam jsou.

Spíše bych řekl,že problém bude někde na nápravě. Dost to prý dělá,pokud někdo měnil přední brzdy a použil mazivo mezi kotoučem a nábojem. Údajně má být dosedací plocha naprosto čistá. Ale nemám vyzkoušeno.
To mi spravil prvý servis, že mi tam dal to mazivo, ale kotúče boli krivé/krivo nasadené, takže som dával nové. A druhý servis schválne toto mazivo nepoužíval, pretože vedel, že sa to už podľa noriem nedáva a aj napriek tomu to vibruje. :( Skúsim to tými diskami, keď nie, tak to asi nejak minimalizuejm a predávam auto, lebo mi to lezie na nervy.
 

Podobná vlákna

Back
Top