• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Litá kola aftermarket - jiný ET, jiná šířka

Tak se musím přiznat, že jak jsem se nadchnul pro černé disky, tak se mi už celkem dost omrzely :confused:.

Na jaro pořídím nějaké originální neoriginály, ale černá už to nejspíš nebude. Čeká mě koupě nových /neceloročních/ pneu a chtěl bych jít do rozměrů 225/40.
 
Poslední úprava:
NEodporucam tieto origo. Asi po tyzdni som ich ohol. Pritom ziadna velka jama, co by som si pamatal. Takze totalne maslo. Dal som ich vyrovnat, ale uz budu vzdy vibrovat, nedokazali uplne na presne vyrovnat. Cize paniaze splachnute do zachodu
 
Tak zrovna tyhle vozím už třetí zimu na autě a žádný problém. Nicméně díru jsem za ten čas žádnou netrefil a jsou navíc hodně těžká. Jenže co taky sehnat na tu atypickou rozteč Mazdy.. Že. 768e2f1b1293529c4fb8b1033508883d.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak hodně lidí zpomínalo že originál disky jsou bláto. Ačkoli to taky není výrobek samotné Mazdy ale tuším že Borbet?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Že by Borbet dělal tohle čínské bláto? To dost pochybuji, spíš starej Fun Ding Dung taví v garáži plechovky a leje to do formy. Mazda si pak na to hodí 800% marži.

Já nedoporučuji žádné "originální" disky. Ne, že bych to ohnul, ale ta povrchovka není koncipována na zimu v ČR.
 
Poslední úprava:
Asi věc štěstí. Mám dvě sady 5 let staré a obě jsou jako nové. Ani náznak nějakého loupání jako bývá u R19 na M6. Ale mě celých 5 let fungují i zrcátka takže auto asi projelo duhou štěstí či co

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Moje 16 palcové originály sú po 6,5 roku v super stave. Zrkadlá tiež - bez chyby (nemalo by to tak byť?). Ale napr sklápam ich minimálne a v zime vôbec (raz mi už primrzli).
Na zimu mám 16 palcové Dezent - tiež v pohode stave, len po krátkom čase začali "korodovať" stredové krytky. Tak som sa na to už nemohol pozerať a pred minulou zimou (=po 5 zime) som ich vybrúsil a prestriekal + bezfarebný lak. Zatiaľ držia. Síce bez nápisu Dezent, ale sú pekné.
Na leto už sú nachystané nové 18 palcové disky (pneu majú ešte chvíľku čas - je iba december)
 
Ahoj, na léto plánuju pořídit nová kola. Do oka mi nejvíce padly Borbet Y 8x18 ale nejsem si jistý ET, víc by se mi líbilo ET40 ale nevím, jestli ET48 nebude lepší. Gumy bych chtěl 225/40. Díky
 
Ahoj, na léto plánuju pořídit nová kola. Do oka mi nejvíce padly Borbet Y 8x18 ale nejsem si jistý ET, víc by se mi líbilo ET40 ale nevím, jestli ET48 nebude lepší. Gumy bych chtěl 225/40. Díky
Bála bych se, že ET40 už bude místy celkem povylezlé, a bude náchylnější poškození.. Od kamínků, obrubníček 😅 na pohodu je ještě ET45 při rozměru 8J, to je taková jistota, že je to OK, ale zrovna u tohoto typu kol není na výběr
 
Ahoj, na léto plánuju pořídit nová kola. Do oka mi nejvíce padly Borbet Y 8x18 ale nejsem si jistý ET, víc by se mi líbilo ET40 ale nevím, jestli ET48 nebude lepší. Gumy bych chtěl 225/40. Díky
Na jake auto?
 
Dobre. Takze na ET40 nedostanes ABE, TUV, typovy list. ET48 by melo byt u Borbetu 8x18 v poradku, ale radeji si to over, jestli tomu tak je u tohoto konkretniho modelu disku.
 
Dobre. Takze na ET40 nedostanes ABE, TUV, typovy list. ET48 by melo byt u Borbetu 8x18 v poradku, ale radeji si to over, jestli tomu tak je u tohoto konkretniho modelu disku.
1710318893062.png
Polde TUV listu přímo k těmto kolům na moje auto pasují 🤔
 
Zobrazit přílohu 50478
Polde TUV listu přímo k těmto kolům na moje auto pasují 🤔
Jen bacha, za jakých podmínek.. 😅 Ty kódy u rozměru 225/40..
K1a, K1b řeší zakrytí kola, kdy je potřeba např. upravit blatník atd.. Tak si to pořádně ještě pročti, jinak ti pak nemusí technik na STK typový list potvrdit
Dale, že není možné pak použít sněhové řetězy A12..
 
Jen bacha, za jakých podmínek.. 😅 Ty kódy u rozměru 225/40..
K1a, K1b řeší zakrytí kola, kdy je potřeba např. upravit blatník atd.. Tak si to pořádně ještě pročti, jinak ti pak nemusí technik na STK typový list potvrdit
Dale, že není možné pak použít sněhové řetězy A12..
Už to vidím :/ U ET48 nic jako K1a není, tak asi vezmu ty....
 

Podobná vlákna

Back
Top