• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Litá kola aftermarket - jiný ET, jiná šířka

Presne tak, je treba cist to policko s podminkama. Nevim, jestli jsi to docetl az na konec, ale ve spodni casti protokolu jsou ty konkretni kody rozepsane.
 
Presne tak, je treba cist to policko s podminkama. Nevim, jestli jsi to docetl az na konec, ale ve spodni casti protokolu jsou ty konkretni kody rozepsane.
Nepřečetl, jen jsem byl nadšenej když jsem je viděl v tabulce že to lze.

Jj, u ET48 nebylo potřeba nic upravovat, mám je na autě zároveň i se sníženým podvozkem o 3cm a v pohodě
A jsou zároveň s hranou blatníku? Nejsou hodně utopený?
 
Nepřečetl, jen jsem byl nadšenej když jsem je viděl v tabulce že to lze.
Ja to dost 14 dni zpátky studoval, nebot jsem resil to, co ty ted. Mam to tedy dost nactene. V kostce - pri danych pozadavcich nic pod ET48 legalne neprihlasis. Muzes to zkusit pres zkusebnu (za penizky), ale pokud nesplnis podminky ABE, tak ani pres tu zkusebnu (napr. Dekra) podle me vlak nejede. To byl muj pripad, kdy jsem chtel kola, ktera sice dle ABE v pohode, ale v CR neni jediny dovozce/prodejce, ktery by mi na tu znacku vystavil typovy list.
Ja to nakonec vyresil jednoduse - ty prachy ted radeji vrazim do dlazby kolem baraku :joy:
 
Ja to dost 14 dni zpátky studoval, nebot jsem resil to, co ty ted. Mam to tedy dost nactene. V kostce - pri danych pozadavcich nic pod ET48 legalne neprihlasis. Muzes to zkusit pres zkusebnu (za penizky), ale pokud nesplnis podminky ABE, tak ani pres tu zkusebnu (napr. Dekra) podle me vlak nejede. To byl muj pripad, kdy jsem chtel kola, ktera sice dle ABE v pohode, ale v CR neni jediny dovozce/prodejce, ktery by mi na tu znacku vystavil typovy list.
Ja to nakonec vyresil jednoduse - ty prachy ted radeji vrazim do dlazby kolem baraku :joy:
Tak díky za informace, já si chci koupit druhou sadu jednak abych nemusel přezouvat a pak taky kvůli ceně pneu, 215 jsou v průměru o tisícovku dražší než 225.
 
To sice jsou ale nákup nových alu +jejich zapsání ti ty 225 notně prodraží. Mě ta kalkulace nedávala smysl tak jsem zůstal u dvou sad R18 215. Navíc profil 40 už se mi moc nelíbil. Je to příliš málo gumy po stránce estetiky a řešil bych navíc i snížení eibachem aby to v podbehu vypadalo lépe takže za mě hrozně zbytečná divočina.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak pokud stejne potrebuje druhou sadu, tak ekonomicky to smysl dava. Argumentem muze byt i to, ze ne kazdy je nadsen z originalnich tezkotonaznich kol, ktere ma kazdy.
 
Poslední úprava:
Právě že budu kupovat i nové pneu a co jsem tak počítál tak zapsání do TP by mělo stát 250 Kč na STK a 50 Kč na úřadě. Co se týče estetiky profilu 40, tak auto už snížené je a myslím že to nebude vypadat špatně.
To sice jsou ale nákup nových alu +jejich zapsání ti ty 225 notně prodraží. Mě ta kalkulace nedávala smysl tak jsem zůstal u dvou sad R18 215. Navíc profil 40 už se mi moc nelíbil. Je to příliš málo gumy po stránce estetiky a řešil bych navíc i snížení eibachem aby to v podbehu vypadalo lépe takže za mě hrozně zbytečná divočina.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak pokud stejne potrebuje druhou sadu, tak ekonomicky to smysl dava. Argumentem muze byt i to, ze ne kazdy je nadsen z originalnich tezkotonaznich kol, ktere ma kazdy.
No možná je má většina mazd ale za mě vypadají velmi dobře. Naopak aftermarket co lze koupit je napříč značkami na jedno brdo. Zrovna včera jsem na staré Felicii viděl kola hodně podobná těm OZ za 10 litrů. Rozdíl nepatrný. Ale tak jasně. Když nějaké pěkné sežene a nechá zapsat tak proč ne.

Samsung S22 256GB Tapatalk

Jo mimochodem. Ty originál na BN zase žádný velký peklo váhově nejsou. Mám teď zkalibrovanou váhu a byla otestovana na přesný váhový předmět. Originál váží 11,6kg. Většina kol do 8 tisíc váží cca 10 až 11kg. Některé výjimky váží pod 10kg ale zase mají nižší zátěžovou nosnost což může být problém při prolítnutí dírou. Tím originály nehajim ale za mě jsou vpohode. f9e9a44df3df6481c8d79ba961221245.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Kolik mají nosnost ty originály? Dost mě zaskočilo, jak ty borec psal, že proletěl díru a ty originály zničil....(ale tak nevíme, co za díru)

Jinak např. Motec MCR2 - 8.2 kg - 620 kg - 7087 kč/ks.
 
Kolik mají nosnost ty originály? Dost mě zaskočilo, jak ty borec psal, že proletěl díru a ty originály zničil....(ale tak nevíme, co za díru)

Jinak např. Motec MCR2 - 8.2 kg - 620 kg - 7087 kč/ks.
Můj chlap taky proletěl dírou, a kopnul origo kolo na GH.. A to si myslím, že v té době ty disky byly ještě poctivější, než ty, co se začaly dělat s BM/BN...
 
Kolik mají nosnost ty originály? Dost mě zaskočilo, jak ty borec psal, že proletěl díru a ty originály zničil....(ale tak nevíme, co za díru)

Jinak např. Motec MCR2 - 8.2 kg - 620 kg - 7087 kč/ks.
Ty MCR2 jsou za ty peníze fajn. Ačkoli mě se moc nezamlouvá ten styl tenkých paprsků. Ale cena je fajn když přihlednu že za originál jsem dal 5300kc. Samozřejmě u těch originálu těžko soudit ten materiál. Asi žádná sláva když je to Made in China. Já nikdy žádnou díru zatím nechytil. Ale zase nevěřím že těch pár kg bude na takovém autě znát. Ten kdo má lehčí kola to tvrdí ale to je přirozené že má ten pocit respektive že ho chce mít. Ale když si vezmu 8.2 kg na kolo a origo 11.6kg takže byvoko 14kg rozdíl na celém setu tak prostě nevěřím že to bude poznat na akceleraci či řízení jestliže vezmu dvě identické M3 a projedu tentýž úsek. Ano. Asi každý gram na kole hraje roli na autě na okruh co jede na doraz a využívá každý potencionál ale v případě těchto aut si myslím že rozdíl nepoznám. To je stejné jako že do auta jsem aplikoval cca 30kg tlumící hmoty a stejně se mi povedlo pokořit stovku za 7.93... A to jsem v to rozhodně nedoufal ačkoli auto bylo už na Stage 1 a je řádně zaježděno v otáčkách. Ale třeba se mýlím. No nakonec jsem tu investici do kol vzdal. Hodně lidí mi potvrdilo že řezat v létě okresky na celorockach je blbost... Těžko říct. Co člověk nemůže vysloveně porovnat tak se může jen domnívat co pravdou může být a co je jen blábol..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 

Podobná vlákna

Back
Top