• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Mazda 2.5 T

Reddwarf

rodinný člen KLANu
824
Lidičky zajímalo by mne tady v obecné rovině...jelikož pořád doufám, že mazdička bude jezdit dostatečně dlouho aby "čas otupil i ostrý břit" mé ženy a my budeme pokračovat tentokrát již v benzínové spolehlivé nové Mazdičce, jen ze zajímavosti procházím německé stránky kde oproti česku je ohodně větší trh i auta s motorem 2.5 a přitom mimo jiné jsem narazil na něco co vím, že mazda již nějáký čas dělá, ale u nás neprodává..a to motor 2.5 T. Předpokládám že to mají dovoz z ameriky...jelikož pokud jsem si všiml je i tachometr hlavně v mílých a jen drobně v km, ale každopádně co by mě zajímalo...má tento motor někdo tady? Jaké s ním jsou zkušenosti a jak v takovém případě ..pokud je tu někdo ze zkušených...musí být docela problém s ND ne? Nebo je to stejný motor a je k němu jen přidané turbo? Díky za odpovědi..čímž nechci říct že si pro něj pojedu ..na to nejsme takový sebevrah..protože v případě sebemenšího problému bych mohl rovnou skončit se životem :) :)
 
Lidičky zajímalo by mne tady v obecné rovině...jelikož pořád doufám, že mazdička bude jezdit dostatečně dlouho aby "čas otupil i ostrý břit" mé ženy a my budeme pokračovat tentokrát již v benzínové spolehlivé nové Mazdičce, jen ze zajímavosti procházím německé stránky kde oproti česku je ohodně větší trh i auta s motorem 2.5 a přitom mimo jiné jsem narazil na něco co vím, že mazda již nějáký čas dělá, ale u nás neprodává..a to motor 2.5 T. Předpokládám že to mají dovoz z ameriky...jelikož pokud jsem si všiml je i tachometr hlavně v mílých a jen drobně v km, ale každopádně co by mě zajímalo...má tento motor někdo tady? Jaké s ním jsou zkušenosti a jak v takovém případě ..pokud je tu někdo ze zkušených...musí být docela problém s ND ne? Nebo je to stejný motor a je k němu jen přidané turbo? Díky za odpovědi..čímž nechci říct že si pro něj pojedu ..na to nejsme takový sebevrah..protože v případě sebemenšího problému bych mohl rovnou skončit se životem :) :)
Zdravím Reddwarfe,

je tu zcela jistě mnoho povolanějších členů kteří to dokáží technicky posoudit/vysvětlit, ale mne jako relativně sečtělého laika napadá k bodu "stejný motor, jen přidané turbo" následující: Jak je známo Mazda u svých atmosfér pracuje s vyššími kompresními poměry než bývá(lo) u atmosfér běžné. Když přidáš turbo tak ten "základ" pokud vím musí mít nižší kompresi. Jak se tohoto dosáhne ale nevím, dokážu si představit např. jiné písty. Doufám tedy že nepíšu nějakou blbost, už jsem tu ale dlouho nic nepsal tak mě svrběly prsty :)
PS: ten motůrek bych si ale taky nechal líbit - fuck ekoterorismus v EU
PiP
 
Jj smysl EU a vztahu k autum mi taky kompletne unika....me prave by zajimala ta spojitost 2.5 T a mazda..ikdyz to jde proti jednoduchosti konceptu atmosfer a je mi jasny ze tak snadne jak jsem psal s tim turbem.to urcite nebude..ale prave proto ze jsem to objevil v nemecku a proto ze se i mazda ve sve 3 pustila oficielne do motoru s turbem tak jsem to tu nadhodil prave kvuli tomu ze tady min prijde ze je spousta kluku a treba i holek co tomu rozumi o poznani vic nez ja. Tak uvidime
 
Asi nebude těžké najít na amerických webech nějaké testy. Ale pokud to nechce Mazda prodávat v EU, pochybuji, že bude utrácet za evropskou homologaci. Já jen doufám, že nás něčeká osud Mitsubishi...
 
Jo kluci toho se prave bojim..viz mitsubishi....myslim ze od toho kroku nebude daleko ani Subaru...a buhvi kolik automobilek na ten nesmysl tady prijde ze jim bude nejaka evropa a my s ni uplne ukradena..a zahlti nas ekologicky nesmyslnymi a nepojizdnymi elektromobily...no a k te mazde prave me zarazilo ze v nemecku jde sehnat...takze nejak to protahnout musi jit...ikdyz v nemecku jsou na to asi v jinem nahledu nez u nas
 
Fakt jo..hned na to kouknu..a jak tady shani nahradni dily? A je tu nekdo z klanu kdo to auto ma?
 
.@Natural...ted koukam na tu Vasi diskuzi v odkazu cos dal Autoprofi Pribram..skoda sakris driv sem jezdil do Pribrami casteji ted uz jsem tam dlouho nebyl..ale kdybych to byl byval vedel...no kazdopadne dobudoucna velmi zajimave...me by to prave zajimalo z pohledu M6..to by se mi asi fakt kurna libilo...a rikam si kdyz je v nemecku...driv jsem si pro auta i jezdil do Svycarska tak pokud uz je to na znackach v EU..Nemecku prihlaseni u nas uz by nemel byt vubec problem
 
Back
Top