• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Mazda 3 BP - rez palivové nádrže

Ma4ty

člen KLANu
29
Ahoj, po zimě se mi v hrdle palivové nádrže začala dělat rez, viz foto. Je to na reklamaci? Nebo jak to mám ošetřit, aby to nepokračovalo? Má někdo podobnou zkušenost? Auto je 2 a půl roku staré..

20220408_110434.jpg
 
Díval jsem se na svůj "stroj" a zatím nic. Reklamaci bych zkusil, protože se mi z té fotky zdá, že ta rez je i u toho zůženého hrdla.Pokud neuznají, tak šmirgl a stříbřenka.

Je to nějaký pozink. plechový díl, a nevím jestli by to uznali, protože v tom místě kde máš rez tak opíráš pistoli, tak ti možná řeknou, že sis to odřel svou neopatrnou manipulací, ale za zkoušku nic nedáš.
 
Tohle bych reklamoval a nebo urgentně opravil. Úplně v klidu si totiž můžeš při zasouvání pistole částečky rzi naházet do nádrže, nehledě na to že pokud to vypadá takhle po dvou a půl letech, tak jak to bude vypadat třeba v pěti ?
 
Vypadá to jak nádrž z 50 let starý vejtřasky a ne novýho auta, ale Bůh ví, čeho se ještě u Mazdy nedočkáme.....?
 
Já bych řekl jednoznačně včas reklamovat.
Pokud tedy není v návodu na obsluhu uvedeno, že máš před každým tankováním obalit tankovací pistoli hadrem :cool:
 
Byl jsem se schválně podívat. Mám to v těch místech dost odřené, ale rezavé ne.. Najeto cca 23.000.
 
Já teda mám najeto nějakých cca 47000 a nic. Možná nějaká vadná serie dílů. zkusit třeba i prohledat zahraniční fora, hlavně ty z Ameriky. Třeba je na to nějaký servisní bulletin vydán Mazdou. No když jsem před chvílí viděl fotky rezavýho tepelnýho štítu z CX-3 co měnil kolegovi @Max6 , tak už asi zase začnu být ve střehu a někdy na to mrknu aji na svým autě. Je pravda co říká @Max6 , že ty rezavý částečky se můžou dostat do nádrže.
 
Já teda mám najeto nějakých cca 47000 a nic. Možná nějaká vadná serie dílů. zkusit třeba i prohledat zahraniční fora, hlavně ty z Ameriky. Třeba je na to nějaký servisní bulletin vydán Mazdou. No když jsem před chvílí viděl fotky rezavýho tepelnýho štítu z CX-3 co měnil kolegovi @Max6 , tak už asi zase začnu být ve střehu a někdy na to mrknu aji na svým autě. Je pravda co říká @Max6 , že ty rezavý částečky se můžou dostat do nádrže.
Kéžby ty auta měly klasickej palivovej filtr a ne nějakou přitroublou mřížku, když už. Nebo klasickou plastovou nádrž + hrdlo. Nechápu. A částečky rzi se můžou do nádrže dostat z pistole od někoho, kdo tankoval předtím. U našeho starého yarise bylo hrdlo totálně KO a tankovat musel taky...
 
Díky za diskuzi. Objednám se na servis a reklamaci. Uvidim jak se budou tvářit :)

Tohle bych reklamoval a nebo urgentně opravil. Úplně v klidu si totiž můžeš při zasouvání pistole částečky rzi naházet do nádrže, nehledě na to že pokud to vypadá takhle po dvou a půl letech, tak jak to bude vypadat třeba v pěti ?
Zkusím to reklamovat, pokud mne ale pošlou někam můžu se objednat k tobě? Věřím, že by jsi s tím věděl rady a rovnou i něco dalšího přidáme..

Mám to podobně.
Podobně? Jako že tam máš rez? Řešil jsi to nějak..
 
Tak jsem zkusil zadat do strejdy Google dotaz "rusted fuel filler neck" a tam je fotek pro inspiraci až až... (myslím nový auta, ne skoroveteráni).
Huyndai/Kia, Subaru i Mazda 3BM. Někdo to mění celý, někdo to zbrousí...
 
Poslední úprava:
Back
Top