• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Mazda 6 (GG) - střešní nosič

pan_petr

nový člen
10
Ahoj,

mám ke svojí Mazdě 6 GG, rok 2005 tenhle střešní nosič, ale chybí mi k němu díly pro upevnění na střechu. Nemáte někdo nějaký tip, kde by se daly sehnat, případně kdo by je uměl vyrobit? Předem díky.

IMG_20200514_122207.jpg
 
Ahoj, pro upevnění ti chybí jen šrouby M6 a případě křídlové matice. Když si odměříš správnou délku šroubů tak ty matice nebudou třeba. Takto by to bylo sice funkční ale hnusné protože chybí ještě ty plastové kryty se zámkem a to tedy nevím jak zbastlit, snad sken originálu a 3D tisk.
 
No, právěže ne. Chybí tam ta část - ten plastový bazmek, jak píšeš (v originále byl údajně kovový), kterým to přichytíš ke střeše. A ten nemám a nevím, kde ho sehnat.
 
Vyhnals mě do garáže :p ale trvám na svém. Šroub správné délky, větší podložka a bude ti to držet. V té hranaté podložce s rádiusem bych problém neviděl, důležité je že nemáš ztracené ty tlusté gumy zespoda. Ten plast je opravdu jen kryt pro design a ochrana aby nebyl přístup ke šroubu, pro nenechavce. Polož si nosníky na střechu a uvidíš, jen pozor na umístění, musí být správně předek, zadek i levá, pravá. Origo šroub se ručně našroubuje nadoraz a následně se to utáhne tou jako křídlovou maticí. Jo a nevím co máš za karoserii ale na kombíka to nedáš.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 
Poslední úprava:
Aha, takhle! Mám sedan. Takže tím šroubem to přišroubuju jakoby "do střechy"? :) Jinak, nevíš, jakej je to závit?
 
Back
Top