• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (KE) - obecně

A jak funguje denní automatické svícení, když mám přepínač v poloze auto tak když se setmí nebo je šero poznám dle kontrolky, kdy se zapnou potkávací světla. U nastartovaného stojícího auta ale nesvítí nic. Jestli jsem správně pochopil manuál, tak denní svícení by se v poloze AUTO mělo rozsvítit až když se rozjedu, to jsem ale zatím nedokázal ověřit :) Nicméně pár krát už se mi stalo že na mě protijedoucí auto bliklo, jako bych neměl rozsvíceno, tak nevím..
 
Áno je to tak, počas dňa (za svetla) keď je prepínač v polohe AUTO a vozidlo stojí nesvieti nič, pri rozjazde sa rozsvieti denné svietenie. V noci (v tme) sa automaticky rozsvietia stretávacie svetlá už po naštartovaní.
 
Myslím, že sa dá nastaviť aj citlivosť zapnutia stretavacich svetiel na tmu, respektíve šero.

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Ja takisto ako raider. A pekne vidím, že keď prichádzam cez deň do garáže, kde je šero, tak sa mi rozsvietia stretavacie svetlá...

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Ja si pak akorat rikam, co na to treba okolni ridici. Protoze ono to rozsvecuje treba i pri podjizdeni mostku, kde je tma a tak. Jestli si rikaji, co na ne blikam a tak :D.
 
Ahoj všem!
Potřebuji poradit, narodil se nám tento týden prcek a musím se rychle rozhodnout, jaké auto pořídit, nakonec se rozhoduji mezi:

Když se ti má narodit děcko, tak co sháníš SUV? Vem si pěkně pořádnýho kombíka, aby se manželka nemusela moc omezovat, když pojedete k mámě :)

A po zkušenostech s dětma (mají dnes 10 a 12let) bych vzal něco použitýho. Děcka by mi okolapaly sedačky, podraly prahy, obouchaly dveře, polily sedačky mlíkem anebo zmrzlinou, pod sedačkama by se jim udělala špajzka a já bych byl v klidu. Naštěstí jsem to tak i udělal, jen jsem měl Mondeo :) Jo a hodil jsem za hlavu ukazování před kamarádama. Peníze co ti zbydou investuj, abys mohl za 5 let s děckama vyrazit letadlem do světa ať jen nesedíte v krásným autě.

CX-5 je na to imho malá. Já měl kdysi Tiguana a ten měl mmj posuvnou zadní lavici a taky kufr do hloubky s lepící sadou..no bylo to těsně a to posouvání lavice jsem dost využíval. Mazda nemá tak velký kufr.
 
Áno je to tak, počas dňa (za svetla) keď je prepínač v polohe AUTO a vozidlo stojí nesvieti nič, pri rozjazde sa rozsvieti denné svietenie. V noci (v tme) sa automaticky rozsvietia stretávacie svetlá už po naštartovaní.

Nemáte náhodou někdo odkaz na nějaké foto kde je vidět srovnání jak vypadá svícení denní vs potkávací? Chtěl bych vidět které segmenty svítí při denních světlech, předpokládám že zadek bude úplně vypnutý jako u jiných aut..
 
Nemáte náhodou někdo odkaz na nějaké foto kde je vidět srovnání jak vypadá svícení denní vs potkávací? Chtěl bych vidět které segmenty svítí při denních světlech, předpokládám že zadek bude úplně vypnutý jako u jiných aut..
(výbava Attraction a výše):
Parkovačky
37646091_1785823971467089_9057428867202940928_n.jpg 37698548_1785823861467100_3190221992875786240_n.jpg

Potkávací:
36608001_1756748934374593_3333685458319179776_n.jpg 33963852_1707513592631461_8917839148727926784_n.jpg
zadní obrysovky (u DRL samozřejmě nesvítí):
33870903_1707513572631463_6006804319448334336_n.jpg
DRL za jízdy ve videích např zde (svítí jeden led modul navíc k parkovačkám - když se člověk podívá zespodu do světla tak je vidět čočka )
cx5aus.PNG

Více foto na mých stránkách: https://www.facebook.com/pg/mazdaLEDosvetleni/photos/?ref=page_internal
Popřípadě další foto i jak to vypadá u výbav Emotion a Challenge zde: Výměna žárovek za LED u Mazda CX-5
 
Díky za fotky, konečně vidím jak to je :)
Nevíš jestli by ty zadní obrysovky nešli nějak nastavit aby svítili i s denními (DRL)? Mám Revolution top.
 
Řešilo se to mnohokrát, například Zadní osvětlení spolu s DRL , Automatická světla a výsledek vždy stejný - chceš svítit vzadu, rozsviť světla (k tomu bude svítit RZ a interier).
Popravdě nevím, ale jak se říká všechno jde, když se chce :) Jenom to chce mít někoho šikovného, kdo se nebojí a zkusí změnu nastavit v ŘJ. Osobně zatím nevím o nikom komu by se tato "úprava" povedla (jenom úpravy typu zadní denní svícení místo odrazek/mlhovek).
 
Moze byt, tam uz je novsi typ svetiel.

Samozřejmě, že i Mazda 6 má světlomety, které se natáčí do stran. Stačí si zatočit volantem a je to krásně vidět. :) Pokud nevěříš, pak se podívej tady. Má to už model GJ.

 
Áno, GJ so xenónami to mala, ale po facelifte pri získaní LED svetiel sa už natáčanie svetiel nekonalo. Takisto aj GL. Na tom videu bude skôr nejaká americká verzia bez Matrix funkcie, ktorá má možno natacanie svetiel zachované.
 
Tak si pockej radove do aspon tech 15tkm..lepe 25tkm..a pak porovnavej..jinak to srovnani neni relevatni.

Kazdopadne jel jsem nedavno s novou syrovou 2,5i ATa prisla mi oproti nasi M3 88kw AT..zcela zdechla..proste motor se musi zajet.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Tak jsem na tebe dal a počkal na 15 tis, kamaráde, je to trága ve smyslu samá porucha
 
Poslední úprava:
Ahoj všem!
Potřebuji poradit, narodil se nám tento týden prcek a musím se rychle rozhodnout, jaké auto pořídit, nakonec se rozhoduji mezi:
- Mazda CX-5 výbava Takumi 2018 - 2.0i
- Subaru Levorg 1.6i sport - 2016 bez EyeSight
- Subaru Outback 2015 2.5
- Mercedes Benz C200 - 2013 benzín
- Mercedes Benz GLK - 2013 benzín
- Volvo XC 60 benzín...2015

Je to takový mix aut, ke každému mám důvod, proč ho chtít. Problém je, že se nemohu rozhodnout.
Buď koupím novou Mazdu a budu poté na 0 Kč v banku nebo půjdu do starších aut a zůstanou mi nějaké kačky...
Nájezd do 15 000 km / rok
Důležité:
+ Bezpečnost
+ Zábava za volantem
+ Bytelný interiér.
Když mám prcka, tak kůži?

Prosím dejte mi zpětnou vazbu pokud jste někdo některé modely vyzkoušel.
Díky.
Kup si Toyota Hilux duble cab - auto vydrží i pro další sviště :)
 
Tiez sa mi nechce verit ze CX-5 je tragedia??????? Len tak to "strelit" bez blizsieho popisu sa mi zda neseriozne...
 
Back
Top