• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (KE) - obecně

Objednaná, zaplatená záloha, dodávka cca 14.8.15 : CX-5 RevTop G192AT SoulRed Black leather, Navi. Sklápanie zrkadiel som už doobejdnal tiež. Gratis alarm, nástrek podvozku, povinná výbava + zľava 2100 €
 
Objednaná, zaplatená záloha, dodávka cca 14.8.15 : CX-5 RevTop G192AT SoulRed Black leather, Navi. Sklápanie zrkadiel som už doobejdnal tiež. Gratis alarm, nástrek podvozku, povinná výbava + zľava 2100 €
Nástřik podvozku? Jsem řešil taky, ale v servisu to vyhodnotili tak, že podvozek je z výroby nastříkaný, tak pořešili jen dutiny.

Jinak hezká konfigurace, ať ti čekání rychle utíká

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
 
Na nástrek podvozku ev dutín sa teda opýtam
Ďakujem :) To prejde rýchlo, len by som ho chcel stihnúť zobrať na dovču do Talianska koncom augusta
 
Vubec bych se nespolehal na to co rikaji v servisu a podvozek + dutiny nechal udelat. A mozna nekde jinde... treba by mel @Max6 volnou kapacitu ;)
 
Pánové:

Můžete mi někdo pls poradit? V nejbližší době (do konce července) budu objednávat novou Mazdu CX-5 2,0 manuál Revolution nebo Attraction. No čím dál studuji fóra, tím dál se odkláním od svého původního zámyslu.

Nevíte někdo, jaký je rozdíl v údržbě mezi 4x4 a 4x2? Myšleno tím pravidelný servis, případně možné neduhy v budoucnosti, náklady na provoz atd.

Pořád jsi nejsem jistý jestli 4x4 potřebuji. Najezdím ročně cca 20000 - 25000, zejména dálnice. Na hory jedu max. 3x až 4x ročně a někdy ani to ne:(

S barvou jsem byl už téměř definitivně rozhodnutý pro bílou perleť + černá střech. Včera však přivezl kolega svého volkswagena po opravě a rozdíl v opravované perleťovém laku oproti originálu je obrovský, řekl bych hrozný. :banghead: Snad objednám klasickou bílou, ať případné opravy nejsou tak vidět..........ale kupovat zase takové pěkné auto v základní barvě mi příjde jako hřích:)

Dík za každý názor,
 
Poslední úprava:
Rozdíl je jen v ušetřené váze, mechanice a elektronice, jinak na na spodku vypadá úplně stejně, stejná náprava, jen chybí kardan, diferenciál se spojkou a poloosy. Neduhy a pravidelný servis - s viskózní spojkou tahle platforma problém nemá (potuněný L3T motor v 6 MPS/CX-7 může dát jinak zabrat), pochopitelně přibude jeden diferenciál a olej na výměnu. Přesné náklady si můžeš porovnat pomocí této tabulky: https://mega.co.nz/#!UdcBQSAQ!o0L4XRDC7exQVkdKxfy0MeFKd2eM7jMMsXTg3YxMN6Y

Crystal White Pearl 34K je normální dvouvrstvý perleťový lak, který Mazda lakuje už dobrých 7 let a s opravami není problém, natěrače, co používá servis Volkswagen tvého kolegy, bych za bernou minci nebral. Černá střecha sice možná vypadá tuningově, ale v praxi je IMO úplně na nic - auto se zahřívá, fólie pracuje - já bych si to na auto nikdy nedal a to ani jako 3M Di-Noc v imitaci karbonu. Obyčejná bílá je hnus, co teď jezdí na každé škodouce, a na CX-5 nepatří, možná tak na Duster v základní výbavě.

165k Attraction v 2WD je prima výbava, originální kamera jde dovybavit, 19" originálních kol jsou plné bazary, RVM to má, to je asi nejsmysluplnější věc na všech asistentech. Možná by mě mrzela absence bezklíčového vstupu, ale ten je stejně zkriplený (mačkáš tlačítko - bez dotykových senzorů na klice), takže ne tak moc. BOSE jde nahradit jednoduchým zesilovačem a lepšími repro. A sedačky jdou hezky potáhnout i alcantarou střed/umělou kůží boky od http://www.madsr.sk/cz/fotogaleria/mazda/cx-5-723 .
 
Poslední úprava:
Parádna tabuľka. Napr cena olej Mazda OW20 577,17 CZK/l - z toho zisk dealera 477 :confused:o_O. Tie poťahy vyzerajú dokonale.
 
Parádna tabuľka. Napr cena olej Mazda OW20 577,17 CZK/l - z toho zisk dealera 477 :confused:o_O. Tie poťahy vyzerajú dokonale.
Nojo, tak z něčeho musí být živi. ;) Každý nemůže být jen přenašeč krabic s olejem a chodič na poštu (jako eshopy s olejem).
 
Nojo, tak z něčeho musí být živi. ;) Každý nemůže být jen přenašeč krabic s olejem a chodič na poštu (jako eshopy s olejem).
No z něčeho žít musí každý, ale podle mě by měl být servis živ spíš ze služeb a ne z předprodeje s takovou marží, že si to oprávněně říká o využití služeb přenašečů a nosičů - navic ti takovou marži k životu nepotřebují

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
 
Shr3k: Diky za informace. Tabulka fakt super :) az asi nekdy lepsi nevedet :) Budu jeste muset poradne zvazit co potrebuji a co ne..................docela mi vadi ze attraction nema automaticke prepinani svetel a kameru, bez vseho ostatniho co ma Revolution navic se obejdu :).
 
Shr3k: Diky za informace. Tabulka fakt super :) az asi nekdy lepsi nevedet :) Budu jeste muset poradne zvazit co potrebuji a co ne..................docela mi vadi ze attraction nema automaticke prepinani svetel a kameru, bez vseho ostatniho co ma Revolution navic se obejdu :).
Automatické přepínání světel funguje jak kdy. Na to, aby byl člověk opravdu ohleduplný k protijedoucím, tomu chybí tak sekunda. Na dálnici to pak reaguje na protijedoucí auta opravdu špatně a poziční světla na budce náklaďáku to samozřejmě nerozezná.
 
Automatické přepínání světel funguje jak kdy. Na to, aby byl člověk opravdu ohleduplný k protijedoucím, tomu chybí tak sekunda.

Tu automatiku jsem měl, a spoléhat na to je opravdu nesmysl. Ale když se člověk zapomene, i ta jedna sekunda je lepší, než když pak přemýšlí, proč na něj ti protijednoucí tak zuřivě blikají :D Na dálnici je ta automatika nepoužitelná, to jsem taky zkoušel :) Pro mě to nebyla tak kritická položka abych nevzal Attraction, ale někdo to může vidět jinak. To už bylo větší dilema ta kamera + Bose, ale to bych musel jít díky nemožně sestavenému ceníku ne do Revolution, ale do Revolution TOP, což by byla subjektivně horší volba než auto bez pár příjemných, nicméně nijak kritických vlastností.
 
Vyměnil jsem olej+filtr. Sice možná v 2500Km zbytečné, ale jistota je jistota.
Filtr original 350Kč jsem si koupil sám,zbytek v I.O.B. - olej 298Kč litr, práce 180Kč, celkem za vše 2tis.

Poznatky:
  • motor se zvedá, kolikrát už mi při sešlapu nechá kvalt a nepodřadí na nižší stupeň, jako dřív. Zdá se, že si začíná věřit :)
  • Při stažení okna spolujezdce v rozmezí 1-5 cm ve dveřích něco drnčí (kovový/skleněný zvuk), když stáhnu víc, nedělá to.
  • Zkusil jsem asi 30km okresky v režimu automat/sport a max.zrychlování a rychlost v dané situaci a dojel jsem za 17,5L / na 100km víceméně pořád 2-4st, snažil jsem se co největší kudlu, abych taky v krizi věděl, jak se to chová v zatáčkách při palbě.
  • Samozřejmě jiný pocit než z osobního auta, tedy subjektivně náklony, nedotáčivost a byly potřeba hrubé korekce volantem, abych to do zatáčky donutil, když se z ní auto hrnulo ven. Zkoušel jsem rozhodit prudkými brzdami do zatáčky, trhavým zatáčením a s elektronikou pohoda.
  • Režim sport má vliv i na plynový pedál. Tedy je citlivější, než v normálním režimu, resp.je ostřejší a má okamžitou reakci. (Kdo s tím jezdí, asi to ví, já jsem ale dříve psal, že to má vliv asi jen na převodovku a způsob řazení a zjistil jsem to až dalším zkoušením v různých režimech)
  • Absolvoval jsem asi 2 noční jízdy, světla svítí :), subjektivně by mohli víc, ale to zhodnotím po zimě. ( Sice světlo LED má možná wow efekt, ale xeny bych řekl lepší, zatím můj nepotvrzený dojem)
  • Udržování jízdních průhů funguje, mám ale vypnuto - hrozný pocit, že do toho něco kecá :D
  • Radarový tempomat je pohodový, hlavně na okresce a průjezdy městem ,pokud dojede někoho, kdo jede hezkým tempem, tak se za ním jen kocháte a kroutíte volantem. Škoda, že to neumí od nuly....to by se jezdilo v kolonách krásně :p
  • Objevily se tlapičky na krytu motoru, tak doufám, že si to ta potvora rozmyslí :cool:
  • Stále nemám rezervu a mám z toho nerva
 
@Vitus páč už ti tam nemaj co žrát :D
Jinak já používám obyč silikonovej olej a mám pokoj. Přepážku mezi motorem a kabinou a cca třetinu tlumení kapoty stříknu před zimou a je klid ;)
 
zkus tenhle sajrajt.........
Dík za tip, je toho tolik, že ani nevím, co bych vybral sám.
Když jsem to tak různě studoval, každému fungovalo něco nebo taky nic, plašiče, vlasy, spreje, světlo, pletivo, výkaly od zvířat...
Budu to ale muset pro jistotu udělat, nevím kde jsem k těm stopám přišel, ale jasné je , že tam něco sedělo....
The truth is out there, řekl by Mulder a Scullyová :cool:
 
Ahoj, mam dotaz?

pokud si necham do mazdy CX5 namontovat automaticke sklapeni zrcatek, jde to take kratkodobe deaktivovat? Treba v zime na horach kdyz je moznost ze zamrzne cele auto atd... :)
 
Back
Top