• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Množství oleje 2.5

Pingus

nový člen
8
Ahoj,
Měnil jsem teď olej na 2.5 GH 2008 vč. filtru (vložka).
Podle manuálu jsem tam nalil 5L. Asi 15 min. jsem počkal než olej steče a zkontroloval měrku.
Problém je, že z ní nejde nic moc vyčíst, a pokud ano vypadá to tak že je tam oleje nad horní čárku. Co s tím? Upustit olej, nastartovat motor?
Teď tu u toho sedím a nevím co s tím, u předchozí 1.8 GY se mi to nestalo.
Díky
 
5 l je naprosto v pořádku,to odečítání na měrce je naprd,auto musí stát na naprosté rovině,jinak je hladina na měrce zkreslená a i kdyby byla hladinka o 1--2 mm výše,tak se nic neděje.Kdo měl tenhle motor rozdělaný,tak to potvrdí.
 
Super, díky chlapi. Po nastartování a čekání už to bylo úplně v pohodě. Teď jsem to byl i projet a vše v pořádku.
 
Teď jsem taky měnil olej u 2,5 a 5L mám přesně po maximum na rysce.

Ohledně měrky. Její nečitelnost, zvlášť u nového oleje je hrozná. Já to vyřešil takto a pomohlo to velmi.
20180909_002635.jpg
 
Mam takovej uplne blbej dotaz. Vymenu oleje mi delali v autorizaku. Na dolevani jsem dostal jeste asi pul lahve, ale tu uz jsem dolil. Ted resim co koupit za olej. Snazil jsem se to tady najit,ale nejak jsem nenasel. Abych jel do Mazdy v HK pro olej za 800,- se mi fakt nechce. A do Kolina kvuli tomu taky nepojedu. Na vymenu oleje pojedu az srpnu..sice nebudu mi ujeto ani 7 tis km,ale to je fuk...bude to rok.
 
Back
Top