• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Možné rozměry pneu

tommas

rodinný člen KLANu
630
Zdravím pánové a dámy,

v následujících několika týdnech se staneme majiteli nové Mazdy 6 Wagon, nicméně v souvislosti s tím řešíme jeden drobný problém. Tím je naše garáž. Resp. velký úhel ve kterém je sjezd do ní. Jde o to, že samozřejmě před koupí jsem toto testoval a na pneu 225/45 R19 auto do garáže sjede, ale řekněme, že pod přední spojler bych strčil sotva prst, nicméně pořád lepší než nová V60, Passat, Insignia a další, ty se tak daleko ani nedostaly. No ale k jádru věci. S blížící se zimou řešíme i zimní pneu a jejich rozměry. Nejdřív jsem se zaradoval, protože v rok staré brožuře k 6ce jsem našel i možný rozměr 255/45 R19, které by dost pomohly ( i centimetr navíc se pořád počítá), ale toto mi vyvrátil včera náš prodejce, že v této chvíli oni sami nabízejí buď 225/45 R19 a nebo 225/55 R17. Je tady někdo, kdo mi třeba podle nejnovější uživatelské příručky na faceliftovaný model 2018 dokáže říct, co se bude dát obout a co ne?

Při 19kách bych řešil přezouvání ideálně na stávající originální disk. Dle kalkulačky velikostí by mi ale každopádně pomohly i ty 17ky?

Moc díky za odpovědi ;)
 
Cau

Gratulace k nakupu :)
Tady je fotka technicaku, ktery jsem dostal minuly tyden (je to jen kopie, proto je to takto poskladany).
IMG_0418.jpeg
 
V kazdom pripade bude musiet byt obvod a teda aj priemer kolesa rovnaky, bez ohladu na kombinaciu disku a pneumatiky.
 
Moc díky, takže opravdu v této chvíli pouze tyto dva rozměry. No co se dá dělat, budu muset být při každém parkování opravdu nesmírně opatrný.
A co se týká pneu, tak ještě promyslet, co se nám vyplatí více.
 
Tento rozměr je uveden v katalogu pro Mazdu 6 v Belgii (auto kupujeme zde). Dle info na katalogu, vydání tohoto konkrétního myslím červenec 2017. Právě toto mě přivedlo na myšlenku, pokud byly možné různé šířky, jestli nelze naopak dát na auto i pneu s vyšším profilem.

Můžu zkusit konkrétní stranu večer doma nascanovat.
 
Tak hlavně rozdíl mezi 225/45 R19 a 255/45 R19 jsou 3 centimetry na šířku, ale výška auta bude pořád stejná, tak nevim jak si s tím pomůže při vjezdu do garáže.....:confused:
 
Jak širší pneu( 255) při stejném profilu gumy (45) a rozměru disku ( R19) způsobí odchylku tachometru?
 
Jak jsem teď upřesnil, přivedlo mě to k myšlence, že těch kombinací může být více (třeba i nějaká s vyšším profilovým číslem).

Nicméně, jak výše uvedl Snake, tak i náš prodejce mi řekl, že v této chvíli jsou jen dvě možnosti. A to 225/45 R19 a 225/55 R17. Takže vím, že se musíme smířit s tím co bude. :)

Ale kdyby se mi dostal ten co projektoval vjezd do naší garáže pod ruky.... :D
 
Jak jsem teď upřesnil, přivedlo mě to k myšlence, že těch kombinací může být více (třeba i nějaká s vyšším profilovým číslem).

Nicméně, jak výše uvedl Snake, tak i náš prodejce mi řekl, že v této chvíli jsou jen dvě možnosti. A to 225/45 R19 a 225/55 R17. Takže vím, že se musíme smířit s tím co bude. :)

Ale kdyby se mi dostal ten co projektoval vjezd do naší garáže pod ruky.... :D
Z toho si nic nedělej, kamarád měl taky garáž pod domem a že tam nezajede s autem zjistil, až když měli postaveno.:)
 
Kazdopadne ma @tommas se svym vjezdem do garaze o jedno dilema mene - nemusi uz premyslet, zda jit do snizeneho podvozku, ci zda si zkraslit vuz listami pod narazniky a prahy :D. Je treba hledat ta pozitiva ... :cool:.
 
Díky @Ter Leeloo II ;) Je pravda, že tato starost mi díky tomu odpadne. :D Já naštěstí, jako hlavní pozitivum pořád beru, že budu nadále po silnicích jezdit v elegantním kombi a ne v SUV - při vší úctě k CX-5 (a jejim uživatelům zde), která čekala na neúspěch 6ky při parkování jako další v pořadí a která na svou kategorii sice vypadá výborně, ale klasika je klasika.:)

Tady ještě přikládám slíbený "screen" z brožury. Jedná se opravdu o červenec 2017 pro Belgii. Nejnovější materiál, který měl k 6ce náš dealer. Je možné, že se tehdá jednalo o nějaký překlep.
 

Přílohy

  • pneu a disky rozmery.jpg
    pneu a disky rozmery.jpg
    181,9 KB · Zobrazení: 74
Poslední úprava moderátorem:
Tady ještě přikládám slíbený "screen" z brožury. Jedná se opravdu o červenec 2017 pro Belgii. Nejnovější materiál, který měl k 6ce náš dealer. Je možné, že se tehdá jednalo o nějaký překlep.
Skoro bych čekal že je to překlep. Poptával jsem M6 v Lucembursku (chápu to tak, že místní Mazda spadá pod Belgii... Ale asi spíš pod tu Francouzsky hovořící a ne Vlamskou :)) a když jsem se ptal na jiná kola, tak to nešlo. myslím, že doma mám taky tu brožuru (FR a novější), tak se podívám.
 
že doma mám taky tu brožuru (FR a novější), tak se podívám.
Bohuzel mam doma jen cenik, ale vypada to, ze 19" kola jsou jen jedny. Ve volbach ke kolum taky nic neni.
IMG_0419.jpeg

Ze zvedavosti jsem se dival na Mazda.be a uz to maj opraveny :)
upload_2018-9-17_20-53-44.png
 
Poslední úprava:
Back
Top