• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Možné rozměry pneu

Ze zvedavosti jsem se dival na Mazda.be a uz to maj opraveny :)


No koukám, že asi v minulých dnech konečně aktualizovali katalog alespoň na svých stránkách. Ještě v minulém týdnu měli pořád i na internetu jen starý katalog, i tak mě fascinuje, že tady pořád mají na stránkách, že nový model bude k dispozici brzy a tahle nová brožura je u předfaceliftové 6ky.:D

Každopádně díky @Snake za kontrolu.;) Teď už jen vyřídit všechno papírování :/ a bude se jezdit.:happy:
 
U téměř každého auta jsem si nechal přes homologační stanici která se zabývá konkretním modelem vyjet papír s možnosti všech rozměrů disků a pneu. Stoji to kolem 1,5k tak by třeba nebylo špatný to vyzkoušet i na nový model M6 jaký všechny rozměry vlastně umožňuje. Pak to necháš zapsat do VTP a máš to vyřešený.
 
Díky za příspěvek @Mateo , vím že v ČR tato možnost je, nicméně nevím jestli to bude fungovat i u nás - auto bude přihlášeno v Belgii. Na současném autě nemáme v TP uvedeny vůbec žádné rozměry :D, což ale nedokážu říct, jestli je tím, že se sem auto přehlašovalo z českých značek nebo to tak má každý. Uvidím, až budou vyřízeny papíry k Mazdě a budeme mít techničák od ní.
 
U téměř každého auta jsem si nechal přes homologační stanici která se zabývá konkretním modelem vyjet papír s možnosti všech rozměrů disků a pneu. Stoji to kolem 1,5k tak by třeba nebylo špatný to vyzkoušet i na nový model M6 jaký všechny rozměry vlastně umožňuje. Pak to necháš zapsat do VTP a máš to vyřešený.
No nevim. Ja jsem kdysi psal do SCC (http://www.scc-cz.com/) a tam mi akorat potvrdili, ze to, co mam ve VTP, je vse, co je Mazdou homologovane.

Cituji:
K Vašemu dotazu sděluji, že rozměry pneumatik a ráfků, uvedené v Osvědčení o
registraci vozidla jsou všechny rozměry, které výrobce vozidla zkoušel a má
je schváleny mezinárodní zkušebnou která vydala evropské schválení vozidla.
 
Pakliže je to tak jak říkáš, tak pak se holt musí přes papíry od prodejce kol pokud chce člověk alternativní rozmer . Což je škoda ale budiž.
 
Muze to byt samozrejme u jinych modelu jinak. Ale ono to z hlediska automobilky/zastoupeni a snizovani nakladu dava smysl. Mazda prodava sva auta s jednim, dvema mozna i trema variantama kol, takze nic dalsiho homologovat nepotrebuje.

Zbytek uz je na vyrobcich disku.
 
pokud vím, tak jsou ještě přípustné zimní 215/65 R16, ale jak již někdo v předchozích komentářích zmínil, výška kola by měla být +- stále stejná.
 
Tak se zapojuju také do debaty. Na konci října jsem koupil nové disky Ronal na zimáky, ale nechtěl jsem ani 225/45 R19 kvůli hluku a tvrdosti, ani 225/55 R17, protože ten menší disk není moc hezký. Usoudil jsem tedy, že půjdu do R18 - koupil jsem na elektrony.cz ráfky 71/2Jx18H2 ET 45, dostal jsem typový list s patřičnými německými ABE a Gutachten listy. Nechal jsem zkontrolovat technikem typu K na STK Bohdalec a vedle na inspektorátu mi je zapsali. Chtěl jsem na zimu užší gumy 215/50, což garantoval podle mých zkoumání jen Ronal, ale taky se mi líbily jejich ráfky - viz foto. Jedinou věc jsem ve spěchu zapomněl pohlídat a to, že mi zapsali zbytečně vysoký index nosnosti 97. Měl by stačit 92. Rychlostní V je v poho. Mám tam i další alternativní rozměry pneu. U šířky 215 a 235 mm Ronal garantuje i rezervu pro nasazení řetězů - on je taky průměr o 1,9 % menší oproti origo R19, tak aby ne. Viz další obr. Jinak rozměry si počítám vlastním excelovským spreadsheetem, abych nemusel pořád zadávat data online. Kdyby byl zájem, mohu poskytnout.
Ronal_18_velikost pneu.jpg Ronal_18_velikost pneu.jpgM6_mip_2.5i_Ronal_R18.jpg
 
To samé jsem udělal už před 5 lety, když jsem objednával svoji, jen pneu jsem použil 225/50/18.
No vida, už jsem měl pocit, že nikdo nemá R18 na GJ/GL, tak jsem sem napsal pro inspiraci ostatním. Jinak ta červená vypadá hodně dobře, byla taky na jaře v hledáčku. Trochu mě varovali, že pokud by se nějaký díl musel lakovat, blbě se ta barva shání.
 
Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s koly na Mazdu 6 GJ 2016 o rozměru 19x8,5 ET38 a pneumatikami 245/40 r19?
Jde mi o to jestli budou dřít nebo je potřeba mít podložky.
Děkuji.
 
Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s koly na Mazdu 6 GJ 2016 o rozměru 19x8,5 ET38 a pneumatikami 245/40 r19?
Jde mi o to jestli budou dřít nebo je potřeba mít podložky.
Děkuji.
Pokud ti to aspoň trochu pomůže, mám 19x8.5 et40 s 235/40 r19. To znamená, budeš mít kolo o 2mm ještě trochu ven z blatníku než já (pro porovnání zanedbatelný) a pneumatiku o +-5mm na každou stranu víc. Budeš mít lépe chráněný ráfek před patníky ale na úkor vzhledu kola jako celku.

Za mě na 8.5 disk je 235 pneu ideál.

Ještě dodám odpověď na tvojí otázku ? Nedřou nikde a to se chystám ještě snižovat na pružinách. Možná jenom pociťuji větší odpor na volantu při parkování, kde točíš koly na místě ale asi jenom domněnka..

CB5D0569-1A31-4A6B-9979-0F63E89EE97C.jpeg 0D2CBD23-0793-4727-91AA-0543FED4488C.jpeg D937431E-6466-4A6A-87D4-849FB170BF31.jpeg
 
Poslední úprava:
U téměř každého auta jsem si nechal přes homologační stanici která se zabývá konkretním modelem vyjet papír s možnosti všech rozměrů disků a pneu. Stoji to kolem 1,5k tak by třeba nebylo špatný to vyzkoušet i na nový model M6 jaký všechny rozměry vlastně umožňuje. Pak to necháš zapsat do VTP a máš to vyřešený.
Můžete mě navést trochu blíže, jak toho dosáhnout? Mám možnost různých kol, ale v TP "jen" dva rozměry. Kde seženu ten papír, abych mohl zapsat kola do TP? Myslel jsem, že se musí koupit typový list, pak STK a pak zápis.
 
Solidní e-shop poskytuje typový list ke kolu přímo od výrobce. Někdy je s poplatkem a na vyžádání. Poté s typovým listem a koly odjedeš na STK a následně na úřad.

To co ty cituješ od mateo, budou nejspíš služby od Dekra.
 
Solidní e-shop poskytuje typový list ke kolu přímo od výrobce. Někdy je s poplatkem a na vyžádání. Poté s typovým listem a koly odjedeš na STK a následně na úřad.

To co ty cituješ od mateo, budou nejspíš služby od Dekra.
Jj, já jsem v situaci, kdy mám kola bez typové listu, sundané z jiného auta (dovoz..), samozřejmě neodpovídají VTP, tak bych chtěl poradit, jak teď. Jestli jde nějak najednou zapsat všechny kombinace, co Mazda na M6 umožňuje, nebo musím někde sehnat typový list a jít na to před STK a pak registr .
 
Na základě vaší zkušenosti...projde mi na STK disk, který je o půl place užší, když na něm bude pneu podle TK?
 
Čau chlapi, dotaz. Psal jsem panu Nádvorníkovi do SCC ohledně schválených kol na M6 GL, víceméně mi odpověděl, že mi může poslat dokument na přesně ty rozměry, co mam v TP-což jsou všehovšudy dva. "Obchází" tohle typový list, když bych kupoval jiná kola, byť stejné velikosti, nebo se musím prostě trefit do těch dvou rozměrů.

Díky
 
Back
Top