• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Možné rozměry pneu

Čau chlapi, dotaz. Psal jsem panu Nádvorníkovi do SCC ohledně schválených kol na M6 GL, víceméně mi odpověděl, že mi může poslat dokument na přesně ty rozměry, co mam v TP-což jsou všehovšudy dva. "Obchází" tohle typový list, když bych kupoval jiná kola, byť stejné velikosti, nebo se musím prostě trefit do těch dvou rozměrů.

Díky
Ano "obchází". Když koupíš homologovaná kola s typovým listem pro tvé auto tak si můžeš nechat zapsat třeba i osmnáctky
 
Me kontrolovali sirku i ET disku a picovali. Pneu byla dle TP, ale disk misto 7 ET 50 byl 7.5 ET 48.
Tak mně teda nikdy. A zezadu disku to je tak zažrané ve špíně, že i když kola měním a meju vapkou, tak to jde těžko přečíst. Si nedokážu představit, že na technické někdo bude s hadříkem umývat zezadu paprsky disků a hledat kde je ET.
 
Sice už jsem v Česku pár let na technické nebyl, ale při dřívější zkušenosti to kontrolovali pokaždé a myslím, že kontrolovat by to měli vždy. Asi ale bude záležet na samotných kolech. Pokud technik vidí, že tam kolo "sedí" nebo, že jsou na tom např. Mazdí kola, tak se na to možná vykašle, něco jiného bude, když kola budou neoriginální nebo nějak na sebe upozorňovat.
 
Od tý doby co auto fotí, tak fuckujou i za ET i kdyby bylo jen o jedno číslo jiný.
Byl jsem za to jednou vyhozen s Nissanem (cca 2 roky zpět), tak jsem to jel přezout na zimáky, aby to bylo OK. A vtip byl, že technik mi potom řekl, že kdybych to číslo ET zezadu z disku vybrousil, tak by mu to nevadio a auto by prošlo i na těch "špatnejch" kolech, protože co foťák nevidí, to je potom OK.
 
Back
Top