• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

jenom 2449 Kc plus kabel 1774. to neni tak hrozne
nicmene v CR ofiko nepodporovane AA a CP..zatim
 
Poslední úprava:
Cena je bez montáže, s montáží komplet to bude něco přes 5tsc komplet.

Oficiální nedostupnost v ČR vůbec nevadí. Apple CarPlay je součástí systému iOS kdekoliv na světe, stačí jen připojit kabel a jít na telefonu do Nastavení - Obecné - CarPlay a zde to vyhledá auta k dispozici.
U AndroidAuto je potřeba stáhnout aplikaci, která sice není v českém Google Play Storu. Ale dá se stáhnout například odtud - https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-3-1-5810-release/
Stačí nainstalovat a vše funguje i v ČR.
 
Jen tak pro zajímavost, ceny AA/CP v jiných zemích od Mazda delarů:

Španělsko - retrofit 250 eur + práce
Finsko - retrofit 225 eur + práce / 352 eur pro nové vozy (ceník M6)
Německo - retrofit 220 eur + práce / 300 eur pro nové vozy
Česko - retrofit 4213,38 Kč / 164,64 eur + práce
Slovensko - retrofit 166,81 eur + práce
 
Za 14 dni jdu na garancku do Zlína, ze bych zavolal ať to rovnou připraví? :)
 
Za 14 dni jdu na garancku do Zlína, ze bych zavolal ať to rovnou připraví? :)

Objednáno!

OT: próč nejde editovat příspěvek v Tapatalk a po přihlášení přes Web to nedokáže propojit stejný účet a tváři se to jako 2 uživatele? Vrrr
 
Já asi nejdřív počkám na oficiální iOS12 (září 2018) s podporou Carplay pro Google Maps a Waze, mezitím se objeví všude videa a recenze o tom, jak to s MZD connect funguje a pak navšívím dealera :)

 
Zdravím, omlouvám se za otázku, možná jsem to nečetl celé ale pokud potřebujete pouze AA , proč si to tam nenahrajete sami? Vim že u těch nejnovějších systemů tam byl nějaké problém ale jinak je to instalací z mazda tweak otázka pár minut a ovládání přez HMI funguje dobře, adresy se dají udávat hlasově tlačítkem na volantě, jen v headup displeji se pokyny samozřejmě nezobrazují.
 
Možná to bude tím, ze nejnovější verze firmware zablokovala “hack” systému? Spolehlivost hacknute verze?
Takže ti co mají jako já poslední verzi nemají na výběr. Druhak, originál je originál. A potom někteří používají i něco jiného než android. ;)
Také proto, ze to potřebuji testovat skrz jinou aplikaci.
 
Možná to bude tím, ze nejnovější verze firmware zablokovala “hack” systému? Spolehlivost hacknute verze?
Takže ti co mají jako já poslední verzi nemají na výběr. Druhak, originál je originál. A potom někteří používají i něco jiného než android. ;)
Vpořádku, proto jsem to koncipoval jako dotaz ;) o problémech s novějšími verzemi vím a zmiňoval jsem i že se můj dotaz týká jen lidí co používají AA. Opravdu to nebylo mířeno nijak útočně :)
 
No to není tak úplně pravda, AIO se dá doinstalovat i do novější verze firmwaru. Ohledně MZD AA vs. AIO AA tak těžko říct, jaká verze bude vychytanější (AA z AIO používám už celkem dlouho a vše funguje bezvadně). Co jsem četl, MZD AA např. není možné ovládat dotykem za jízdy, což by mě štvalo...

Jediný co bych ocenil, je úprava HW aby usb porty měly 2,1A.

Kdo používá Apple, tak je upgrade celkem jasný...
 
Jediný problém vidím v tom dotykovem displeji.
Pokud mám hlásit ve Waze události, bude to dost možná problém při spušteném Apple Car.

Treba později někdo hackne tu novou 70ku.
 
Sice se zpožděním, ale přišla odpověď od Mazdy:

Zmíněna sada, kterou lze jíž nyní objednat i u dealeru MMCZ ( dodávky začnou během srpna 2018) je techniky funkční pro obě aplikace, tedy ACP i AA. Nicméně podpora obou aplikaci v CZ je odlišná a zatím není oficiálně poskytovaná jejich provozovateli.

Mapové i další aplikace jsou nezávisle na navigaci Mazda a k součinnosti s navigaci Mazda nedochází.

V průběhu srpna by se toto vybaveni melo objevit u dealeru v jejich demo vozech (doporučeno) tak, aby funkce v našich podmínkách bylo možno předvést, doporučujeme využít teto příležitosti.

Vlastně vše, co odpovědili už víme, tak to alespoň potvrdili.
 
Tak dnes jsem se na to byl přeptat i já a dozvěděl jsem se, že:
- ano, od 30.07. o tom máme informaci,
- ano, je možno si to objednat, termín na dodání je však prozatím nejasný - možná za 14 dnů, v tuto chvíli n/a,
- cena cca 6-7t (komplet vč.montáže),
- funkčnost prozatím zřejmě omezená - do budoucna by se to mělo softwareově zlepšovat,
- budeme výhledově montovat do demo vozu - možnost půjčit a osahat.

Rozhodně na to tedy nebudu spěchat, při servisu si půjčím demo a osahám - počkám až jak to budou montovat a na ohlasy:)
 
Když jsem to objednával ve Zline, neřekli že ne. V pondělí uvidím.
Měl bych být mezi prvními betatestery Waze na na AppleCar. Už jsem viděl obrázky z alfa testu. Uvidíme. ;)
 
Nevíte jestli po aktualizaci pojede puvodní navigace a nebo tam vubec už nebude?
 
Jiná otázka. Pojede s původní navigaci čtení značek a zároveň pojede Waze (či cokoliv jiného)?
 
Back
Top