• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

Kaja007: interní navigace tam samozřejmě zůstane. Ale aktivní bude moct být pouze jedna v čase. Když bude aktivní rozhraní CP/AA tak MZD Connect bude uspané na pozadí. Bude se do něj moct přejít tlačítkem Mazda z plochy CP/Exit u AA, čímž se opět probudí MZD Connect a ukončí se CP/AA.

Snímek obrazovky 2018-08-06 v 19.22.44.png


GinBook: Při spuštění navigace přes CP/AA se automaticky vypne a zruší navigace Mazda, pokud předtím navigovala. Čtení značek by dle mého mělo jít, protože to je na navigaci nezávislé, stejně tak se bude nadále zobrazovat rychlost, hlídání pruhů, mrtvého úhlu a info o tempomatu. Zmizí tedy pouze navigační turn-by-turn pokyny.
 
Čtení značek by dle mého mělo jít, protože to je na navigaci nezávislé
Tymto by som si prave nebol az tak isty. Vyberam z navodu k autu (strana 4-171): "Systém TSR (Traffic Sign Recognition) funguje iba vtedy, keď je SD karta navigačného systému (originál Mazda) vložená do slotu na SD kartu.". Nejaka zavislost na navigaciu tam asi teda bude.
 
Není nic jednoduššího, než to zkusit. Vyndejte kartu, nastartujte auto a zkuste, zda-li čtení značek funguje. Tuším, že někdo na fóru psal, že mu to četlo značky i bez karty.
 
ja myslim, ze to znacky cte, ale jen tam kde jsou..ale když mas i navigaci tak ti to ukazuje povolenou rychlost i tam , kde znacka není..napr. vyjedes z města a skoci tam 90km/h (i bez znacky)
 
Tak vyšla nová aktualizace MZD Connect cmu 150_EU_70.00.021A.
Co je v ní nového nevím.
Neví někdo?
Dík
 
vocho: no, to je první FW verze s podporou AA/CP. Bude se nahrávat jen do aut, kde dojde k výměně jednotky s podporou AA/CP. Zákazníkům, kteří si nebudou chtít jednotku dokoupit se tento FW nahrávat nebude.
 
Zdar borci, tak jsem se objednal v Brně v servisu na instalaci CarPlay. Sada by měla být skladem někdy kolem 22. 8., ale nejbližší termín mají 30. 8.

Mám M3 BM, kde jsou USB porty v loketní opěrce. Rád bych iPhone připojovat na středovém panelu (aspoň o tom uvažuju), tak jak to má BN. Myslíte, že rámeček pro ten USB/Aux hub bude z BN bude pasovat do BM (po odstranění CD přehrávače)?

A pokud výše uvedené nejde, pak budu muset dávat iPhone do držáku na kelímky - ale potřeboval bych nějakou molitanovou vložku, ať mi tam mobil nelítá. Víte o něčem?

Díky.
 
vocho: no, to je první FW verze s podporou AA/CP. Bude se nahrávat jen do aut, kde dojde k výměně jednotky s podporou AA/CP. Zákazníkům, kteří si nebudou chtít jednotku dokoupit se tento FW nahrávat nebude.
No to ještě nikde není psané, že fw 70+ se nebude dávat do aut bez AA/CP. Momentálně se fw 70+ instaluje pouze pro vozy, kde se vymění AUX jednotka s podporou AA/CP, ale do budoucna si myslím, že se bude dávat do všech vozů. Celkem pochybuju, že by vyvíjeli 2 různé větve 59+ pro vozy se starší AUX jednotkou a 70+ pro vozy s novou jednotkou...
 
Maleax: Pise se to v oficiálním návodu od Mazdy, kde jsou jednotlivé kroky jak instlaovat tento FW. Stáhnul jsem si celej archive toho FW 70 a je tam k tomu několikastránkovej dokument z technickýho oddělení Mazdy s přesnýma krokama instalace. Jasně tam zmiňují, že tento FW se nesmí instalovat do vozů bez vyměněné jednotky. A přesně tam zmiňují, že auta bez CP/AA pojedou dál na FW 59.
 
Není náhodou v návodu první nainstalovat FW a potom měnit HW? Dokonce tam jsou vykřičníky u teho.

Ale jak píše kolega 70ka jen s novým HW. Jinak 56ka.
 
Ale já to nijak nerozporuji, manuál jsem taky četl a máte pravdu. Jen říkám, že z hlediska vývoje celkem pochybuji, že budou udržovat 2 větve 59 a 70 (a ještě pro každý region - EU_N, 4A_N, NA_N, JP_M) a po vychytání všech porodních problémů budou instalovat 70+ verzi (ano novější než 021A) do všech vozů...

Co jsem četl, tak dost lidí si instalovalo fw70 (dokonce i 00 verzi) a "prý" vše funguje, nicméně podle návodu by se to dělat nemělo...
 
Manual pre instalaciu 70.00.21a som sice nenasiel, ale z toho co ASH8 pisal:

At this stage 70.00.021A for CarPlay and Android Auto IS NOT to be used as the new or replacement FIRMWARE for Connect, it is ONLY to be used if you are Installing the CP/AA Specific Hardware so that CP/AA can be used with Connect.
At this stage 59.00.xxxx will still be used worldwide as and for Connect Firmware for those who will not install CP and AA Hardware.

nevyplyva, ze sa nesmie instalovat na starsi HW, prave naopak, musi sa instalovat na stary HW pred instalaciou noveho HW!
to co Mazda pise je iba o tom, ze novy FW neobsahuje opravy chyb a teda Mazda nebude platit za update FW na tuto verziu ludom, ktori chcu opravit nejake budy
neverim, ze instalacia na stary HW sposobi nejake problemy
 
Netvrdím, že to nebude fungovat, sám to vyzkoušené nemám, napsal jsem, co uvádí Mazda v tom návodu. Mám ho uložený doma na počítači, tak to sem večer klidně nahraju. Je klidně i možné, že se Mazda tím tak chrání, protože má informace o tom, že by třeba AA (u CP jsem více skeptický) nějakým způsobem fungovalo i bez instalace HW modulu i když by se mobil třeba rychleji vybíjel než nabíjel apod... Každopádně určitě to brzy spoustu lidí vyzkouší, tak se bude vědět více, jak se to bude chovat.
 
Už mám 70.000.021A nahranou a funguje naprosto normálně bez upgrade HW. Bohužel položky AA/CP v menu zatím nejsou. Asi to detekuje, že HW není nainstalován.
 
Vypadá to stejně. Nic nechybí ani nic navíc. Jen jediná změna. Když zamknu auto a vrátím se do pár minut tak navigace vždy startovala načisto ( starý FW byl 59.00.532 ). Teď se asi jenom usíná na nějakou dobu a probudí se téměř ihned. To samé když jen odemknu auto, nebo otevřu kufr, tak pak sednu dovnitř, nastartuji a téměř ihned hraje MP3 z flashky. Prostě mi připadá, že se rychleji probouzí a má nastavenou delší prodlevu z usnutí na vypnutí.
 
Back
Top