• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

... ale asi je opravdu lepší to nechat v angličtině, protože některé překlady jsou zavádějící a u čeho si nejsem jistý co udělá tak na to raději nesahám:)
Ja si prave proto vsude nastavuju/nechavam anglictinu - na pocitacich, telefonech i dalsich zarizenich vcetne auta. Jednak leckdy je prave ten preklad desny/zavadejici, pak je to takove pasivni procvicovani anglictiny, ale hlavne predevsim, kdyz pak chci neco vygooglit, je lepsi pouzivat pojmy, na ktere je zvyklych vic jidi, nez potencialnich 10M lidi nekde ze stredni Evropy.

Ostatne ja bych beztak vsechny jazyky zrusil a nechal jeden :D.
 
Novy HW uz mam objednany, ak si to aktualizujem sam (a teraz mam potvrdene, ze tym nic nepokazim), usetrim cas pri instalacii u dilera. Aj ked by som bol radsej, keby sa instalacia HW zvladla spolu s instalaciou dashcamu u @Max6-a. Poznas nejaky dovod, preco to neurobit?
 
Mno pokud pocitam spravne, tak rozdil montaznich casu s a bez update SW je 0.3 h, tedy 18 minut. Ale ok, chapu uz.

Me nedoslo, ze to stejne vysledne chces kombinovat s novou CMU. Zadny duvod proc to nedelat, neznam (maximalne ten, ze kdyz se to z nejakeho duvodu nepodari spravne v servisu, je to jejich problem :cool: ).
 
Tiez som updatol. Cela instalacia trvala asi 45 minut cisteho casu (auto cely cas na nabijacke). Po instalacii funguje stale navi (original SD karta) aj USB (prehrava z neho hudbu). Takze tiez bez problemov.
 
Koukam, ze uz updatujete. Ale chci se zeptat co z toho? Respektive co z toho muze byt.

Celkem me laka ta predstava, ze se MZD connect nastartuje behem par vterin. Pouzivam s telefonem pres BT, takze prvni minutu nez se naimportuji kontakty, tak je cely system naprosto nepouzitelny. Coz vhledem k faktu ze vetsinou rovnou startuju vede leda k nastavovani navigace nekde v provozu.
Takze bych aktualizaci na 70+ uvital i jako takovou. Muzu si jako vlastnik zaktualizovat system aniz bych prisel o zaruku?
A ty AUX jednotky a blbustky si tam pak budete davat taky sami, nebo to uz do servisu?

Mimochodem, netusite co vsechno AA nabizi? Je to jen zpusob jak v aute zobrazit telefon, nebo je tam i nejaka zpetna vazba, neco jako, ze auto poskytuje treba informace o aktualni spotrebe zpatky androidu?
 
Mimochodem, netusite co vsechno AA nabizi? Je to jen zpusob jak v aute zobrazit telefon, nebo je tam i nejaka zpetna vazba, neco jako, ze auto poskytuje treba informace o aktualni spotrebe zpatky androidu?
Zde video, co Android Auto protokol dělá a přenáší, bohužel plný přístup na CAN asi (zatím) ne.
 
Když jsem to objednával ve Zline, neřekli že ne. V pondělí uvidím.
Měl bych být mezi prvními betatestery Waze na na AppleCar. Už jsem viděl obrázky z alfa testu. Uvidíme. ;)
Ahoj, jak jsi prosím dopadl v tom Zlíně? Nebo tam jedeš až 13.8.? Já si tam dnes volala, objednat se na garančku a bylo mi řečeno, že to zatím nikomu do auta nedávali a já bych byla prý první... Tak přemýšlím, jestli ještě počkat na osobní recenze nebo to risknout a udělat při jedné návštěvě...
Zajímá mě, jestli bude fungovat streamování youtube a zřejmě vše asi pošlape za mobilní data?
 
Ahoj @anda22
Jedu na garančku v 7:30 v pondělí 13.8. udělat právě CP/AA a drobnosti (nesedí mne zavírání kufru a auto svítí tak 25m před čumák... vrrrrr).
Pokud budou mít ten hardware skladem, a neříkali že ne, tak asi budu první ovce, která to nechá namontovat. Těch otazníků je tolik, že si netroufám vůbec zatím nic říkat. Co zatím nevyzkouším je "origo" navigace, bo nestihla přijít na UK adresu, když jsem tam zrovna byl (mimochodem v UK chodí pošta i v sobotu a neděli). Takže jde za mnou v obálce do ČR, nebo půjde v nejbližších dnech.
V pondělí poreferuji jak to dopadlo. Možná jen v servisu vymění olej a bude po srandě. :)
 
Zde video, co Android Auto protokol dělá a přenáší, bohužel plný přístup na CAN asi (zatím) ne.
No, nechci být pesimista, ale za 3 roky vývoje bych asi čekal malinko víc. Našel jsem návody na hudební appky, mapy a zprávy&notifikace. Smutné...

Naštěstí jsem narazil i na něco použitelného. https://arstechnica.com/cars/2015/0...icle-diagnostic-app-expanded-car-integration/
Tu píší, že Android ty eventy poslouchá, ale je na výrobci, jestli je sdílí/implementoval.

Tedy uvidíme jak se k tomu postaví mazda. Nicméně mám plán udělat si appku na tankování, která by uměla načíst odometer, sledovat spotřebu i vs jízdní styly. Tak uvidíme, jestli to někdy nějak dopadne :))) Zatím to úplně nevypadá.

A zeptám se ještě jednou, když si updatnu na 70+ sám, nepřijdu o záruku? Nebudou pak při instalaci AA mít nějaké potíže s tím, že jsem si kus udělal sám?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
K
Celkem me laka ta predstava, ze se MZD connect nastartuje behem par vterin. Pouzivam s telefonem pres BT, takze prvni minutu nez se naimportuji kontakty, tak je cely system naprosto nepouzitelny.

Pokud nějak často neměníte kontakty v telefonu, tak doporučuji import kontaktů vypnout. Respektive po prvním importu to vypnout a pak to zapínat ručně v menu MZDConnect jen když chcete kontakty z telefonu v MZDConnetu zaktualizovat. Já jsem si to takto udělal a od té doby nemám problém. Předtím jak píšete, první minutu i dvě (asi 400 kontaktů) nepoužitelné. Jinak např. historii hovorů to stále aktualizuje.
 
Pokud nějak často neměníte kontakty v telefonu, tak doporučuji import kontaktů vypnout. Respektive po prvním importu to vypnout a pak to zapínat ručně v menu MZDConnect jen když chcete kontakty z telefonu v MZDConnetu zaktualizovat. Já jsem si to takto udělal a od té doby nemám problém. Předtím jak píšete, první minutu i dvě (asi 400 kontaktů) nepoužitelné. Jinak např. historii hovorů to stále aktualizuje.

Prosím Tě - abychom si ujasnili, že nemícháme jablka s hruškama...máš na mysli NB1 nebo MZD connect? U NB1 to smysl vyponout má, protože bez vypnutí je to nepoužitelné, ale u MZD connect to je takových pár vteřin, že než se rozjedu je vše synchronizováno a ani to nepostřehnu. Schválně jsem to tedy zkusil vypnout a otestuju i tak, ale smysl v tom nevidím..
 
U mě to smysl mělo. Předtím mi tam běžel minut, dvě, teploměr, že se synchronizují kontakty. Nyní je to rozhodně rychlejší. Nevím, co je NB1. Mám to vypnuté v nastavení v sekci "Komunikace" viz obrázek.
Tak nevím, v náhledu příspěvku se mi obrázek zobrazí, ale po odeslání je tu jen křížek. Takže url obrázku: https://www.kunc-dc.cz/MZD_CON_Komunikace.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
U mě to smysl mělo.
Dělám to úplně stejně - synchronizace ani v mém případě netrvá "pár vteřin". NB1 je předchůdce MZD connect a buď rád, že nevíš co to je - mít to v autě, řveš hrůzou ze spaní. :D
 
Back
Top