• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

Bug s GPS a AA je tuším stále ve fázi beta.
Pokud jezdíš jen s telefonem, nainstaluj aplikaci GPS status & toolbox a restartuj a-GPS a zkontroluj FIX satelity.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
No mi s tím, už došla trpělivost a začal jsem používat Google Maps, byť tedy je to strašně nepřehledné.
U Waze se mi začalo teď kromě toho GPS problému stávat, že po připojení k AA a zadání trasy, to trasu vypočítá offline a vypíše No network connection a chytne se třeba za pár minut, nicméně když dám trasu přepočítat, tak problém je zase zpět. Přitom Spotify, Google Maps vše normálně online funguje. Dělá to ještě někomu dalšímu nebo je to nějaký ojedinělý problém? AA i Waze v poslední verzi, Android 9.0 na Galaxy A7 2018.
 
No mi s tím, už došla trpělivost a začal jsem používat Google Maps, byť tedy je to strašně nepřehledné.
U Waze se mi začalo teď kromě toho GPS problému stávat, že po připojení k AA a zadání trasy, to trasu vypočítá offline a vypíše No network connection a chytne se třeba za pár minut, nicméně když dám trasu přepočítat, tak problém je zase zpět. Přitom Spotify, Google Maps vše normálně online funguje. Dělá to ještě někomu dalšímu nebo je to nějaký ojedinělý problém? AA i Waze v poslední verzi, Android 9.0 na Galaxy A7 2018.
U mne vše v naprostém pořádku, Google Mapy i Waze běhají jak mají. Jezdím podle toho denně. Mám Android 9.1.
 
No mi s tím, už došla trpělivost a začal jsem používat Google Maps, byť tedy je to strašně nepřehledné.
U Waze se mi začalo teď kromě toho GPS problému stávat, že po připojení k AA a zadání trasy, to trasu vypočítá offline a vypíše No network connection a chytne se třeba za pár minut, nicméně když dám trasu přepočítat, tak problém je zase zpět. Přitom Spotify, Google Maps vše normálně online funguje. Dělá to ještě někomu dalšímu nebo je to nějaký ojedinělý problém? AA i Waze v poslední verzi, Android 9.0 na Galaxy A7 2018.
Mohu se zeptat kudy táhneš kabel k telefonu? Osobně jsem úplně nepříčetný z volně se povalujícího kabelu po celém tunelu od loketní opěry (pod kterou je zásuvka AA/ ACP) až dopředu do kastlíku pod ovládáním klimatizace, kde mám telefon?
 
Tohle by me take zajimalo. Uz jsem to tady nekde zaregistroval a kdyz pominu to, ze mi to stale prijde docela drahe, tak pokud by to opravdu spolehlive fungovalo, tak by to bylo elegantni reseni, jak se zbavit kabelu.
 
Taky se mi to líbí, ale nevím, kolik energie z baterky mobilu sežere hodinová jízda se zapnutým android auto, bez připojení na dobíjení.
Zítra vyzkouším.
Teď když jedu hoďku s kabelem, tak mám po cestě baterku nabitou stejně jak před jízdou.
 
@Sikyl Už jsem to tady někde psal. Nechávám jej právě v loketní opěrce, to řešení se mi líbí, protože mi to brání si s tím telefonem za jízdy hrát. A navíc taky nemám rád kabely v interiéru a mobil tam nijak nelítá ani nerezonuje. Je ale fakt, že používám chytré hodinky, takže co nezvládne zobrazit Android Auto, tak vidím tam a do ruky jej brát nepotřebuji.
 
@Sikyl Už jsem to tady někde psal. Nechávám jej právě v loketní opěrce, to řešení se mi líbí, protože mi to brání si s tím telefonem za jízdy hrát. A navíc taky nemám rád kabely v interiéru a mobil tam nijak nelítá ani nerezonuje. Je ale fakt, že používám chytré hodinky, takže co nezvládne zobrazit Android Auto, tak vidím tam a do ruky jej brát nepotřebuji.
Jsem hlava děravá... stárnu ;). Opravdu jsi to psal. No prvně musím vyřešit jedno..už z principu a pak vyřeším druhé ;). V soukromé zprávě Ti mohu napsat jak to jde celé vyřešit.
 
zkušení páni Car playoví, zkuste mi poradit, prosím: jezdím se CP teprve dva týdny a jsou tam jisté věci, které jsem zatím nepochopil:

CP připojeno, Waze spuštěn, hraje mi muzika z FM. Zazvoní telefon, muzika se vypne a po skončení hovoru někdy naběhne zpátky ale někdy ne. Totéž se mi stává při poslechu Spotify. Má to nějaká pravidla, něco co mi uniklo nebo je to prostě vlastnost?
 
Poslední úprava:
Rad bych poradil, ale v autě mám hovorů minimum. A často je prostě ignoruji s tím že řídím.
Možná si ráno vzpomenu a vyzkousim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zkušení páni Car playoví, zkuste mi poradit, prosím: jezdím se CP teprve dva týdny a jsou tam jisté věci, které jsem zatím nepochopil:

CP připojeno, Waze spuštěn, hraje mi muzika z FM. Zazvoní telefon, muzika se vypne a po skončení hovoru někdy naběhne zpátky ale někdy ne. Totéž se mi stává při poslechu Spotify. Má to nějaká pravidla, něco co mi uniklo nebo je to prostě vlastnost?
Robila to starsia verzia FW..
Aktualizuj na 70.00.335C..
 
Vyzkoušeno 4x a funguje k plné spokojenosti.
Mám verzi 70.00.021, pokud nebude něco převratneho v novych verzích, zůstanu u této.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ingbrzy / @GinBook verze by asi měla být aktuální 700.00.335 EU N

zatím jsem z Car Play lehce rozpačitý, nepředpokládal jsem že to bude taková "beta" verze....

IMG_3857.jpeg
 
Tady se asi sbíhají 3 bety, beta implementace, beta CarPlay i beta Waze...

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Waze mi přijde celkem funkční na CP, až na to že se občas stane, že na displej infotainmentu naběhnou všechny navigační okna s dojezdem, vzdáleností a podobně, ale nenaběhne mapa - lze vyřešit restartem Waze v telefonu, stalo se mi asi dvakrát.

ale jak píše @shr3k ... ta implementace ze mi zatím zdá nejsilnější beta z těch tří


upřímně řečeno, kdybych za tohle měl zaplatit oněch cca. 5000 Kč, budu asi dost rozladěnej... (CP mi Car Star nainstaloval zdarma v rámci dohody o koupi vozu)
 
Poslední úprava:
pokud bych se měl o Car Play trochu více rozepsat, tak dodává i tak modernímu a téměř novému autu jako je GL technické možnosti a pocit z modernosti infotainmentu jako v roce 2019 (což se stále o infotainmentu Mazdy úplně říct nedá). Možnost zrcadlení telefonovacích funkcích z telefonu a Waze do displeje a k tomu skvěle fungující ovládací kolečko je úžasná věc, ze které mám fakt radost a používám to prakticky neustále.

Přesto nelze jen tak pohodit telefon do loketky, protože jej občas tak jako tak potřebuju k redukování lehkých "zhuleností", které CP čas od času předvádí. Zatím vozím telefon jen tak položený vlevo o fofrklacku před přepínačem "Sport" a kupodivu ani nikde necestuje při jízdě. To mi usnadňuje rozhodnutí o tom, jestli budu prznit moc pěknou designovou linku palubní desky Takumi Plus jakýmkoliv držákem na telefon. Dám tomu pár týdnů na toto rozhodnutí.

Krmení audiosystému přes Spotify je můj běžný způsob poslouchání muziky v autě, občas poslouchám radio. V případě, že nemám napojený telefon přes kabel do Car Play a používá se BT spojení s Mazdou funguje vše spolehlivě. Spotify se po hovoru nebo po vypnutí motoru chová standardně tak, že znovu začne hrát tam, kde skončilo před přerušením. V případě telefonu připojeného kabelem do CP se hudba někdy vrátí tam, kde se přerušila, někdy začne hrát playlist zase od začátku a jindy se nespustí vůbec a je potřeba se přes "kolečko" proklikat k muzice, nebo ještě lépe hrábnout do mobilu, který si poslední skladbu pamatuje a pustit ji odsud...

Zrcadlení iOS od CarPlay funguje naprosto bezvadně, o důvod navíc proč do telefonu za jízdy vůbec nehrabat.
 
Spotify je kapitola sama o sebe, ale aj tu to bude možno telefónom - občas sa 10x po sebe pauzne, potom sa stlmí na 0 a tak dokola, pomáha vytiahnuť kábel a zapojiť znova.
 
Občasné nenabehnuti mapy Waze je chyba iOS13.3.
Waze už testuje opravu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top