• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

Čím dál víc mně vadí připojování mobilu kabelem. Nepoužívám AIO, ale origo AA, protože mám upgrade a FW v70 a nechce se mi to přemontovávat. Našel jsem projekt AAGateWay, ale nepodařilo sem i to rozchodit. Zkoušel jsem 4 telefony. Líbí se mi myšlenka, že bych v autě měl permanentně jeden telefon připojený a nastavený tak, že se vypne a zapne s autem (to už jsem testoval a jde to). Měl bych permanentně zapnutý displej a tam bych měl zobrazený např. info o tlaku a teplotě v pneumatikách (pořídil bych na to senzory). Ale problém je, že ta apka mi nefunguje a kdž jsem zkoušel připojit telefon s AA drátem a druhý telefon přes BT, tak to taky nejede. Resp. ono to jede, ale auto vždy nastaví, že hovory přehrává z toho telefonu, který je připojený drátem. Já bych potřeboval hovory přijímat na tom BT telefonu. Na tom telefonu s AA bych si přehrával písničky přes spotify a poslouchal by hlasový povely. Přes BT telefon bych měl jen hovory, zprávy ap. Nenapadá vás někoho, jestli to jde nějak zrealizovat? Co se týče Spotify a map (používm google mapy), tak tam je to ok. Obojí bych měl navázaný na svoje účty, takže není problém to mít dvakrát. Ale to volání je problém.
 
To je boží, vypadá to, že na tom borec dost zamakal a zprovoznil wifi-direct!
Zítra budu taky zkoušet :D
 
To je boží, vypadá to, že na tom borec dost zamakal a zprovoznil wifi-direct!
Zítra budu taky zkoušet :D
Tak se mi to podarilo. Rootnutej S3 a nerootnutej S10. Gateway jsem hodil na S3. Na S10 jsem dal HUR reload. Na S10 jsem vysdilel hospot a v AA nastartoval server ridici jednotky. Na S3 jsem se pripojil k wifi a kdyz se me to po spusteni zeptalo,jestli chci aplikaci presunout mezi systemove,dal jsem,ze ne. A jeste jest tomu dal roota,jak se to zeptalo.
 
Tak zatim nic moc. Chytne se to jen kdyz restartuju oba telefony a na slavu predem zapnu wifi.
 
Já zatím taky bez úspěchu... Master a Slave se spojí, ale AA nenaběhne.
Mne to zatim jde presne jak,jak jsem psal. Na master hodim ten "Wifi Launcher for HUR" a nastavim hotspot s nazvem HUR a dam tam to heslo, co doporucuji. Na slave hodim AAGateway,dam tomu prava,na ktery se pta,ale nepresouvam mezi systemove aplikace (to zkusim priste). Restartuju telefony, na masteru zapnu hotspot a server ridici jednotky, na slavu zapnu wifi a necham pripojit k masterovi. Nic vic nedelam,tj. nespoustim ty aplikace. Pripojim kabelem a chytne se to. Je to stabilni. Testoval jsem dvakrat pulhodinovou trasu s navigaci (google maps) a spotify. Kdyz ale odpojim a chci opet pripojit, musim oba telefony restartovat. A to je problem. Cely se to da zautomatizovat, tj. slave se zapne s nastartovanim auta, vypne s vypnutim auta. Po nastartovani slavu se zapne wifi. Master zase muze umet zapnout hotspot pri pripojeni k BT auta (coz se stejne deje automaticky) a po rootu by nejspis datslo jastavit i prepnuti na ten server ridici jednotky. Jenze po odpojeni a opetovnem pripojeni po nerozjedu. Zkusim to resit s vyvojarem. Kdyby se to nekomu podarilo, tak piste :)
 
Hotspot máš na Masteru? V dokumentaci píšou, že Hotspot se má vytvořit na Slaveu? I mě k vytvoření vybídne sama appka.. Tak teď jsem zmaten :(
Master Android 9, Slave taky Android 9 (rootnutej)
 
Hotspot máš na Masteru? V dokumentaci píšou, že Hotspot se má vytvořit na Slaveu? I mě k vytvoření vybídne sama appka.. Tak teď jsem zmaten :(
Master Android 9, Slave taky Android 9 (rootnutej)
Hotslot na slavu nerozjedu. Chce to simku. Zkousel jsem dnes wifi direct a to nejede vubec. Zkousel jsem i presun do systemovych aplikaci a to prestala fungovat ta aplikace uplne. Jinak ja mam slave na androidu 4.1, tak to budu mit mit asi jiny jez ty.
 
To jsem udělal, pustím AA na telefonu, zapojím kabel, ale auto to nenajde... úplně na začátku se to chytlo, pak jsem někde "odškrtl" android auto a od té doby se to nepropojí... bohužel nevím, jak to dostat zpět :(
 
To jsem udělal, pustím AA na telefonu, zapojím kabel, ale auto to nenajde... úplně na začátku se to chytlo, pak jsem někde "odškrtl" android auto a od té doby se to nepropojí... bohužel nevím, jak to dostat zpět :(

Nenapadá mě nic jinýho, než to odinstalovat z telefonu a znovu nainstalovat poslední verzi AA z toho linku, co jsem poslal. Na telefonu nic nepouštěj. Cvakni kabel a tlf. začne cinkat - musíš jej odemčít a vše by mělo fungovat. Najedeš na aplikace v menu auta a máš už aktivní "android auto".
 
Problém s rozeběhnutím AA na mnoha telefonech je ten, že aplikace nemá standardně práva na zobrazení notifikací atp., a v momentě, kdy se připojí do auta, vypadá to, že nefunguje, protože by chtěla na displeji telefonu zobrazit nějakou první potvrzovací hlášku o detekci auta, ale nemůže. Musí se pak ručně do nastavení aplikace a dát ji práva/permissions. Setkal jsem se s tím asi u třech Android telefonů.
 
Ahoj, díky. Na telefonu jsem povolil aplikaci snad úplně všechno, ale stejně to auto nenajde. Zkusím to večer s jiným mobilem. Nemáte zkušenost případně s obnovením továrního nastavení infotainmentu či aktualizaci jeho verze? Mám 70.00.200 a viděl jsem, že někdo má již .335. Díky
 
@Roman23 Ještě než zkusíš reset Mazda Connect (ten by měl pomoct), tak zkus vymazat bluetooth párování telefonu s autem jak v autě tak v telefonu. Ideálně po tomto odinstalovat i AA a následně znovu nainstalovat a potom zkus dát párování znovu, mělo by to potom Android Auto znovu nabídnout. Pokud ne, tak jedině ten reset přes trojhmat.
 
Tak jsem zkusil odpárovat mobil s autem, přeinstalovat AA, dát mu všechna povolení, ale pořád nic. Je rozdíl mezi "trojhmatem" a obnovení továrního nastavení v infotainmentu? Případně, co vše mi to smaže?
 
Back
Top