• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika MZD Connect nově s Android Auto a Apple CarPlay

Hmm připadá mi divné, že po přechodu na 10.9 to tady řeším zatím pouze já co se týče kombinace Googlemaps a Samsung S22. Že by jenom mě z čistá jasna začal AA odpojovat připojovat? Zkusím ještě jiný kabel.. Ale ten co mám celý čas funguje skvěle.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Káble mením cca raz za 1-2 roky (čína, lebo chcem taký so zahnutým koncom). Na pohľad sú úplne OK a za svoj život nikdy neopustia auto, ale začnú blbnúť a občas ho treba pripojiť 2x aby sa AA zaplo.
 
Já na S23 (AN14) s připojením žádnej problém nemám (taky na AA 10.9). Mapy taky jedou dobře. Co mě ale vysírá je, že mi často nenaběhne Spotify a ani v rámci AA nejde zapnout (má černou obrazovku)
 
Já zítra jedu trochu dál, tak si tam výjimečně místo Waze dám Googlemaps a vyzkouším to, jinak kabel používám pletenej Baseus z ali - když mám ty červený sedáky, tak jsem nutně potřeboval červenej kabel, to je přeci jasný :yum
 
@Polsonside tak hlásím, že googlemaps mi chodí korektně s tím novým upgrade AA, ale Waze furt kraví dál...třeba se během jízdy najednou ztratí to okno, kde je plánovaný dojezd (čas a km), odpojím/připojím kabel a jede to dál v pořádku...takže já asi začnu jezdit na googlemaps a ty na Waze a bude po problému :joy: jinak já mám S23+
 
Mne sa s Waze raz stalo, že som išiel po diaľnici, ale podľa waze som najprv driftoval bokom v rieke a potom sa motal po nejakých náhodných uličkách v okolí. :joy: Ale aspoň sa človek nenudí.

Na aute mám momentálne 80tis km.. z toho s Waze dosť výrazný počet a z nich bolo nejak vadných len pár a vždy stačilo telefón znova pripojiť.
1703173933966.png
 
@Polsonside tak hlásím, že googlemaps mi chodí korektně s tím novým upgrade AA, ale Waze furt kraví dál...třeba se během jízdy najednou ztratí to okno, kde je plánovaný dojezd (čas a km), odpojím/připojím kabel a jede to dál v pořádku...takže já asi začnu jezdit na googlemaps a ty na Waze a bude po problému :joy: jinak já mám S23+
Děkuji za otestování. No já až dnes jel s Mazdou někam dál dle AA a už to funguje. Nicméně neznám důvod proč se to odpojovalo. Aplikaci jsem resetoval a zbavil starých dat, nahrál tu aktualizaci Androidu a povolil to ladění USB, který údajně problém řeší. Po připojení kabelem sem musel zase vše povolit a zda se že zase ok.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak jsem opět zpět. Po připojení stejného kabelu ho sice rozpozná ale pouze pro nabíjení a žádá abych jej vyměnil za jiný. Můžete mi někdo poslat odkaz na kabel který vám spolehlivě funguje v režimu android auto?
Ačkoli nechápu že kabel celý čas fungoval na 100%a po aktualizaci aplikace se to začalo srat

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Po různých testech s alternativními z Amazon.de doporučím originální Samsung pouze... jinak je to loterie s parametrem času k tomu.
 
Kucíí.. Díky za tipy. Vzal jsem originál od Samsungu tak uvidím. Mě jen připadá podivné, že kabel co od začátku funguje absolutně bez váhání, tak po půl roce je ko? No mám trochu obavy, že kabel situaci nevyřeší. Nějak se to posralo s posledním update aplikace. Musel jsem zapnout ladění USB.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Zkusil bych taky vyčistit konektor v telefonu nějakým alkoholem / okenou...

Stalo se mi taky, že kabel přestal časem fungovat. Nebo když hýbu připojeným kabelem v konektoru telefonu, tak se Android Auto odpojí. Možná nějaká wireless krabička se kterou se nehýbe bude spolehlivejší...
 
Skusit vyčistiť konektor v telefóne aj špendlíkom alebo ihlou. Zvykne tam byt niekedy slušný bordel a kabel potom nedosadne poriadne a nespojí sa…
 
Zkusil bych taky vyčistit konektor v telefonu nějakým alkoholem / okenou...

Stalo se mi taky, že kabel přestal časem fungovat. Nebo když hýbu připojeným kabelem v konektoru telefonu, tak se Android Auto odpojí. Možná nějaká wireless krabička se kterou se nehýbe bude spolehlivejší...
Mladému odešly postupně dva káblíky (Iphone s CarPlay), asi při otřesech/hýbání/připojování kabelu. Dal si tedy rovněž bezdrát krabičku se kterou taky nehýbe a v poho. Ale z mojí zkušenosti není vždy krabička jako krabička (musí vše sedět Typ vozidla-Typ krabičky-Typ Telefonu). Sám mám AA ne CP, někdy poreferuji, co jsem si musel pro bezproblémový bezdrátový Android Auto prošlapat.
 
Já si do auta koupil krabičku pro bezdrátové spojení od https://carsifi.com/ a jsem se spolehlivostí celkem spoko. Nicméně dalo to celkem koumání, aby spojení bylo stabilní. Dokonce mi výrobce musel uvolnit nějakou beta verzi jejich nejnovějšího firmwaru. Hodně jsem experimentoval s 5GHz/2.4GHz wifi a potom i se správným kanálem na kterém má ta wifi vysílat. Nakonec se mi to povedlo naladit a teď už jezdím bez výpadků, ale je to ladění je potřeba udělat pro každej mobil na míru. Když jsem přešel ze Samsungu S21 na S23 tak jsem to nastavení musel měnit aby to šlapalo tak jak má.

Co se drátu týká, tak tam jsem se stabilitou nikdy problém neměl, používal jsem kabel od starýho telefonu.... Android telefony nejsou na kvalitu kabelu nijak extra náročný, narozdíl od iPhonů kde levný čínský Lightning kabley vůbec nemusí fungovat, protože je apple necertifikoval.

Nejvíc mě na AA asi vysíraj aplikace který se s každým updatem můžou podělat. Naposledy se mi rozbilo Spotify který odmítalo naběhnout.
 
Tak ráno vlezu do auta a zkouším opět kabel Gogen, který dosud fungoval spolehlivě a opět hlášení že AA se nepodařilo připojit a žádost o výměnu kabelu.
Tak jsem připojil nový kabel originál Samsung a ihned připojeno a po celou cestu plně funkční. Takže zjevně na tom originál kabelu něco bude ale je smutné, že nejde ani sehnat varianta s plochým konektorem, takže to trčí z telefonu směrem nahoru, tam kde je místo na pohárky. No jsem zvědav, jak dlouho to bude fungovat.

Tento po půl roce přestal fungovat pro AA.

 
Back
Top