• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Nákup ojeté Mazdy 6 s benzínovým motorem

Já mám asi v autě nějaký jiný Bose, než většina tady. Můj systém hraje obstojně. Samozřejmě má nějakej hlasitostní limit, kterej by mohl být ještě o špetku výš (není to věc zesilovače ani měničů, ale nějakých rezonancí materiálu okolo - možná to je už stářím auta). Korekce musím mít nastaveny poměrně radikálně a ubírám basy i výšky, aby spektrum působilo plošeji (basy jsou vyloženě přepálené v pozici na nule). Hloubky koriguju možná i -5 a výšky asi -2 (to snad vyfotím) :)
Jen doplním, že jsem zvyklý poslouchat na studiových monitorech s aplikovanou room/speaker kalibrací a nebo na sluchátkách, které mají extrémně vyrovnanou charakteristiku + je ještě koriguji pomocí USC. Nejsem jen konzument hudby, ale zabývám se zvukem trochu víc do hloubky...
 
Včera jsem s GH odvážel zas 180cm ledničku k rodičům. Vlezl jsem do kufru, otec mi ji naklopil a ja s ní krásně vešel dovnitř a z předních dveří potom jen dopasoval - ten liftback je supr. Pak jsem tam naskladal všechny přihrádky a poličky. Ještě plno místa zbylo (vše samozřejmě na dekách abych nepotrhal kůži) a bez problémů jsem zavřel vrata - toto u GL možný nebude, protože to liftback není a nejsem si jistej jestli u kombíku zadní část stropu toto umožní. A to mě mrzí.

Poloměr otáčení ten mě u GH vadí, u GL jsem to zapomněl vyzkoušet, takže to je další nepříjemný zjištění.

@psladek78 maly magnety jsou neodymový - jsou mnohem silnější než klasickej magnet. Problém je že toyota na reproduktorech dost šetří - v ruce působí jak kus plastové hračky jak je lehkej a i to JBL hraje nic moc. Focal jsou dobrý repráky obecně, snad kromě té základní řady. Víc jak 6 tis za sadu repro (na pár dveří) nedával, výš je to podle mě bez zesilovače a hlavně DSP vyhození peněz, protože další přínos detailů je minimální. Vždy udělá levnější repro + DSP víc parády než dražší repro.... Pokud to byla M6 GJ/GL tak tam nahrazení zvuku bude vždy ve vyšší cenové kategorii kvůli obejítí Bose systému

@Ondrej K vidíš a já bych to řekl přesně naopak - Bose sice není tichý, duní to, bučí to ale detail a čistota tam není. U zkoušenýho GL jsem musel docela přidat na výškách (+ 4 nebo 5) aby nebyly aspoň zastřený - hraje to jak pod dekou a to bez ohledu na žánr. Nedávno jsem měl možnost si poslechnout po dlouhý době GH s Bose v původním stavu (pan přijel na výměnu repro) a tam to bylo ještě horší
Takže nějakej posun tam je - třeba ty velký 9" basáky ve dveřích jsou podle mě zajímavý řešení, jen by to chtělo lepší zpracování (povrchovou úpravu), aby jim neodrezla membrána. Místo širokopásma u okna dát koax s rozumně navrhnutou výškou (na komponentní řešení tam moc místa není) a je vyřešeno.

..... ale to už jsem dost odbočil od podstaty vlákna :D
Když sme u toho prodavač mi dnes tvrdil že se mu 65" nevleze do superba🤔.

IMG_20240414_153204.jpg
 
To stažení basu částečně chápu, ono to pak není tak zahuhlaný, ale zas mě přijde že to prijde celkově o spodek. On když člověk pozná výhody DSP, tak mu přijdou klasicky korekce naprd tím stylem že buď vše uberou, nebo zesílí to, co zesílit nepotřebuje.
@Ondřej já zas na tom GL 2019 dal 0 a +3 až +4 tuším aby tam bylo něco poznat, ale bylo to zahuhlaný, což je vlastně podobnej poměr jak u tebe s tím, že tys spodek ubral a já přidal vršek. A vlastně podobnej rozdíl jak má i @biscuit
 
Back
Top