• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup televize a STB

Petapr

výkonný člen KLANu
345
Jelikož se mi na plazmě udělal už 4 pruh vadných bodů, tak začínám uvažovat o pořízení nové TV.
Je tu někdo z oboru, nebo kdo se o TV techniku zajímá a poradí co vybrat, na co se ani nedívat?
Požadavky mám "akorát": Rozumná rychlost menu-abych nestrávil celou noc u toho když budu ladit např programy, min 127cm, smart TV-použitelné hlavně na youtube a archiv televizí. 3D nepotřebuju (nevyužiju). Cena 15-20tis, víc se mi fakt nechce dávat.
Nevím jak jsou na tom dnešní LED TV, ale taky bych byl nerad kdyby z puku při hokeji nebyla kometa-čili rozumná odezva.
Díky za každou radu
 
Vzal bych nějakou LG, před pár lety jsem ji měl, tehdy ty smart funkce nebyly zas tak super, ale youtube tam fungovalo. Akorát nebylo zas tak moc pohodlné zadávat nějaký text jen pomocí DO. Dnešní TV umožňují připojit USB klávesnici a myš, to bude úplně jiná liga. Nejvíc návykový byl timeshift - když jsem televizi připojil USB harddisk (ne flešku, jednak kvůli rychlosti a druhak kvůli kapacitě, harddisk je prostě lepší), televize po zapnutí okamžitě nahrávala a mohl jsem kdykoliv zmáčknout pauzu nebo to přetočit zpět, prostě komfort jak sviňa. Pak jsem měl tendence to dělat na každé televizi nebo dokonce v kině ;)

https://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-125-147-cm/lg-50lf652v?v=778533
https://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-125-147-cm/lg-55lf632v?v=781057
https://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-125-147-cm/lg-55lf630v?v=776040
 
LG taky můžu doporučit, mám teda doma vyšší model a jsem naprosto spokojenej. Super k tomu je ten smart remote, kterej funguje v podstatě jako PC myš, akorát to člověk drží ve vzduchu jako normální ovladač. Doporučuju vyzkoušet v obchodě.
 
LG je super, mame doma LG 50'' Full HD uz asi 5 let a vubec zadny problem...........kdyz novou, tak to bude opet LG.
 
Hoši, mě právě kolega říkal že na LG nemá moc dobré odezvy :D Ale ani neřekl nebrat...
Trošku jsem se díval na tu poslední od pkadecka a borec tam řešil že panel není 100Hz jak píší, ale jen 50Hz. Řeší to moc, nebo to fakt normální uživatel ani nepozná. Když jsem kupoval TV já, tak jsem právě šel do plazmy, protože jsem nechtěl stíny po rychlejším záběru. Jak jsou na na tom "dnešní" LED. Samozřejmě se můžu podívat na prodejně na obraz, ale když to má člověk doma tak je to často dost jiný..
Řešili jste to při koupi, nebo jste šli do prodejny a ukázali tu chci?
 
Ja kdyz jsem loni vybiral televizi, tak jsem nakonec skoncil u Sony KD-49X8500B. Sice nemuzu tvrdit, ze bych nemel vyhrady, precejen by aspon ovladani mohlo byt zivejsi. Ale jinak celkem spokojenost.

Na vyberu se ale take podepsalo, ze jsem vyuzil kampan Nasim pro radost od T-Mobile, kde byla sleva na Sony produkty. Koukam, ze je i ted.
http://nasimproradost.cz/sony

Loni, myslim, byla sleva jeste vyssi.
 
Já jsem naštěstí koupil ještě včas 50" plazmu Panasonic s obrazovkou od Pioneeru, takže na kvalitu obrazu si nemůžu stěžovat a natvrdlé Panasonic rozhraní na bázi BSD kompenzuje připojený síťový přehrávač WD TV, ale až budu měnit, počítám, že půjdu do Samsungu. Neříkám, že LG má špatné rozhraní, také máme v rodině, ale u Samsungu mi to přijde propracovanější.
 
Hoši, mě právě kolega říkal že na LG nemá moc dobré odezvy :D Ale ani neřekl nebrat...
... v lednu jsem z donucení vybíral novou TV (crt tv dosloužila). Měsíc jsem ležel v recenzích a právě LG mělo takové nemastné/neslané hodnocení (nadšené výkřiky majitelů beru s rezervou, tak berte pak s rezervou i moje nadšení dále :D), nedávno jsem četl vyjádření nějakého servisáka, že TV od LG se vyhnout obloukem, že už to je fakt hodně poruchové. Na Samsung jsem se díval s despektem, ale když jsem prolezl diskuse, pochodil prodejny, tak jsem sehnal ve výprodeji do nebes vynášený Samsung UE55H7000 (i prodavač mi při předávání smutně říkal, že to by si taky nechal líbit). Fotbal i hokej v pohodě a černá ve filmech je taky na poměry LCD překvapivě černá, smart funkce použitelné - využíváme teda hlavně YouTube a Stream; s xboxem one taky moc pěkné. Obecně bych doporučil mrknout po loňských "vlajkových lodích". Bez problémů to spolupracuje i s WD MyCloud diskem v domácí síti (fotky, filmy).

... jediné co bych naší TV vyčetl, tak zrcadlení obrazu ze SONY mobilu - funguje, ale při procházení fotek animace obrazu na tv zadrhává; s mobilem od Samsungu totéž dává bez zaškobrtnutí... takže až mi to začne moc vadit, vyměním telefon :) Jo a nepodsvícené dálkové ovládání by taky mohlo někomu vadit.
 
Poslední úprava:
Tak jsem včera šel do Planea pro letákovou Sony http://televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-55w755c/#section a až u pokladny jsem zjistil že ta cena která mě tam přitáhla (20tis) platí JEN při splátkách.....
Pár televizí jsem prošel a připadlo mi to všechno +- stejné (moc jich na prodejnách nemají v rozměru 50-55" a ceně kolem 20tis) tak jsem se rozhodnul pro tuto Sony. Jediné co mi možná trošku vadí je Android. Ale prý až na občasné zamrznutí=restart to celkem vychvalují.
Taky bych celkem zatím pochválil to Planeo-zarezervovali mi ji a že jak skončí "splátková" akce, tak mi ji dají o 10%levněji-i když furt dráž než na splátky, ale levněj než kdekoli na netu, takže uvidím zítra.
Ovšem Okay mě utvrdil, že už mě tam nikdo neuvidí, šílenej obchod (výběr prodavačů)....
 
Teď ji mají za hotové za 25tis, takže se slevou 10% 22,5tis. Plus je ještě možnost že ji centrálně slevní a tam by byla sleva ještě i těch 10%. Ale taky je tu možnost že ji zdraží (kvůli vánocům) ale to si nemyslím..
Edit: Samozřejmě co platilo včera, nemusí platit zítra-určitě to všichni známe :(
 
Tak to potom jo. Nicmene to, ze uz i v elektru davaji hlavni cenu takovou, ktera plati pouze pri koupi na splatky, to je sila.
 
Když si něco kupuju na splátky, tak bych měl fakticky uzavírat dvě smlouvy, kupní a úvěrovou, přičemž tyto smlouvy jsou provázané, ale stojí každá zvlášť. Tzn., že můžu v rámci každého toho smluvního vztahu činit nějaké úkony, aniž by se to dotklo té druhé smlouvy. Např. televizi vyměním za dražší, v obchodě pouze doplatím rozdíl, ale úvěr a sjednané podmínky mi zůstávají stejné. Lze tedy televizi koupit na splátky (za zvýhodněnou cenu) a následně od smlouvy o úvěru odstoupit a televize mi zůstane za zvýhodněnou cenu. Odstoupením od úvěrové smlouvy si akorát přivodím splatnost úvěru do jednoho měsíce od odstoupení, takže úvěrové společnosti doplatím do měsíce to, co jsem si od ní půjčil (kupní cenu televizoru) bez úroků (protože ještě žádné nemohly naběhnout, resp. jen minimální dle úrokové sazby). A mám televizi za cenu na splátky, ale splátky neplatím, jelikož jsem úvěr zrušil. To jen tak na okraj, jak kupovat věci, když jsou na úvěr levnější...

Samozřejmě vždy záleží na tom, co podepisujete :)
 
Když si něco kupuju na splátky, tak bych měl fakticky uzavírat dvě smlouvy, kupní a úvěrovou, přičemž tyto smlouvy jsou provázané, ale stojí každá zvlášť. Tzn., že můžu v rámci každého toho smluvního vztahu činit nějaké úkony, aniž by se to dotklo té druhé smlouvy. Např. televizi vyměním za dražší, v obchodě pouze doplatím rozdíl, ale úvěr a sjednané podmínky mi zůstávají stejné. Lze tedy televizi koupit na splátky (za zvýhodněnou cenu) a následně od smlouvy o úvěru odstoupit a televize mi zůstane za zvýhodněnou cenu. Odstoupením od úvěrové smlouvy si akorát přivodím splatnost úvěru do jednoho měsíce od odstoupení, takže úvěrové společnosti doplatím do měsíce to, co jsem si od ní půjčil (kupní cenu televizoru) bez úroků (protože ještě žádné nemohly naběhnout, resp. jen minimální dle úrokové sazby). A mám televizi za cenu na splátky, ale splátky neplatím, jelikož jsem úvěr zrušil. To jen tak na okraj, jak kupovat věci, když jsou na úvěr levnější...

Samozřejmě vždy záleží na tom, co podepisujete :)
Něco takového mi i navrhoval, ale já na splátky prostě z principu nic nechci. Kdybych věděl, že mě pak ta společnost (i jiné podobné) nebudou otravovat s dalšími nabídkami tak bych do toho možná šel. Ale asi mi ten rozdíl za to nestojí-řešit papíry atd. Při větším rozdílu bych to asi zkousnul :)
Ale díky info :D
 
Tak ji o tisic zdrazili a navic sleva najednou nejde-volala i sefovi.. No 26tis jim za to nedam.
 
tak to tady trochu oživím. bohužel mám v obýváku TV bez kodeku HEVC což je potřeba na přechod DVB-T2. televize sice umí zvuk, ale nezobrazí obraz. jako na potvoru jsem jí kupoval těsně před medializací o přechodu na nové pásmo. teď řeším jaký set-top-box koupit. máte někdo dobré zkušenosti s nějakým STB, budu rád za odkaz a recenzi. díkes pic
 
To je ještě brzo. Panika bude až za 2 roky. :) Zatím funguje vše po staru, tak to dle mne nikdo neřeší. (upřímně, ikdyby zrušili z 20 kanálů 10 je to jedno).Teď spíše postupně lidi obměňují TV. STboxy se budou řešit mnohem později.

Já si platil chvilku Lepsi.TV, ale zjistil jsem, že na to doma nikdo nekouká, takže jsem zpět u toho co je přes vysílač postaru. Prima ZOOM, a malej "D"čko. Tím to u nás končí. :)
 
To je ještě brzo. Panika bude až za 2 roky. :) Zatím funguje vše po staru, tak to dle mne nikdo neřeší. (upřímně, ikdyby zrušili z 20 kanálů 10 je to jedno).Teď spíše postupně lidi obměňují TV. STboxy se budou řešit mnohem později.

Já si platil chvilku Lepsi.TV, ale zjistil jsem, že na to doma nikdo nekouká, takže jsem zpět u toho co je přes vysílač postaru. Prima ZOOM, a malej "D"čko. Tím to u nás končí. :)
Programy v HD na čt končej už teď 30.9. Takže bez stb se můžem koukat leda na ten obyčejnej obraz. Mám asi 3 roky Samsunga a taky bez stb nepojede.:confused:
 
Back
Top