• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup televize a STB

Pár postřehů po skoro týdnu sledování programů v DVBT2. Všechny nové kanály v DVBT2, nova,prima,barrandov,óčko,jojka,cinema,seznam.cz jedou bez problémů. Ne tak Čt HD 1,2,sport a 24, tam jsou asi tak 5x denně problémy s rozpadlým obrazem a poklesem kvality signálu. Proč staré kanály Čt HD v DVBT jedou ze Žižkova bez problému, je mi záhadou a docela mně štve, že nás čt nutí přejít na něco co ještě pořádně nefunguje.:eek:
 
Buď rád že ti něco funguje.

Já mám na jednu stranu kopec a se štěstím chytám pár věcí z vysílače Brno Hady, dalších 12 programu mám s kostičkami a nedá se na to dívat. Z druhé strany na vysílač Kojál mám krásnou budovu v podobě kostela v ose antena-vysilac, tam jsem to už vzdal. Jak dřív signál už dávno odrazem nefunguje. A až bude jen to nové vysílání rušící ještě navíc LTE a WiFi v obci, tak jsem skončil úplně s pozemním vysilanim. :-/

Já budu spíš řešit nějaký satelit, nebo internetové vysílání. Bohužel to už ovšem není zdarma.
A pro to je mne jedno jakou "uřvanou bednu" budu mít na zdi. :)
 
problémy s rozpadlým obrazem a poklesem kvality signálu
ahoj, taky jedu asi týden na novým STB na platformě T2 a bez problémů. zkontroluj, zda nemáš rozlišení HD 1080p, pokud ano, tak přepni na 1080i, tam už se nic nekostičkuje a jde to v pohodě. já mám taky anténu na žižkov a všechny kanály kromě ČT chytám síla/kvalita na 100%. u ČT je to 90% síla a 100% kvalita. teploměr kvality občas skáče 0 nebo 100, ale na obraz to nemá vliv. sílu signálu na max nedostanu. zkoušel jsem hýbat i s anténou. zajímavé je, stejně jak říkáš ty, že staré ČT bez T2 jdou na 100%. možná to ještě zesílí nevím. každopádně se mi nic nekostičkuje ani nezasekává. ethernet kabel mám do TV kvůli smart funkcím. přemýšlím, že bych si do STB dal wifi anténu do portu USB, ale někde na Alze v diskusi jsem četl, že s tím byl nějaký problém.
 
Díky, zkusím nastavit to rozlišení na těch 1080i jak to původně bylo. Snad to pomůže, jak ne tak volám řediteli.:D
 
Ten kabel LAN mám v stb kvůli tomu HbbTv vysílání a tím pádem mi přestal fungovat internet v tv. Musel jsem v tv přenastavit příjem netu z wifi signálu, který mi jde v domě z wifi routeru a je po problému.
 
Musel jsem v tv přenastavit příjem netu z wifi signálu
no to právě řeším. já bohužel nemám v TV wifi adaptér, takže tam musím mít kabel RJ45. proto bych si chtěl koupit nějaký spolehlivý a odzkoušený wifi adapter přes usb, ale čekám až se to na diskusích vytříbí a někdo tam něco doporučí. chci ho dát totiž právě do STB a v TV nechat kabel, ten bude vždy spolehlivější a rychlejší. jede mi tam youtube a ostatní stream videa a potřebuju stabilní rychlost
 
Jasný, mě se přes ten LAN kabel stáhla další aktualizace STB a teď naskočí ze stand by režimu okamžitě, předtím mu to trvalo půl minuty a v tomhle režimu je na display čas, předtím tam nic nebylo.
 
Tak už jsem asi zjistil proč mi blbnul ten signál na programech čt HD. STB vyhledal asi 150 tv stanic, ale uložil jich jenom 96:eek:. A ke všemu, místo aby uložil stanice z pražských vysílačů Žižkov nebo Cukrák na kanále 26 (čt,1,2,,24,sport a déčko v HD) tak uložil programy v HD na kanálu 50 z Ústí nad Labem. Takže jsem to přeladil, naštěstí bez hýbání s anténou, a zatím to vypadá OK. Kvalita i síla signálu je na 100% :)
 
No snad to vydrží makat bez problému ,já už byl vytočenej že mi to HD blbne tak jsem začal pátrat na netu ty čísla kanálů pražskejch vysílačů až mi to došlo, že se mi uložil jinej vysílač.:eek: Ta wifina vypadá dobře a je docela levná, kdyby to nešlo tak holt by se dal přehazovat ten kabel do LAN zástrčky STB a tv, stejně kolikrát týdně si člověk pustí to Hbbtv, jednou dvakrát.:)
 
Jasně za zkoušku člověk nic nedá, za těch 13 stovek toho umí stb docela dost, viděl jsem i jiný za 3-4 tisíce.:mad:
 
tak STB s Wi-Fi funguje dobre. nastaveni jednoduche, hbbtv chodi hezky. zda se mi jen, ze odezva na ovladac se nepatrne zpomalila, ale nic strasneho. takze za me nahoru

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Můžu tě uklidnit, to Hbbtv je kurevsky líný i přes kabel, od aktivace červenýho puntíku na čt ta hlavní strana nabíhá asi 20 vteřin. Taky si na to každej v recenzi stěžuje.:confused:
 
no me prijde pomalejsi ovladac i na ostatni funkce. treba vyvolani prehledu EPG a navigace v nem se mi zda dost pomala, resp. pomalejsi nez predtim. s tim ale asi nic nenadelam

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Back
Top