• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup televize a STB

Teď se dívám na rozlišení 13" NTB co mám asi 2 roky, a ačkoliv není teda echt gold Retina, má 3200x1800 ... nicméně od televize takové rozlišení nepožaduju, protože má 50" a hledím na ni z 3-4 metrů. :)

Ono, celkově na tom není nic zvláštního.
Pokud to mám vzít do detailu, i na mobilu jsou vidět pixely, pokud si dáš mobil přímo před nos a pořádně se podíváš.
Čím větší plocha, tím jsou od sebe pixely dál, čím menší plocha, tím jsou pixely nalepený víc na sobě. ;)
 
Pokud to mám brát z pracovního hlediska, mohl by stačit (neměl jsem ho před sebou takže nemohu soudit kvalitu obrazu).
Z herního hlediska (z mého pohledu) je nedostačující pro mé potřeby.
Na CZC například není zmínka o tom že by monitor měl Flicker free ...
Za mě, za tu cenu, je pro mne ten monitor dost nevyhovující, když pominu ještě fakt, že má pouhých 60Hz (jsem zvyklej na 144Hz), jestli ti to takhle stačí.

Teď mě ještě napadlo, připojuješ ten monitor přes DVI nebo DP, protože i ty konektory/kabely přenáší různou kvalitu obrazu. ;)

Tak zrovna monitory co jsem zkoumal mají při 144Hz subsampling 4:2:0 ty lepší 4:2:2, což snižuje efektivní rozlišení na 1/4, resp 1/2 a to při použití DP 1.4a, HDMI pak bývá limitováno na 60Hz... Pro hry pak nejlépe aby monitor podporoval G-Sync, jenže ten je řešen přes FPGA, protože při prodejích co G-Sync monitory mají se nevyplatí dělat HW implementaci. FPGA topí, takže je tam chladič s větráčkem, který dřiv nepo později začne hučet. Plus často je podporovaný rozsah frekvencí nedostatečný směrem dolů (60-144Hz). Pro snížení input-lagu jedou interně barvy v 6ti bitech+FRC, HDR monitory pak možná i 8bit+FRC. Pro dosažení 144Hz je pak u IPS/VA použit brutální over drive, protože technologicky míň než 7ms GtG jít nejde; tady je ve výhodě TN... Jinak moderní TN dokáže překonat staré IPS/VA...

Budget na monitor mám, ale zatím nikdo nevyrobil nic co by plně splňovalo všechny moje požadavky. A firemnímu koni na zuby... Jen kdyby byl aspoň 4k...
 
Pokud by někdo zvažoval nákup TV 65" nebo větší, do zítřka mají v Electroworldu akci, kdy můžete ušetřit dalších 11% z ceny.
upload_2019-1-19_19-48-29.png
 
Poslední úprava moderátorem:
Jo taky jsem tam byl v ten den jako ty a slevy jsou celkem zajimave, ale stejne si necham zatím svou plazmu :D Kazdopadne jak uz dlouho nesleduju ten vyvoj tv, tak me tam prekvapily nejake nano cell lcd, mimo klasiku Qled vs Oled...
 
Tak konečně jsem se rozhoupal. :) Čekání se vyplatilo. Cena spadla na 54 900 Kč s DPH. Náhodou jsem po práci koukl na stránku Datartu, rezervoval ve Zlíně a za hodinu byla doma. Mazda 6 opět nezklamala, uveze všechno. :)

20190315_174347.jpg
 
to už máš úhlopříčku skoro jak v Cinestáru :)

Já mám velký obývák. Klidně by tam mohla být i 77", ale její cena je nesmyslně vysoká. Tahle taky není levná, ale ještě nedávno stála 110K, takže koupil jsem přesně za polovinu bývalé ceny. Důvodem je, že asi na začátku léta přijde nová generace E9, proto se zbavují skladových zásob. Možná se ještě vyplatí vyčkávat, těžko říct. Sledoval jsem to opravdu od Vánoc, kdy cena spadla na 70K a na té v podstatě setrvává všude. Občas se objeví akce, ale hned zmizí.

Tahle nabídka Datartu je za celou dobu suverénně nejnižší a jak se dnes ráno dívám, zafungovalo to. Předtím uváděli počet ks skladem stále stejný, prostě se to ani po slevě ze 110 na 70K neprodávalo. Teď ještě tyto modely od LG mají, ale na mnoha prodejnách už nejsou k dispozici okamžitě a je nutné počkat na přeskladnění. Třeba ve Zlíně v Centro měli včera 3ks - psali to na eshopu a protože jsem si přijel k bočním dveřím, aby mi ji naložili do auta, viděl jsem je i stát vedle sebe na kraji skladu. Dnes ráno píšou, že tady mají poslední ks s otazníkem, že je asi vystavený na prodejně. Čepkov a Zlaté Jablko už nemají nic, včera ještě svítily zeleně. Vím, že s těmi čísly skladových zásob mnohdy kouzlí, ale včera jsem mohl okamžitě rezervovat TV v mnoha obchodech Datartu, dnes už téměř nikde.
 
Správná velikost :D Nejhorší je, že výrobci TV jsou před distributory standartního signálu cca 10 - 15 let dopředu. Tady se bude zavádět DVB-T2 a stejně HD není ani standart.
 
Možná je to lepší, docela mně děsí představa, že bych si omylem zapnul tv Barrandov a tam na mně vyskočila Žena za pultem ve 4K rozlišení s půlmetrovou hlavou. To by se asi dalo spočítat, kolik fousů zdobí její půvabný knír. :eek:
 
Správná velikost :D Nejhorší je, že výrobci TV jsou před distributory standartního signálu cca 10 - 15 let dopředu. Tady se bude zavádět DVB-T2 a stejně HD není ani standart.

On ten přepočet do 4K ale celkem funguje. Včera večer jsem zkoušel různé stanice, SD i HD a obraz opravdu nádherný. Rozhodně lepší, než na obyčejné FullHD TV. Dá se nastavit i míra ostření, ale s tím jsem se nehrál. Na tomhle odkazu jsou skvělé recenze TV a právě upscale je u LG OLED 65E8 hodnocen strašně vysoko. Není to tedy jen iluze, že je obraz lepší, i když zdroj nestojí za nic.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/e8-oled
 
Připojím postřehy z prvního dnu testování TV LG OLED65E8, spíše věci, které mě překvapily, nebo se mi líbí ve srovnání s předchozí LED TV Samsung:

Design
Minimalistický design, fyzicky je tahle 65“ TV jen o něco větší než 55“ Samsung a ani ten neměl nějak velké rámečky. Docela mě velikost zklamala a potvrdil jsem si, že časem půjdu ještě o 10“ výš. :) Líbí se mi, že z některých úhlů nejde vidět ta spodní skleněná deska a obrazovka vypadá, jako že se vznáší. Je to docela působivé. Na fotce jsou ve skle odrazy, ale představu si trochu uděláte. Obrazy na samotné obrazovce jsem nevnímal tak, jak je vidíte na fotce. Televizor celkem slušně potlačuje odrazy okolního prostředí.

20190316_135310.jpg

Nádherný obraz
Pokud jste někde četli, že OLED je vrcholem současných obrazových technologií, tak minimálně ve srovnání se současnou technologií LED a QLED ano. Mám i QLED, ale na tohle se prostě nechytají. Samsung může tvrdit, co chce, ale nejlepším porotcem jsou mé vlastní oči. Ta hloubka barev a hlavně temných scén, ta je úplně někde jinde než u QLED. Mě právě QLED televizor zklamal tím, jak moc jsou tmavé scény poznamenány artefakty nízké komprese, viditelnými přechody barev apod. Na LG teď vidím jen dokonale jemné přechody barev a úžasnou černou. Podpora HDR, 120Hz v 1080p, super.

Upscale SD a HD obrazu
Už jsem o tom psal, je to opravdu poznat a zlepšení obrazu je docela citelné. Samozřejmě, propagační 4K video bude pořád někde jinde, ale i tak jsem byl příjemně překvapen.

Ovládání
Největší bomba! Tohle mě vážně překvapilo. Magic Remote Control je naprosto parádní. Vypadá trochu divně, ale TV se s ním ovládá špičkově. Hlavně mě potěšilo, že si ovladač sám od sebe našel i domácí kino a set top box a ze tří ovladačů mi stačí jen jeden. Ke všemu má LG neskutečně promakaný WebOS, takže je radost procházet nabídky a něco měnit. Opravdu pohodlné, intuitivní, přehledné a hlavně fantasticky rychlé. Dnes před obědem jsem ještě zjistil, že TV rozumí česky, takže stačí říct blbost typu „Jak vysoký je Karel Gott?“ a během okamžiku Vám vyskočí YT videa s Karlem a samozřejmě informace o tom, že mistr má pouhých 172 nebo 175cm, tak nějak. :D

Funkce
Mraky funkcí, ale neztratíte se v nich. Jak jsem uvedl, všechno je strašně intuitivní. Nejprve televize nabízí ty hlavní věci a postupně Vás pouští do hloubky nastavení, pokud je potřebujete. Všechno dokonale funguje, od Netflix, přes Amazon, český Stream, různé aplikace, které si lze doinstalovat atd. Samozřejmostí je synchronizace mobilu - spárování s mým Galaxy S8+ trvalo snad vteřinu a přehrál jsem video ve 4K bez jakýchkoliv problémů. Na TV Samsung jsem svůj mobil Samsung pokaždé pároval tak 30 - 40 vteřin a video se každou minutu přerušilo, protože spojení bylo nestabilní. o_O

Multimedia
Opět nadšení, rozjezd 4K filmu / 55GB trvalo asi půl vteřiny, prostě bleskurychlé. Znovu geniální jednoduché a intuitivní nastavení titulků, velikosti, pozice, žádný problém s ničím. DTS v pohodě, TV na začátku přehrávání upozorní, jaký formát rozjíždí, krása. Velmi jednoduše si mohu upravit obraz, zvuk, dokonce mohu zoomovat a nahrávat stiskem jednoho tlačítka. Až přehnaně zbytečné možnosti.

Možná negativa
Je to OLED, takže riziko vypálení obrazu. Při našem způsobu používání zřejmě nebude tak kritické. Sem tam zprávy, nějaký film, variabilita zdrojů je celkem velká, takže jediný statický obraz bude logo dané televizní stanice, což umí tenhle model potlačit třemi různými funkcemi. Utlumením loga, občasným pohybem obrazu (údajně nepozorovatelně jemné) a ochrannou proti retenci při vypnutí TV, kdy se automaticky regeneruje obrazovka. Momentálně je obraz ve všech barvách dokonale čistý, schválně jsem se díval. Něco takového u LCD obrazovek neuvidíte. Ty jsou v jedné celoobrazovkové barvě flekaté kvůli typu podsvícení. Ale abych to neokecával dlouho. Časem zřejmě k nějakému zhoršení u OLED dojde, ale teď nad tím přemýšlet nebudu.
 
Poslední úprava:
A já zas potvrdím ten Magic Remote... klasické LG DO je příšerné (nevím jak u konkurence, první televizi ve svém životě - právě LG - jsem si koupil před dvěma měsíci), titěrná a špatně uspořádaná tlačítka. Je to ovladač, který mám neustále chuť hodit z okna.

Magic Remote jsem po nákupu TV pár dnů zkoušel, stejně jako nějakou nejmenší LG 2.1 sadu (TV je v ložnici, v obýváku projektor s 2.0 hi-fi), ale obojí vrátil, protože to pro naše využití bylo zbytečné a 2.1 mělo hrozné zpoždění subwooferu. Každopádně ale kdybych DO měl držet v ruce každý den, tak za mě u LG jedině to Magic Remote, kde jsou rozumně rozlišitelná tlačítka a hlasové ovládání.

My jedeme převážně stream z Chromecastu v HDMI CEC, ovládáme hlasem přes Google Home nebo aplikací v mobilu, takže se ovladače třeba týden nedotknu.
 
Tak konečně jsem se rozhoupal. :) Čekání se vyplatilo. Cena spadla na 54 900 Kč s DPH. Náhodou jsem po práci koukl na stránku Datartu, rezervoval ve Zlíně a za hodinu byla doma. Mazda 6 opět nezklamala, uveze všechno. :)

Zobrazit přílohu 21201
Tak si pro ni taky jedu, ale za 49k - akce Elektroworld
Teď ještě vyřešit zvuk.
Máš nějaké audio řešení? Já rozmýšlím nad
LG SK10Y + LG SPK8 - https://www.lgshop.cz/lg-sk10y-lg-spk8
Je to hotové a minimum drátů.
Ještě přemýšlím nad receiver+bedny, ale to je na delší běh.
 
Určitě nebudeš litovat. Za poslední tři týdny jsem u této TV strávil víc času než za poslední půl rok s tou starou. :D Fakt mě ta obrazová kvalita dostala. DK mám taky od LG, ale je to jen náhoda. 5+1, stojánkové repro z aramidových vláken. Něco podobného:

upload_2019-4-12_17-45-27.png

Mám jej už pár let a hraje krásně, takže neplánuji změnu. Tahle TV má údajně výborný zvuk, tak vyzkoušej a třeba nebude nutné investovat do něčeho dalšího. Já zase nejsem takový audiofil, ale fakt je, že dobrý film s DTS zvukem je paráda.
 
tak shodou okolností jsem před chvílí tv přivezl, jel jsem pro Samsunga s uhlopříčkou 138 cm a nakonec přivezl Hisense s uhlopříčkou 163 cm :D https://www.hisense.cz/televizory/H65B7300 , u nás ne moc známá tv, ale je to 4. největší výrobce a na veletrzích mívá jedny z největších vystavovacích prostor, vyšla na 18 000 kč s 5letou zárukou
 
Taky už mi odchází Tv,( musím jí 8x zapnout,protože se mi do 1min. vždy vypne)
Mám na výběr ze dvou kousků
https://www.datart.cz/televize-lg-55sm9010-titanium.html
A
https://www.datart.cz/televize-samsung-qe55q70ra-cerna.html

Bude v ložnici jako druhá tv.
Prosím o pomoc s výběrem.
Nebo pokud víte o lepší cca 25k.
Díky

Pred rokom sme kúpili do domu, ako druhé TV LG 55...... (menili sme Panasonic)
Z LG sa za týždeň stalo primárne TV, kvôli jeho sw vybavenosti internet, netflix a pod.
A úplne najlepšia vec, ktorá sa nám stala, vo výbave TV, bol LG magický ovládač.
Niečo medzi počítač myš a laser ukazovátkom. Za 100 bodov !
Neviem o tom, že by iný výrobca mal podobný ovládač k TV.
Plánoval som ešte dokúpiť soundbar..... zbytočne , LG má aj bez neho vynikajúci zvuk.

Uvažovali sme ešte o Philips a Hisense
Hisense je myslím vyrábaný v CZ.
 
Vybíral jsem teď domu naší první televizi, 140cm Smart TV LG, a brzy na to k rodičům stejně velký Smart TV Samsung (měli předtím a chtěli stejnou značku), a musím říct, že mi výrazně víc vyhovuje uživatelské rozhraní LG, ale Samsung má o něco lepší základní (ne magic) ovladač. Obraz (po vypnutí zcela všech vylepšení, která jej pro mě dělají nekoukatelný) je shodný, nakolik dokážu posoudit. Zvuk asi o špetku lepší u LG. Za mě je to rozhraní asi nejdůležitější věc, pokud je zbytek +- shodný, LG u mě vyhrává... Čitelné, jasné, logické.
 
Back
Top