• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup televize a STB

Proč kupovat Mazdu 6, když do práce a na nákup tě doveze Dacia :rolleyes:

Já taky do práce jezdím služební Dacii a Mazdu mám jako zábavu, konícek pro požitek z jízdy. ;)
Ale pořád to má vyžití za ty peníze.
Kde tak drahá TV u mě využití nemá, celej den je vypnutá než se vrátím z práce a koukám na ni kdyz už tak max. 2-3 hodiny za den (na nějakej pořád či film) a to ne každej den.

Poslední 4 měsíce zkouším IPTV
IPTV je taky dobrá varianta, já mám v rámci internetu od svýho providera TV zadarmo, zatím jen v SD kvalitě, protože jsem od nich zatím nechtěl vzít settop box pro příjem HD programů.
Výhodou je že to je v rámci aplikace sledovani.tv takže si můžu TV pustit klidně na mobilu/tabletu atd.

Smysl to podle mě má, protože mám už 4K monitor a je opravdu citelně poznat rozdíl ve srovnání s Full HD.
Motáš 2 různý věci dohromady.
Monitory a televize nejsou totéž, oboje zařízení jsou různé velikosti a díváš se na ně z různých vzdáleností.
A důvod proč u monitoru vidíš změnu je ten že dříve se převážně používali typy panelu TN u monitorů, dnes jsou běžně k dostání VA nebo IPS, takže je jasné že při porovnání TN a IPS z toho vyjde lépe IPS.
Jinak řečeno, pokud by si postavil vedle sebe FullHD TN monitor a 4K TN ... bude to némlich to samé, akorát jiné rozlišení.
Nevím k čemu monitor používáš, jestli hraješ nebo jen pracuješ, ale pokud si hráč (jako já) a jde ti opravdu o kvalitu tak 4K není vhodná varianta a to hlavně co se Hz monitoru týče.
Mám před sebou 27" VA 144Hz monitor a můžu ti s klidným srdcem říct, že 4K bych nechtěl ani náhodou. ;)
 
Poslední úprava:
To je ale Tvoje priorita/volba. Stejně jako druhého, že si koupí lepší TV, protože ten rozdíl vidí, jako ty vidíš rozdíl v monitorech pro PC. Nic proti tvé volbě, ale nenuť ji někomu. Peace ;) .
 
Monitory a televize nejsou totéž, oboje zařízení jsou různé velikosti a díváš se na ně z různých vzdáleností.A důvod proč u monitoru vidíš změnu je ten že dříve se převážně používali typy panelu TN u monitorů, dnes jsou běžně k dostání VA nebo IPS, takže je jasné že při porovnání TN a IPS z toho vyjde lépe IPS.
Jinak řečeno, pokud by si postavil vedle sebe FullHD TN monitor a 4K TN ... bude to némlich to samé, akorát jiné rozlišení.
Nevím k čemu monitor používáš, jestli hraješ nebo jen pracuješ, ale pokud si hráč (jako já) a jde ti opravdu o kvalitu tak 4K není vhodná varianta a to hlavně co se Hz monitoru týče. Mám před sebou 27" VA 144Hz monitor a můžu ti s klidným srdcem říct, že 4K bych nechtěl ani náhodou. ;)

Právě proto chci u TV větší uhlopříčku, abych ty detaily viděl. 4K (QLED Samsung 32" VA) monitor pro mě smysl má, protože nabízí daleko větší pracovní plochu a ostrost obrazu je špičková. Na hry jej používám minimálně, ale i když si sem tam něco zapnu, rozlišení 4K je zatraceně poznat. Já ale nejsem žádný profesionální hráč a nehoním se za fps. Mně stačí, když to hezky vypadá a je to plynulé. :D Když jsem si kolem Vánoc zapnul pár her ve 4K, a z nostalgie pár starých ve Full HD, bylo to až do očí bijící. Jak jsem psal ve starším příspěvku, měl jsem dojem, že vidím rozmazaně.

Nicméně chápu problematiku a vím, že 144Hz+ je pro hráče mnohem důležitější než 4K. Mě ohromí víc to pozlátko - 4K, HDR a hezká grafika. ;) Hry mě už nebaví jako kdysi a jen máloco mě chytne na víc než hodinu. :D Vždycky si něco koupím a pak nadávám, že jsem vyhodil peníze. Ale dobrý film ve 4K ocením.
 
...Když jsem si kolem Vánoc zapnul pár her ve 4K, a z nostalgie pár starých ve Full HD, bylo to až do očí bijící. Jak jsem psal ve starším příspěvku, měl jsem dojem, že vidím rozmazaně...
Full HD na 32" :D... to bych z toho asi švidral. Mě stačí full HD na 24" a je to hrůza... ale já hry moc nehraju, pracuju na 27" s 2560×1440 hlavně v textových editorech, a oproti 24" ve fullHD je to nebe a dudy, zejména u písma.
 
protože ten rozdíl vidí, jako ty vidíš rozdíl v monitorech pro PC.

To asi těžko, protože jak jsem řekl, aby si rozdíl viděl, musel by si za a) splnit šířku úhlopříčky více než 2 metry (což je 82" úhlopříčka-207cm jediný kus za 72.000,-) a za b) sedět v adekvátní vzdálenosti, poté je teoretická šance že to tvoje oko zaznamená z té dálky zrnitost/jemnost pixelů.
Tudíž to co tu vysvětluju, není otázkou rozlišení jakožto jemnosti obrazu/pixelů, ale kvality daného panelu a o tomto je celá pohádka.
Drtivá většina se honí za 4K že budou mít "lepší" obraz, jenže ono i FullHD může mít kvalitnější obraz než kdejaká nová TV se 4K v low budgetu, to je celé.
A pro mě za mě, ať si kdokoli kupuje klidně TV za 70.000,- mě je to buřt, ale znám marketing v elektronice, na co lákat lidi a to o co mi tu jde, aby si lidi dopředu rozmysleli jestli je pro ně 4K opravdu to důležité, toď celé.

4K (QLED Samsung 32" VA) monitor pro mě smysl má, protože nabízí daleko větší pracovní plochu a ostrost obrazu je špičková.
S tím souhlasím, 32" je hranice kde už je lepší 4K než QHD, stejně tak jako u 27" je lepší QHD než FullHD.
 
Poslední úprava:
Off-Topic: Můžu porovnávat 2560x1600 na 13" notebooku a 2560x1440 na 27" monitoru a musím říct, že ten externí monitor zapojím zřídka, protože kdo se má dívat na ty kostičky (a vůbec ty písmenka vypadají divně). Takže za mě na 27" minimálně 4k...
 
Off-Topic: Můžu porovnávat 2560x1600 na 13" notebooku a 2560x1440 na 27" monitoru a musím říct, že ten externí monitor zapojím zřídka, protože kdo se má dívat na ty kostičky (a vůbec ty písmenka vypadají divně). Takže za mě na 27" minimálně 4k...

Předpokládám mluvíš o MacBoocích.
Opět je to otázka kvality panelu, nikoli rozlišení. :D
Retina displej (který využívají macbooky) jsou dost odlišné od běžných LCD panelů a taky je to důvod proč jsou IOS zařízení tak drahé.
Tudíž pokud koukáš do 13" macbooku, kde nemáš šanci vidět zrnitost/pixely a pak přejdeš například TN 27" tak ano, je dost možné že vidíš rozmazaný obraz. ;)
Připoj si nějakej VA nebo IPS za 15.000+,- a už ti to nepřijde.
 
NTB s poloviční uhlopříčkou má stejné rozlišení jako kvalitní IPS externí monitor a pokud se na ně dívám ze stejné vzdálenosti (protože mám oba displaye nad sebou), tak na externím monitoru vidím kostičky; tedy 2560x1440 na 27" je málo a abych měl stejné PPI jako na NTB, tak by ten monitor musel být 5k.

2560x1600 @ 13": 232.22 PPI
2560x1440 @ 27": 108.79 PPI
3840x2160 @ 24": 183.58 PPI
5120x2880 @ 27": 217.57 PPI

PPI - pixelů na palec
 
Drtivá většina se honí za 4K že budou mít "lepší" obraz, jenže ono i FullHD může mít kvalitnější obraz než kdejaká nová TV se 4K v low budgetu, to je celé.

Řekl bych, že OLED LG 65", která ještě nedávno stála hrubě přes 100K není low budget TV a panel bude mít hodně slušný. ;) Alespoň recenze, které jsem přečetl, o ní píšou jen v superlativech.
 
Pro ty co porovnávají monitory a televize - snad nehledíte na televize ze stejné vzdálenosti ;) ...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
NTB s poloviční uhlopříčkou má stejné rozlišení jako kvalitní IPS externí monitor

Co je podle tebe kvalitní?
Existují monitory za 15.000,- a také monitory za 40.000,-
Mimo jiné, už jsem tu jednou řekl, porovnáváš neporovnatelné, jako je retina panel s klasickýma LCD panelama.
To je jako porovnávat macbook vs. klasickej ntb, nebo iphone vs. android telefon.
Pokud bych měl zasadit retina panel z té tvé 13" na 27" tak ten monitor nebude stát 15.000,- ale třeba 50.000,- a více.

Řekl bych, že OLED LG 65", která ještě nedávno stála hrubě přes 100K není low budget TV a panel bude mít hodně slušný. ;) Alespoň recenze, které jsem přečetl, o ní píšou jen v superlativech.

Low budget televizi můžeš počítat klidně cca. 20.000,- protože v této cenovce jsou ty 4K opravdu o ničem, už jen 50Hz vypovídá o všem.
 
@Krabat s tímto modelem LG OLED65E8PLA neuděláš chybu a budeš maximálně spokojený. TV OLED LG modely roku 2017 získaly hodně ocenění a modely 2018 - hlavně panely budou technologicky opět na vyšší úrovni.
 
Co je podle tebe kvalitní?
Existují monitory za 15.000,- a také monitory za 40.000,-
Mimo jiné, už jsem tu jednou řekl, porovnáváš neporovnatelné, jako je retina panel s klasickýma LCD panelama.
To je jako porovnávat macbook vs. klasickej ntb, nebo iphone vs. android telefon.
Pokud bych měl zasadit retina panel z té tvé 13" na 27" tak ten monitor nebude stát 15.000,- ale třeba 50.000,- a více.

Je EIZO FlexScan EV2750 dostatečně kvalitní?
 
Je EIZO FlexScan EV2750 dostatečně kvalitní?

Pokud to mám brát z pracovního hlediska, mohl by stačit (neměl jsem ho před sebou takže nemohu soudit kvalitu obrazu).
Z herního hlediska (z mého pohledu) je nedostačující pro mé potřeby.
Na CZC například není zmínka o tom že by monitor měl Flicker free ...
Za mě, za tu cenu, je pro mne ten monitor dost nevyhovující, když pominu ještě fakt, že má pouhých 60Hz (jsem zvyklej na 144Hz), jestli ti to takhle stačí.

Teď mě ještě napadlo, připojuješ ten monitor přes DVI nebo DP, protože i ty konektory/kabely přenáší různou kvalitu obrazu. ;)
 
Teď se dívám na rozlišení 13" NTB co mám asi 2 roky, a ačkoliv není teda echt gold Retina, má 3200x1800 ... nicméně od televize takové rozlišení nepožaduju, protože má 50" a hledím na ni z 3-4 metrů. :)
 
Back
Top