• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Mě na rozdíl od ostatních navigací waze fungoval vždy jak měl. Používám ho ráno na cestě do práce a v průběhu cesty upravuje trasu podle vznikajících kolon okolo Brna
 
Tak asi nemá smysl řešit kdo podle čeho jezdí pač každý na to máme jiný pohled. Mě Waze třeba nesmí do telefonu. Nelíbí se mi grafika a hlavně způsob kudy vede kvůli úspoře 1 minuty. Nehodlám si likvidovat auto... Víc to řešit nebudu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
@Polsonside nezpevneny bebo horší cesty se dají vypnout. Mě třeba google mapy vedly do uzavírky, mapy.cz zas mají velký vytížení zařízení
 
Tak neměj pocit že jako IT pracovník neumím vypnout vyhýbání nezpevnenym cestám, v tom to fakt není A ano, i ostatní zmíněné občas seknou blbost ale netahaji mě po poli. V tomhle nedám dopustit na mazda navigaci. Ta vždy vedla jen po kvalitních silnicich a ještě se promítá na HUD ale žel není plně online a je trochu risk dle toho jezdit..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Zkoušel jsem navigací víc, Waze vyhrála, ale taky dokáže s řidičem vypéct. Vědom si toho, jsem si letos před pátečním průjezdem Vídní souběžně zapnul i obyč. Google Mapy navigaci, a díky ní jsem si ušetřil kolonu v pruhu kam mne Waze chtěla vést. Přitom je to zajímavé, údajně čerpají ze stejného zdroje dat.
 
Google mapy začínají být pěkně na houby. několikrát mě vedli do uzavírky, zákazu vjezdu, dokonce do jednosměrky do protisměru. To, že neumí vymyslet normální objízdnou trasu je už jen třešnička na dortu :)
Waze mají divnou grafiku, ale mají lepší upozornění na radary.
 
Waze je super (kupodivu som sa dostal aj z Budapešti aj z Berlína, dokonca aj z Brna), ale občas mám problém s tým, či jej mám všetko veriť.

Príklad - idem po ceste prvej triedy (diaľnici), všetky značky na cieľové mesto ukazujú rovno, ale waze chce zrazu odbočiť niekde medzi stromy. Nastáva dilema - je tam niekde vpredu nehoda, kolóna, spadnutý meteorit, vybuchnutá sopka? Alebo ušetrím 2min a 500m za cenu rozbitého podvozku (neušetrím, lebo waze nevie že tá cesta je v takom stave že sa tam 90 ísť nedá)?

Často sa mi stalo, že som neodbočil niekde kde chcela a klesla vzdialenosť aj čas dojazdu, toto fakt nepochopím...
 
No právě to je její největší bolest. Téměř bezdůvodně vodí cestami, kde zlikvidujete podvozek takže nepoužívám.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
WAZE je perfekni, a ja ho tak pouzivam, pouze pokud clovek potrebuje protahnout pres mesto, nebo trasami mimo mesto, ktere ale clovek zna a dokaze si udelat usudek. Jinak je ta navigace extremne zradna.
 
Mě docela vyhovovala Mazdí navigace v M3BM 2014. Jednou jsem jel přes německo zpátky domů po dálnici a najednou mi paní v infotainmentu povídá, že se něco změnilo a měl bych sjet a jet jinou cestou. Tak jsem znejistil, zapnul Wázu na telefonu ten povídal úplně to samý. Nechal jsem si zaplou navigaci i na telefonu jen pro kontrolu a opravdu mě Waze i Mazdí navigace vedli stejnou objížďkou, protože na dálnici se odhadem asi 10 minut předemnou rozhodl někdo přizabít o náklaďák.
Teď v ToyoXusu mám origo infotaimentovou navigaci (mám pocit že to je Garmin) a to je docela zlo. Hlavně že mi to nonstop ukazuje zákazi vjezdu, který ale ve skutečnosti se týkají jen nákladní dopravy (tohle nejde vypnout) a když je třeba na dálnici víc sjezdů za sebou, tak to si hoďte kostkou jestli se zrovna trefíte na ten správnej jak je to graficky "přívětivý".
Největší srandu jsem ale zažil za dob dávno minulých, když frčeli starý tlačítkový nokie a já měl Nokii E52, která už uměla navigaci. To jsem takhle jel z Vysokého Mýta domů v tehdy nepřekonatelný 626GE a když už jsem 2x potkal v Pardubicích tu samou křižovatku, tak jsem pochopil že je něco zle. Ta navigace se prostě zasekla a dělala mi nonstop okružní jízdu. O takových srandách jako, že mi na dálnici řekla "otočte se" ani nemluvím. Zlatej Liška v NB1, kterej než se vyžvejknul, tak jste 3x přejeli odbočku.
 
Poslední úprava:
Všimol som si že Waze má novú funkciu (ktorú mal Sygic už minimálne pred 6 rokmi) - pri nastavenej trase vie upozorniť na blížiace sa zníženie rýchlosti. To sa hodí napríklad keď sa nečakane za zatáčkou blíži obec, alebo na diaľnici - nerád predbieham auto idúce 120 ak je kúsok pred nami obmedzenie na 100.
 
Mimo tohle ma jeste dalsi funci - zavadeni do stojicich kolon na dalnici (ac soubezna okrska byla volna). Uz se mnou posledni dobou takto parkrat vydrbal o_O
 
Mne asi pred 3 rokmi ešte waze odporučilo ísť takto (na 600km trase, takže fakt úspora), miesto jazdy po nudnej poloprázdnej hlavnej ceste. Odvtedy vždy váham, či jej veriť, že mám zísť z diaľnice na nejakú horšiu cestu.

1713964271446.png
 
Jezdím pracovně cca 30km do brna a zpět - dálnice na Brno rano stojí. Odpoledne je to zacpaný opačným směrem, bohužel pondělí a Úterý i cesty okolo takže to musím dost objížět ale je to rychlejší
 
Back
Top