• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Já myslel volbu zakázat. Mě vyhovuje tohle nastavení, ale pokud se někdo pohybuje v mistech kde ho to protahuje nepříjemnýma cestama, tak bych zkusil vypnout ;)
 
Myslíš takto? Pokud jo tak to není řešení. Naposledy mě chtěl waze protáhnout skrz centrum Olomouce. Trval jsem si na svém že pojedu po okruhu a světě div se stejný čas. Je škoda že tam není možnost "primárně využívat silnice vyšších tříd a okruhy" popř. Logika, že když ti ta kratší cesta ušetří do 1/10 času (odhad - u 1h cesty by pak úspora musela být aspoň 6 minut) cesty tak prostě vol hlavní cestu.

Screenshot_20211111-062954.png
 
Zkus ještě při zadání cíle kliknout na položku TRASY a potom vpravo nahoře MAPA :cool: ;)
Ale no taaak, tak to je podpásovka. Samosebou si kontroluju - ale jak jsem jel do brna tak mě zajímalo jestli mě to tahá přes olomouc a další města, neřešil jsem to do detailu. Ale jinak jo, když chceš někam jet musíš to zadat do navigace a pak kontrolovat každou píď cesty ručně.... Zejména, když se podíváš na tu trasu a napíše to tam přesně ty čísla cest co chceš vidět. To že tě to pak uprostřed cesty stáhne na nějaké vedlejší ulice se pak docela blbě hledá.
Jen jsem říkal že je škoda, že to nemají systémově podchycené. Jako člověk, který i dnes spoléhá výhradně na cedule a logiku (chci jet na jih tak přece nepojedu na sever) s tím zvládnu žít.
 
To byla rada, tak pardon za snahu....
Hodně lidem jsem už ukazoval a sám používám velice často, abych jel kudy chci já, popřípadě viděl časové rozdíly.
 
zrovna Olomoucky okruh (s kruhacem u Globusu) je dost zatrest - casto je fakt rychlejsi jet pres mesto kde se clovek dostane na kruhaci na mimobezny pruh a nestoji tam jak pako protoze kruhac je zablokovanej shopperama. kdyz jezdim Brno-Olomouc-Mohelnice tak zasadne pres mesto
 
Potvrdzujem Olomouc je výnimka, kde je občas rýchlejšie ísť cez centrum so semaformi a chodcami ako po diaľnici. K tomu kruháču tam je občas kolóna na 20-30min. Našťastie dostavanie chýbajúcich 3km je plánované "už" na rok 2026 :party:

Ale aj na toto by navigácia mohla upozorniť - zlez z dialnice, za 10km je kolóna, ktorú nie je ešte vidno a trvá to tam dlho.. a nie že zrazu chce nezmyselne odbočiť z okruhu do centra mesta a nikto nevie či jej práve zase hrablo a ušetrí 10m, alebo to myslí dobre. :grinning:
 
Zkus ještě při zadání cíle kliknout na položku TRASY a potom vpravo nahoře MAPA :cool: ;)
No jestli mluvíte o WAZE, tak při takovém kliknutí vám to stejně hodí výběr dalších variantních tras pouze v okamžiku kliknutí. Což znamená že pokud v průběhu jízdy online vyhodnotí Waze nějakou další optimalizaci trasy, klidně vás to během jízdy na ty polopolňačky může zas hodit. Na Waze mi chybí, že nelze nastavit průjezdní bod a zobrazení nadmořské výšky jak např. u MapFactorNavigatoru (používám mimo EU jako offline), ale jinak jsem s ní ale neměl vážnější problémy.
 
Ahoj, mám Mazdu CX-5 (již s „novým“ středovým displejem) a nějak zápasím s originál navigací a hledám někoho, zda by mi prosím neuměl poradit. Konkrétně jde o následující :
- v nastavení mám zapnuté „Použít data o dopravě RDS-TMC“, ale když zapnu navigaci, zadám nějaký cíl, pustím navigaci, pak tam vidím hned jen některé objížďky a uzavřené silnice a některé se objeví třeba až za 5-10 minut. Ale zdaleka ne všechny. Někdo v nějakém vlákně psal, že by se v navigaci měli objevit všechny, které jsou na http://www.dopravniinfo.cz/seznam.aspx a to bohužel není pravda. Dělám někde chybu já ?
- stejně tak mě trápí, že v této navigaci neumím zobrazit online hustotu provozu. „Dopravní informace – Plynulost a ikony“ mám v nastavení zapnuté. Někde jsem četl, že v ČR to z RDS-TMC nejde, ale přitom manželka má dva roky starý Renault Kadjar a tam to v navigaci bez problémů funguje (bez wifi, bez SIM karty) ?
- když mám zapnutou navigaci a dám si v Menu Doprava – Cestovní informace, tak neumím nastavit, aby se mi zobrazili pouze Cestovní informace, které souvisí s mojí cestou zadanou v navigaci (což v mé dřívější Mazda 6 šlo) ?
Předem díky za rady
 
Všeobecně k RDS-TMC:

RDS-TMC = Zobrazuje pouze 500 událostí v ČR a to ještě způsobem, že je asi 25000 korekčních míst v mapě. Tedy události ukazuje mezi bodem jedna a bodem dva, ne v bodě kde je událost. Ovšem už přibližně půl roku nefunguje NDIC neboli JSDI z důvodu napadení serverů Ministerstva dopravy. Tedy nejsou žádné data. Přesněji, od tohoto pondělí začínají chodit nové data, kdy spustili omezeně znova systém. Než se vše srovná, a prováže se to skrze systémy, bude to ještě nějakou dobu trvat.

Hustota provozu v originální navigaci? Jedině z RDS-TMC, kde to jde přes vysílání Českého rozhlasu. Přímo online asi těžko bez mobilních dat, jak by to asi fungovalo? Takže ani manželka nemůže mít online dopravní informace. Možná má tedy vestavěnou SIM v autě a nějaké předplatné na data na nějaký čas. Ale i tak se vracíme k bodu 1) RDS-TMC je v ČR paskvil částečně fungující. To si upřesni jak to vlastně má a co vidí.

S ostatním musí poradit někdo jiný. Já s origo navigací vydržel asi půl roku a ta hrůza na SD kartě je někde spadená ve škvíře pod sedadlem pro další generace. Od dob co není strčená karta s navigací ve škvíře, je systém 2x rychlejší.
 
Ahoj, mám Mazdu CX-5 (již s „novým“ středovým displejem) a nějak zápasím s originál navigací a hledám někoho, zda by mi prosím neuměl poradit. Konkrétně jde o následující :
- v nastavení mám zapnuté „Použít data o dopravě RDS-TMC“, ale když zapnu navigaci, zadám nějaký cíl, pustím navigaci, pak tam vidím hned jen některé objížďky a uzavřené silnice a některé se objeví třeba až za 5-10 minut. Ale zdaleka ne všechny. Někdo v nějakém vlákně psal, že by se v navigaci měli objevit všechny, které jsou na http://www.dopravniinfo.cz/seznam.aspx a to bohužel není pravda. Dělám někde chybu já ?
- stejně tak mě trápí, že v této navigaci neumím zobrazit online hustotu provozu. „Dopravní informace – Plynulost a ikony“ mám v nastavení zapnuté. Někde jsem četl, že v ČR to z RDS-TMC nejde, ale přitom manželka má dva roky starý Renault Kadjar a tam to v navigaci bez problémů funguje (bez wifi, bez SIM karty) ?
- když mám zapnutou navigaci a dám si v Menu Doprava – Cestovní informace, tak neumím nastavit, aby se mi zobrazili pouze Cestovní informace, které souvisí s mojí cestou zadanou v navigaci (což v mé dřívější Mazda 6 šlo) ?
Předem díky za rady
A neuvažuješ používat navigaci v mobilu (třeba mapy.cz), kde máš všechny dopravní info ihned, a můžeš si ji přes AndroidAuto pustit na ten display v autě?
 
Po dlhom čase som cez Android Auto zapol Mapy.cz a musel som to prepnúť nazad na Waze. Z nejakej príčiny to bolo strašne spomalené a v meste som fakt nevedel na ktorej odbočke mám odbočiť - tam kde má waze už autíčko v križovatke ho mapy majú 3cm pred a v križovatke je až keď už som zatočil. Neviem, čím to je ale bolo to dosť nepohodlné.
 
Po dlhom čase som cez Android Auto zapol Mapy.cz a musel som to prepnúť nazad na Waze. Z nejakej príčiny to bolo strašne spomalené a v meste som fakt nevedel na ktorej odbočke mám odbočiť - tam kde má waze už autíčko v križovatke ho mapy majú 3cm pred a v križovatke je až keď už som zatočil. Neviem, čím to je ale bolo to dosť nepohodlné.
Toto mi na nich tiež vadí a to ich občas zapnem v mobile
 
Tak to som "rád" že to nieje chyba v mojom telefóne/aute/kábli.

Ale inak škoda, pretože Waze má na mape len cesty, nevidno kde sa dá zaparkovať mimo oficiálne parkoviská, kde je aká budova a podobne, tam sa oveľa jednoduchšie orientuje a hľadá miesta v meste cez mapy.cz. Na druhú stranu pokiaľ miesto podľa adresy nevyhľadám, tak ho nevidím v histórii a nedá sa naň jednoducho zapnúť navigovanie.
 
Ahoj, dostal jsem pokutu za rychlost ze stabilního radaru, i když jsem měl zapnuté varování na Mapy.cz. Varování ani nepíplo, ale nefunkčnost jsem zjistil až doma při průjezdu známým radarem, kdy bylo zase ticho. Takže Mapy.cz přestaly varovat. Je to chyba jen u mě, nebo je to úmysl? Funguje vám to?
 
Mám Waze a k Android auto jsem na radu místního člena na Aliexpress nakoupil WiFi modul, takže to na krátké trasy ani nepropojuji kabelem. Zpáruje se to za 10 vteřin a při jízdě mě to varuje před policii a překážkami i když nemám zadanou trasu
 
Asi máte oba pravdu, že Waze je ohledně radarů nejspolehlivější. Kdysi jsem ji odložil kvůli blbé navigaci, že mě honila tam a zpátky přes pískovny a podobně. Zkoušel jsem i placený Radarbot Gold, ale tam je těch radarů jen asi polovina, takže se na něj nedá spolehnout. Asi budu muset zase zkusit Waze, i když ne jako navigaci, ale jen jako varování.

Chtěl bych se zeptat, jak je to z tím Wifi modulem? Mám drátové ACP, jde něco zapojit do USB, aby to fungovalo i bezdrátově?
 
Modul pro CP lze koupit už z integrovaným WiFi modulem. Nemusíš připojovat další krabičku jako v případě AA. Hledej na Ali.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top