• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Navigace - podle čeho jezdíte?

Asi zalezi od krajiny. Mne waze robil poeobne zmatky v Polsku. Siel som z Krakowa z Ikei s plnym autom nabytku a po takych pomaly lesnych cestach, ze masaker. Na Slovensku vzdy topka.
 
Souhlas. Waze kvůli minute navíc neváhá poslat po pěšině pro cyklisty. Mě do auta nesmí.

Mazda 3 BN
 
Nejde u nej vyselektovat typ cesty, to je problem. Jak jsem postoval ty fotky tak me poslal nejakou ucelovou cestou, fakt tak pro jedno auto. Resp. ze zacatku na 2 auta, to jeste vypadalo prijatelne, ale po nejake dobe na 1.5, pak na 1. No a proti me se vyritil kamion se drevem, takze super. V konecnem dusledku tam neni uspora v casu zadna, spise naopak. Navic nervy a roztriskane auto. Ale chapu, ze ve svete 0 a 1 je to jinak.

Po tomto zazitku ho odsouvam do kategorie "velice nouzova navigace".
 
Tak teprve teď, po šesti letech používání navigace ve trojce, jsem si uvědomil, že jsem nikdy neměl zapnutou hlasovou navigaci. Poprvé jsem to vypnul a od té doby nazapnul a řídím se jen vizualizací. Používám jen tu Mazda navigaci a jsem spokojen. Sice není aktualizována již asi tři roky, ale kromě nového sjezdu přes Dunaj v Linzi, ukazuje dobře.
 
Dokonce když jsem porovnával 3 navigace tak Mazda měla vždy nejpříjemnější cestu i způsob navigace. A pokud zapnu Hotspot tak umí i slušně zohlednit dopravu a uzavírky. Za mě taky vede.

Mazda 3 BN
 
Dokonce když jsem porovnával 3 navigace tak Mazda měla vždy nejpříjemnější cestu i způsob navigace. A pokud zapnu Hotspot tak umí i slušně zohlednit dopravu a uzavírky. Za mě taky vede.

Mazda 3 BN
Používám originál, Mapy. cz i Google. Originál je nejpříjemnější, hlavně naviguje i podle čísla cest, mapy jsou dost přesné a google je tak když si první dvě neví rady kvůli objíždkám. Ale už mě všechny poslali do zákazu a objíždku neznali, bohužel!!!
Tak čemu věřit?
 
Ano. Přesně jak píšeš. Mě osobně na té mazdacke baví i vizuální stránka. Je příjemná plynulá a čitelná. A jako jediná mě nikdy netahla do zákazu odbočení nebo zákazu na lesní cestě což Google i Waze dělají. Navíc Google je taková nepřehledná. Jako já jsem spokojen že jí mám a rád ji používám. Hlavně když vypnu hlasove pokyny tak to tak zůstane. U jiných aut s každým startem musím opět vypnout. A také se v ní dobře hledá. Lze zadat přímo název a hledat. Takže stačí napsat hrad Zvíkov a hned to nabídne. V jiných vozech se musím proklikat přes památky body zájmu apod.

Mazda 3 BN
 
Vrátil som sa z cesty k Baltu, ktorú som absolvoval výhradne s Waze. Na mojej trase nemala čo pokaziť, bolo to 98% po diaľnici od domu až k hotelu, takže fungovala celkom fajn.

Čo ma prekvapilo - v Nemecku dosť neaktuálne rýchlostné obmedzenia. V ČR je tam zanesená každá oprava na D1 aj s rýchlostným obmedzením, v Nemecku oprava cesty ktorá beží očividne už mesiace a stále neobmedzená rýchlosť. Polovica opráv tam ani nebola. Rovnako ani trvalé obmedzenie rýchlosti na 120 ešte navigácia neukazovala, takže po pár km obmedzenia som si nebol istý, či ešte platí, alebo už nie, nedá sa na to spoliehať.

Čo sa mi nepáčilo - potreboval som benzín, vedel som že tesne pri hranici je posledná poľská benzínka za dobrú cenu. Dal som vyhľadať pumpy, našlo mi Orlen 0,7km ďaleko, dal som spočítať trasu a zrazu 35km, pretože bola na opačnej strane diaľnice a bolo treba ísť 15km ďalej a otočiť sa a potom samozrejme podobne komplikovane nazad (takže to nebola tá čo som chcel). Nechápem, prečo to nevie nájť pumpu na trase, alebo aspoň v správnom smere ale hľadá to vzdušnou cestou. Podobný problém som mal aj cestou tam, svietila mi už rezerva a polovica benzínok čo mi našlo bola úplne mimo trasu a nakoniec aj tak hrozne ďaleko kvôli zjazdom z diaľnice (ale vzdušne bližšie), takže som strávil 5min šoférovania preklikávaním medzi pumpami.
 
Ahoj, koupil jsem si před měsícem novou Mazdu CX-5 (již s „novým“ středovým displejem) a nějak zápasím s originál navigací a hledám někoho, zda by mi prosím neuměl poradit. Konkrétně jde o následující :
- v nastavení mám zapnuté „Použít data o dopravě RDS-TMC“, ale když zapnu navigaci, zadám nějaký cíl, pustím navigaci, pak tam vidím hned jen některé objížďky a uzavřené silnice a některé se objeví třeba až za 5-10 minut. Ale zdaleka ne všechny. Někdo v nějakém vlákně psal, že by se v navigaci měli objevit všechny, které jsou na http://www.dopravniinfo.cz/seznam.aspx a to bohužel není pravda. Dělám někde chybu já ?
- stejně tak mě trápí, že v této navigaci neumím zobrazit online hustotu provozu. „Dopravní informace – Plynulost a ikony“ mám v nastavení zapnuté. Někde jsem četl, že v ČR to z RDS-TMC nejde, ale přitom manželka má dva roky starý Renault Kadjar a tam to v navigaci bez problémů funguje (bez wifi, bez SIM karty) ?
- když mám zapnutou navigaci a dám si v Menu Doprava – Cestovní informace, tak neumím nastavit, aby se mi zobrazili pouze Cestovní informace, které souvisí s mojí cestou zadanou v navigaci (což v mé dřívější Mazda 6 šlo) ?
Předem díky za rady
 
Používám výhradně waze. ČR, sk, Maďarsko, Rakousko, chorvatsko bez problémů, bez sekání v Itálii kousek za hranicema to ukazovalo zvláštní limity, nebo tam lidi na to serou (nebyly prvních 20 km v horách u silnice žádný jednoznačný značky) od prvního města v pohodě. V ČR vždy reagoval i na nový uzavírky a omezení. Používám ho přímo v radiu Sinosmart v autě.
V porovnání mě google mapy vedly do tozkopanýho nájezdu na D1 kterej byl už 2 týdny rozkopanej, navádění do jednosměrky, přes chodníky, do kolon apod takže já zas nemám důvěru v google navigaci ale zas když si hledám nějakou věc v mapě doma tak Google mapy používám.
 
Teď jsem jezdil na Vysočině podle Waze a opět její nešvar že silnice která vedla delším obloukem tak mě prostě ulickama nebo téměř polnima cestama po chvíli opět vrátila na danou silnici aby usporila minutu času a ušetřila onen oblouk. Ještě že jsem zrovna jezdil na 16 kolech a i tak mistama sotva 20km v hodině.

Mazda 3 BN
 
To je občas zásadný problém nie len Waze, že predpokladá, že pomedzi domy kde je 5x prednosť sprava a 3 retardéry predpokladá, že pôjdem rovnakých 50 ako po súbežnej hlavnej ceste. Zišlo by sa, keby tam písalo ten odhadovaný čas alternatívnej cesty vždy, občas to tam vyskočí že je to napr +5min, ale občas fakt neviem, či mám zísť z dialnice alebo si zas robí srandu.

To, že občas neposlúchnem takto divný príkaz a klesne aj čas aj vzdialenosť už je mimo moje chápanie..
 
Back
Top