• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Je to pěkný, ale souhlasím s předchozím příspěvkem. Ten nápis Mazdaspeed, to je děs běs.
 
O to nejde, to at si kazdy da, co se mu libi. Ja to myslel tak, ze bych nemel nervy na udrzbu. Nesnasim, kdyz se pri myti za to chytaji vlakna mj. z myci rukavice. Proto ja mam kastli takrka holou.
 
Chlapci, viem že je tu kopec šikovných ľudí a preto sa pýtam len zo zvedavosti - nevie niekto, či sa dá nejakým "relatívne jednoduchým" spôsobom vymeniť display infotainmentu s navigáciou z MY 2021 (širší display a krajší infotainment) v CX-5 r. 9/2019? ?
 
Tiez som na to pozeral ale pochybujem ze to bude mozne. Minimalne je ina aj ta cast pristrojovky kde to je osadene. To radikalne navysi investiciu keby si to kupoval. Ved to nebudes nozikom vyrezavat. :) Plus nejake upravy RJ... Obavam sa ze budeme musiet dozit s tym co mame. Ale ja som pred par dnami kupil na aliexprese AA/CP modul za 85e tak to si aspon namontujem.
 
Chlapci, viem že je tu kopec šikovných ľudí a preto sa pýtam len zo zvedavosti - nevie niekto, či sa dá nejakým "relatívne jednoduchým" spôsobom vymeniť display infotainmentu s navigáciou z MY 2021 (širší display a krajší infotainment) v CX-5 r. 9/2019? ?
Ani náhodou, počítej i s novějšími jednotkami i-Activsense...
 
Pridávam zaujímavý námet na vylepšenie zadného osvetlenia CX-5, aby zodpovedalo dnešnému trendu nových áut ;)
Kto to bude mať ako prvý? :) Aj video montáže...
zadné denné LED.jpg
 
S tou cenou to nejak (tak 10násobne) prehnali.. Za skoro 20tis by som čakal že to bude súčasť toho panelu pod oknom (ktorý k tomu bude nový v správnej zvolenej farbe) a nie 2 izolepou nalepené LED pásiky..
 
Tá cena bola asi prvá, keď s tým prišli prvý raz, na Aliexpresse je viac predajcov kde sa to dá kúpiť už za 63 - 84€ a v niektorých prípadoch aj s kabelážou plug and play, len treba dobre hľadať... mňa zaujala práve tá ponuka za 63€, avšak aj s kabelážou za 67€ a Free Shipping... Bez kabeláže to majú viacerí, ale ja by som to bral len s kabelážou. Keďže www adresa je veľmi dlhá, treba na Aliexpresse vyhľadať predajcu:
Old Dogs Global Trade Co., Ltd., tovar je označený ako: 1Set Car Rear Bumper Trunk Tail Light For cx-5 cx5 2017 - 2020 LED Rear
https://www.aliexpress.com/item/1005002043762393.html Skúsi to niekto? ?
 
Poslední úprava moderátorem:
Pridávam zaujímavý námet na vylepšenie zadného osvetlenia CX-5, aby zodpovedalo dnešnému trendu nových áut ;)
Kto to bude mať ako prvý? :) Aj video montáže...
Zobrazit přílohu 32509
Jsou tato dodatečná světla legální? Projde to na STK? Chtěl bych si vyměnit i blinkry ve vnějších zpětných zrcátkách za "dynamické". Oficiálně by to mělo mít asi nějakou homologaci, že?
 
Neriešil som takú myšlienku, myslím si že na STK nebudú riešiť také nepodstatné maličkosti, ako je kúsok svietiaceho pásika navyše či spôsob blikania smerovky v zrkadle. Aj žiarovky vo všetkých smerovkách som vymenil za LED a myslím že ich nikto nebude na STK vyberať von zo svetiel, ak svietia a blikajú tak ako majú. A ak áno, pôjdem na inú STK, je ich viac ako dosť :) A STK bude až za 3 roky, veď prvá je po 4 rokoch...
 
Přijde mi, že policie u nás na ulici neřeší prakticky nic. Na STK, pokud je to zřetelně navíc, dolepené, tak asi mohou. LED blinkry mi na STK prošly v poho. Ale v takovém Rakousku se policie stará. Kámoš kdysi koupil oktávku z druhé ruky a s čerstvou jsme vyrazili do Alp. Když jsme přijížděli pozdě v noci do cíle, tak nás před vesnicí odchytli, že máme přilepená slabá modrofialová světla někde dole na předku. Nedalo se jim to vysvětlit, nepustili nás, dokud to neurval.
 
Takú skúsenosť v Rakúsku som mal aj ja, oni sú veľmi citliví na modré svetlá...Presne tak isto aj ja som mal dávnejšie (na inom staršom aute) modrú obrysovú žiarovku (auto bolo modré a tak mi modrá obrysovka pekne ladila s autom) a na hraniciach som ju musel vymeniť za bielu, ináč ma nechceli do Rakúska pustiť :)
 
Back
Top