• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční navigace po výměně baterie

Initium

výkonný člen KLANu
205
Ahoj Mazdaci, po výměně baterie za novou, mi přestala reagovat navigace. Vim že se tam musí dat DVD A aby se znovu vše načetlo ale tlačítko load-Eject nereaguje na stisknuti jak v poloze ACC tak i při nastartovaném autě.
Zkoušel jsem odpojit baterku a i vytahovat pojistku v autě vedle levé nohy řidiče.
Nic z toho nepomohlo pokaždé se objeví černá obrazovka a abych kontaktoval dealera.
Nějaké nápady a zkušenosti?
 
Mám odpojenú baterku v aute, takže to dnes budem štartovať navigáciu z disku A a nastavovať okná. Nahrám ti z toho video, ako to prebehelo u mňa. Môžeš prípadne porovnať, kde to neklaplo u teba.
 
Tak tu to je. Štart navigácie po odpojení baterky, vybral som DVD D s mapami a vložil DVD A. Nabootoval, vypol som zapalovanie. Nastartoval navigaciu ešte raz a potom vymenil disk A za D.



Ak sa ti to nepodarí vyriešiť nejako rozumne, napíš členovi TKM, ten s tým má určite bohatšie skúsenosti. Snáď dokáže pomôcť.
 
Poslední úprava:
Tak tento postup moc dobre vim, ale asi jsi nepochopil ze mi po výmeně baterky na radiu/navigaci nejede tlačítko load kite mas na videu v levem horním rohu pod tlačítkem hlasitosti. To je můj problem.
 
Práve naopak, kvôli tomu tlačítku som ti tam dal kontakt na chlapíka, ktorý je dobrý na elektriku a rádio s navigáciou v M6.

Video som pridal pridal aj pre menej skúsených užateľov, ktorý nevedia prečo navigácia nefunguje po opojení baterky a čo s tou hláškou na displeji. Názov tvojej témy ich sem v tomto prípade môže priviesť. Ako sledujem sledujem rozličné fóra a skupiny o Mazde, tento dotaz sa vyskytuje stále pomerne často. Peace.
 
Poslední úprava:
Cus, nesetkal se nekdo s tim, ze mu po odpojeni baterky prestal fungovat podsvit displaye a dotyk? Zamrzla mi navigace na uvodni obrazovce DVD System tak jsem to chtel vyresit odpojenim baterky a od te doby mi nefunguje display ani tlacitka na radiu, to znamena ze nemuzu ani vyndat CD, jdou pouze prepinat skladby. Na slunicku je videt ze display funguje, normalne je videt jak se nacita dvd a naskoci ta uvodni hlaska, ale nejde podsvit ani dotyk, dokonce to nezahraje ani tu uvodni bose melodii :D nevite kde by mohl byt problem? Diky za kazdou radu.
 
Ahoj Mazďáku - nám po odpojení baterie nejde nic...tedy navi se ani neuráčí...všechny typy tady od druhých Mazďáků jsem vyzkoušel a absolutně NIC nepomohlo. Servis Mazdy při kontrole - ten problém "prý přehlídnul" a když jsem je žádal znovu a chtěl od nich odhad za kolik napsali mi minimum 5 tisíc za práci...bez záruky, že to dají dohromady.... když to známý mechanik pak napíchnul na počítač tak tam Navi ani radio NENAŠEL v systému.... FACIT: Mazda ví přesně že něco dokurvila a že to nelze jen taqk njednoduše po odpojení baterie pak znovu zprovoznit a dává od toho ruce pryč.
KDYŽ někdo ten problém už vyřešil, nebo je ochoten vyřešit - jsem ochoten zaplatit do 2.500-až 3 T Kč na ruku...za víc už mám novou parádní Navi.... Takže - SORRY JAKO...nevím jak bych více poradil!
JJ
 
Ahoj Mazďáku - nám po odpojení baterie nejde nic...tedy navi se ani neuráčí...všechny typy tady od druhých Mazďáků jsem vyzkoušel a absolutně NIC nepomohlo. Servis Mazdy při kontrole - ten problém "prý přehlídnul" a když jsem je žádal znovu a chtěl od nich odhad za kolik napsali mi minimum 5 tisíc za práci...bez záruky, že to dají dohromady.... když to známý mechanik pak napíchnul na počítač tak tam Navi ani radio NENAŠEL v systému.... FACIT: Mazda ví přesně že něco dokurvila a že to nelze jen taqk njednoduše po odpojení baterie pak znovu zprovoznit a dává od toho ruce pryč.
KDYŽ někdo ten problém už vyřešil, nebo je ochoten vyřešit - jsem ochoten zaplatit do 2.500-až 3 T Kč na ruku...za víc už mám novou parádní Navi.... Takže - SORRY JAKO...nevím jak bych více poradil!
JJ
Môžem to pozrieť. ale musel by si mi navi priniesť.
 
Asi tak, možná bude dobře nafotit v jakem stavu to radio je nebo hodit krátké video. Podle popisu to vypadá na spatnou zem.
Pokud chas mít jistotu resetu radia tak jej odpoj z baterky aspoň na 10 minut. Pokud ti to ale neprohraje úvodní melodii. vidle by jsme problem spojeny se zesilovačem.
 
Back
Top