• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční sklápění vnějších zrcátek a jejich mechanismus

Měli jste už problém s nesklápějícím se zrcátkem?


  • Celkem voličů
    151

Natural

správce
Člen týmu
5 207
Vzhledem k rostoucímu počtu případů s tímto problémem napříč celým fórem, zakládám téma, kde se budou řešit všechny rady, tipy a zkušenosti napříč všemi modely ;)

Tento problém se vyznačuje tím, že zrcátko (nebo později obě) se přestává sklápět/vyklápět, nebo se nesklopí úplně v celé dráze.
Chyba je v plastovém půlkolečku v mechanismu sklápění uvnitř zrcátka, který se časem opotřebuje, popřípadě je hodně náchylné na mechanické opotřebení.
Oprava? V současnosti pouze výměnná metoda za nový kus. Třeba v budoucnu bude tato situace lepší.

Napište své postřehy s tímto problémem, ať zde máme co nejvíce referencí a reakcí. Díky ;)
Mazdar
Rob

EDIT: Podrobné info o problému zde: Nefunkční sklápění vnějších zrcátek / mechanismus sklápění
 
Poslední úprava:
Vzhledem k rostoucímu počtu případů s tímto problémem napříč celým fórem, zakládám téma, kde se budou řešit všechny rady, tipy a zkušenosti napříč všemi modely ;)

Tento problém se vyznačuje tím, že zrcátko (nebo později obě) se přestává sklápět/vyklápět, nebo se nesklopí úplně v celé dráze.
Chyba je v plastovém půlkolečku v mechanismu sklápění uvnitř zrcátka, který se časem opotřebuje, popřípadě je hodně náchylné na mechanické opotřebení.
Oprava? V současnosti pouze výměnná metoda za nový kus. Třeba v budoucnu bude tato situace lepší.

Napište své postřehy s tímto problémem, ať zde máme co nejvíce referencí a reakcí. Díky ;)
Mazdar
Rob
Co napsat,je to ostuda Mazdy že si nechá dodávat aušus.

Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk
 
Mazda6 GJ 2016 s domontovanym automatickym sklapanim zrkadiel, parkovana v teplej garazi. Mam problem so zrkadlom u sofera velmi casto a niekedy aj u spolujazdca. U mna je asi problem sposobeny hlavne vlhkostou, zacal sa prejavovat vzdy po umyvani. Prisiel som aspon na figel, ako zrkadla otvorit, ked sa im nechce - ovladacom na ich uplne sklopenie ich dam sklopit, aby sa trosku pohli a hned dam vyklopit. Obvykle to na jeden dva pokusy zvladnu. Pred dvoma mesiacmi som s tym bol v Mazde, budu mi obe menit, ale cakalo sa na prave zrkadlo. Uz by to malo byt u nich vsetko, volny termin najskor 23.8. a tak som rovno objednal upgrade infotainmentu na AA/CP. kamarat s CX5, kupovana naraz, ma uz tiez jedno menene. U neho to tiez sposobilo umyvanie tlakovou vodou.
 
Tak já mám na CX3 vyměněné obě dvě, proběhlo to bez problémů v CarStar ;) nejdřív mi odešlo u řidiče a cca 3 týdny po výměně mi odešlo u spolujezdce. Stejně nevěřím, že to vydrží ,zrcátka sklápím skoro při každém parkování (v práci, na nákupu, doma)
 
Tak já to mám nastavený na automatické sklápění při uzamčení vozu a žil jsem v domění, že častým pohybem to nezatuhne a neodejde do věčných lovišť. Teď se tady dovídám, že tam odejde nějaké plastové ozubené kolečko a musí se vyměnit celý díl. To už jsou na tom Japonci tak špatně, že ten sklápěcí mechanismus nešlo udělat třeba z hliníku?
 
ehm ... Hliník se odstěhoval do Humpolce :-/ Tuším, že japonec netuší kdeže se to Humpolec vynachází ... čili odebírají výrobky z mimoHumpoleckých států, stejně jako všichni ostatní. A jak známo, mimo Humpolec se může stát téměř cokoliv, zejména pak v asijských zemích, kde jsou poněkud jiné kvalitativní standardy.... čímž nikterak nesnižuji odpovědnost výrobce za dodržení kvality jednotlivých subdodávek dílů ....
 
Poslední úprava:
Kdysi jsem viděl na naší čt dokument o falšovaných čínských brzdových destičkách vyráběných pod logy světových výrobců a dodávaných do Evropy. Při testech se rozpadly na prach po pár kilometrech. Doufám, že si Mazda ohlídala aspoň kvalitu co se týče brzd a kotoučů, když s těma zrcátkama se jim to jaksi vymklo z rukou. :(
 
Tak já u GJ měnil vnitřek levého zrcátka také.
( celková cena prý 8 tis)
měnila se naštěstí jen část, cycl head 2000,- + 1,5h za 670,- ( bez DPH)
CarStar Praha
 
už dvakrát se mi stalo, že zrcátko přestalo sklápět/vyklápět. Po druhé se t stalo dokonce během hodiny u obou. Jedno se po pár hodinách zase vzpamatovalo a funguje, druhé vydrželo stávkovat asi měsíc. Pokaždé se ale zase vzpamatovaly a fungují dál jak mají. Je mi jasné, že to není na věky, chci tím naznačit, že možná není třeba hned jet do servisu na opravu (pokud není auto v záruce) ,-)
 
Poslední úprava:
Ale je, protože už tam máš ten bordel a bude se to to sekat furt, už je to nevratné ... vždy to jede nějakou dobu a pak sekne ... takže si to běž vyreklamovat dokud je čas.
 
takže si to běž vyreklamovat dokud je čas.

kdyby byl ještě čas, už tam dávno jsem .... Záruka skončila měsíc před pořízením auta. Teď už mám jen Defend Car Protect, který se na zrcátka nevztahuje.

Doplnil jsem předchozí příspěvek ,-)
 
Třeba jako originál Zimmermann nebo Starline :D:rolleyes: ale to je už Off do tématu o brzdách ;)
Já jezdím Zimmermann už na druhé Mazdě 6 a nemám a ani jsem neměl žádný problém na rozdíl od kroutících se originálů.
 
Protože nemáš Zimmermann destičky, ale máš ATE jestli si dobře pamatuju ;)

Nové info do tématu. Mění se mechanismus zpětných zrcátek za novější. Více info třeba zde: Mazda 6 2.5i GL pohledem koncernisty
Ahoj Robine,
mám kotouče ZIMMERMANN SPORT COAT Z 370.3050.52 a k nim destičky ZIMMERMANN 25725.155.1. Kotouče mají za sebou už dvoje destičky a vše OK. Teď budu asi vše měnit za nové (desky určitě a kotouče podle stavu). Brzdí dobře, kotouče se nevlní ani nepraskají, rovnoměrně se opotřebovávají. Při náběhu přes 60.000 km zatím vše OK. Je to samozřejmě věc názoru a osobní zkušenosti.
 
Tak včera už aj mne prvý krát menili motorček v ľavom zrkadle, uvidím ako dlho vydrží, určite je tam iný ako bol pôvodne, aspoň teda súdim podľa iného zvuku pri sklápaní. Prekvapivo bola ochota vymeniť rovno aj pravé, ale nemali na sklade (vraj).
 
Tak na příští týden jsem objednaný na další opravu zrcátek, naposledy mi je měnily na přelomu roku.
Ze servisu mi napsaly toto (nevím zda se týká i ostatních modelu nebo jen CX 3)

"na zrcátka je vypsaná nová servisní informace, takže Vám objednám potřebné díly."
 
Mám jiný problém,vypadalo to že mi někdo nasilím u obchoďáku ohnul zrcátko proti jeho vůli, druhý den se mi je ještě podařilo zklopit ovládáním a i vyklopit. Bohužel třetí den jsem je zklopil a už nereagují, ani jedno ani trochu necukne, když zkusím jen natáčení a naklápění zrcátek tak také nic. Je možné že to spálilo jen pojistku(kde ji popřípadě najdu) nebo problém bude jinde?
 
Mám jiný problém,vypadalo to že mi někdo nasilím u obchoďáku ohnul zrcátko proti jeho vůli, druhý den se mi je ještě podařilo zklopit ovládáním a i vyklopit. Bohužel třetí den jsem je zklopil a už nereagují, ani jedno ani trochu necukne, když zkusím jen natáčení a naklápění zrcátek tak také nic. Je možné že to spálilo jen pojistku(kde ji popřípadě najdu) nebo problém bude jinde?
Ja tedy take hlasim, ze u nas jedno zrcatko obcas nedobehne, tak mu proste pomuzu:)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Back
Top