• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční sklápění vnějších zrcátek a jejich mechanismus

Měli jste už problém s nesklápějícím se zrcátkem?


  • Celkem voličů
    152
Ja som to nasilu nerobil. Ked sa zaseklo jednym smerom, nechal som ho na zlomok sekundy elektricky ist opacnym smerom a hned potom nechal ist smerom povodnym. Kedze mi to blblo iba po umyvani, nechcel som byt nasilny.
 
Zdar mazdáci,
pred pár týždňami sa mi prestalo sklápať vodičove spätné zrkadlo, vždy sa zaklopilo len tak do 1/3. Keď mu jemne pomôžem rukou, pekne sa sklopí alebo odklopí.
Kedže som mal automatické sklápanie v mrazoch vypnuté, predpokladal som cudzie zavinenie niekde na parkovisku.
Pri pravidelnej prehliadke som sa však dozvedel, že zrkadlo nevyzerá byť poškodené cudzím zavinením, je pevné a že je chyba vo vnútri.
Prijímací technik hneď dohladal, že je na to vydaná servisná informácia a mení sa myslím motorček i nejaká kabeláž.
Teraz čakáme na dodanie náhradných dielov a potom pôjdem na výmenu.
Kto zaznamenal podobný problém, tak šup do servisu, nech vám to v záruke vymenia.
 
Diky za info. Ja to nemam tak ze by sa uplne prestalo sklapat ale zopar krat sa stalo ze sa neskopilo pri zamknuti. Ked som dal znova odomknut - zamknut tak sa uz sklopilo. Mozno tak 5x sa to stalo za necely rok co to mam. ;)
 
Tak poslušně hlásím, že letitý problém s fungováním mechanismu sklápění vnějšího zpětného zrcátka (resp. jeho odolnost/neodolnost vůči pronikání vody) se Mazdě nepodařilo odstranit ani po faceliftu. Mám teď najeto necelých 20k km a přestalo se mi zcela sklápět zrcátko na straně řidiče. Příští týden jedu na 20k km servisní prohlídku, budu to řešit v rámci reklamace, předpokládám, že by v tom neměl být problém, že by si s tím už měli umět poradt (i když s mojí dosavadní zkušeností bych se už asi nedivil ničemu...:().

Nedávno jsem si všiml v jiném příspěvku, že už někdo i u tohoto nového modelu po čase zaznamenal to, že jedno ze zrcátek potřebuje ke sklopení více času (myslím, že to byl @tommas v jeho fóru k jeho belgické krásce ;)), ano, takhle to celé začalo, pak už to bylo docela rychlé, po chvilce se přestalo zrcátko doklápět (zůstalo skolené "na půl cesty") a teď už se nesklápí vůbec.

Někdo další tohle u faceliftované verze už řeší?

edit Vitus: sloučeno do stávajícího tématu
 
Poslední úprava moderátorem:
U mne je stav pořád stejný. Zrcátko řidiče je při sklápění cca. o vteřinu (možná lehce více) pomalejší než to u spolujezdce. Každopádně po celou dobu vlastnictví si dávám pozor při mytí, aby nikdy nešel tlak vody přímo na ně, i tak si myslím, že ani náš kus výměny mechanismu nebude ušetřen.
 
No já mám GL 2017 a zrcátko u řidiče se mi taky sklopí asi o cca 1-2 vteřiny pomaleji. To mi chcete říct, že mi odejde? :( Bral jsem to prostě jen tak, že je trochu pomalejší, což by mi samo o sobě nevadilo. :)
 
Ja teda auto umývam takmer každý týždeň wapkou a potom ručne a tej vody teda valím všade. Ale následne celé auto prejdem sušiacim uterákom. Zatiaľ pohoda. Dúfam, že to tak aj zostane. Už sa mi stalo, že sa nesklopili spätné po uzamknutí auta, ale to bolo mojou blbosťou, lebo som asi nejak omylom stlačil gombík na dverách, kde to mám štandardne nastavené na automatické sklápanie ...

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
No, já taky mé GLko meju jen wapkou a myslím, že to je ve výsledku nejspíš stále lepší varianta, než jít do klasický myčky (s kartáčema). Ale těžko říct. Závisí to hol na tom, jak moc člověk míří vodu na zrcátka. Budu si na to teď dávat větší pozor, když to tady tak čtu, ale na druhou stranu musím i tak říct, že do zrcátek snad tolik vody neleju. :D
 
Já klepu na dřevo, obě zrcátka zatím OK. Automatické sklápění sice nemám, ale sklápění používám docela často. Myju wapkou a žádná místa vědomě nešetřím, ale že bych wapkou čistil zrcadlo v zrcátku, to zas ne ;)
 
U řidiče se sklápí vždy pomaleji, to není vada, to je vlastnost. Ten kdo myje tlakově a nemá ten nový mechanismus, tak vždy bude mít poruchu na 99% .... ono to sklápí, ale sekne se to třeba v půlce nebo 1/4 a tak. Jo a mi po výměně jednoho taky v něm lupe :-(
 
Tlakove myti i kdyz na to primo nestrikam vodu tlakem? Ja mam na lakovane casti folie a z druhe casti je zrcatko, takze to vlastne poradne ani wapkou umyt nejde... To je to tak haklive? :(

A duvod pomalejsiho zrcatka jako “vlastnosti” vime? o_O
 
No to pomalejší zrcátko na straně řidiče jako vlastnost se mi nějak nezdá.o_O u mne to tak rozhodně ze začátku nebylo. A pokud ano, tak o neznatelnou chvilku. V posledních 2 měsících se stal ale rozdíl, kdy jde jasně slyšet a vidět, že se doklopilo jedno a až o vteřinu později to druhé.
 
Jak tady čtu to téma, tak nevím, jestli se to týká jen převážně šestek, ale já na své M3 2017 BN mám elektricky sklápěný zrcátka, myji auto jen wapkou a to tlakem vody všud i přímo na zrcátka - na zadní lakovaný kryty i skla a nezaznamenal jsem zatím žádný rozdíl ve funkčnosti od koupě... sklápění mám nastavené při každém zamknutí, takže motůrky jedou na plno... každopádně si říkám, jestli se to má porouchat, tak ať v záruce... a ne, že to budu 3 roky hlídat a šetřit a pak se tam dostane voda a stejně to odejde...
 
Mi to na M6 GL 2017 sklápělo pomaleji (rozdílně) od novoti a koukal jsem na další Mazdy v salonu a zkoušel a to samé i u půjčené .... něco prostě v Japonsku taky neumí :)
 
Tak mám stejný problém se zrcátkem na straně řidiče. Nevíte někdo jak zrcátko rozdělat? Zkusím si nechat to ozubené kolečko vytisknout z jiného plastu, popřípadě vyrobit z duralu.
 
Back
Top