• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční zpátečka + senzory

Miro

nový člen
5
Ahoj, nevíte někdo jak opravit zpátečku? Přestala mi svítit a nefungují ani senzory. Někdy naskočí, vše je ok a pak zase dlouho nereaguje :( dík za odpověď
 
Nevím co máš za motor (někde jsem se dočetl že naftu, ale jakou ???) takže tady ten obrázek nemusí pro tebe sedět ale aspoň přibližně

Osobně bych proměřil čidlo zpátečky
ef09f4e63eb922edc499abd011bb741d-604x849.gif
 
Ahoj, mám ten samý problém - nesvítí mi zpatecka. Vyměnil jsem žárovku a nic. Co s tím? Za 14 dní jdu na STK. Díky! Sebor
 
Pokud nová žárovka je opravdu nová, všechny pojistky jsou v pořádku a pořád ti nesvítí zpátečka tak na 99% je to tím spínačem na převodovce. To 1% nechávám třeba na poškozený kabel.

Respektive můžeš rovnou proměřit ohmmetrem to čidlo zpátečky a máš jistotu.
 
Díky Maxi za snahu mi pomoct! Žárovku jsem dal novou, na pojistky mrknu. V manuálu jsem hledal, snad to budou č. 46,nebo47. Ten spínač na převodovce je kde? Jsem amater. Rovněž nevím, kde je čidlo zpátečky. Zkousecku mám. Omlouvám se za laicky otázky. Zdraví Tě Sebor
 
Díky Maxi za snahu mi pomoct! Žárovku jsem dal novou, na pojistky mrknu. V manuálu jsem hledal, snad to budou č. 46,nebo47. Ten spínač na převodovce je kde? Jsem amater. Rovněž nevím, kde je čidlo zpátečky. Zkousecku mám. Omlouvám se za laicky otázky. Zdraví Tě Sebor
Jestli máš M3BK naftu (někde jsem to četl),tak to čidlo zpátečky by mělo být teoreticky tohle:
3c3a27bd879efb011cf7d5b9ffc3ccac-604x849.gif
Je to klasický spínač. Takže když z něj odpojíš konektor (auto nech normálně chcípnutý) a budeš mít zařazenou zpátečku,tak by odpor měl být 0.
 
Maxi, díky moc! Ano, mám BK, 2005. Hledal jsem pojistkovou skrinku, má být někde u spolujezdce(?) a nenašel. Ohmmetr nemám, jen obyč. zkousecku, takže budu muset zřejmě navštívit automechanika. Možná, že to bude ta pojistka, nevíš, kde ji najít? Aspoň vidíš, jaký jsem pako! Sebor
 
Ahoj,měl jsem stejný problém, tak jsem to dal do servisu, vyměnili mi čidlo zpátečky (528,-)+ práce a teď je vše OK
 
Maxi, díky moc! Ano, mám BK, 2005. Hledal jsem pojistkovou skrinku, má být někde u spolujezdce(?) a nenašel. Ohmmetr nemám, jen obyč. zkousecku, takže budu muset zřejmě navštívit automechanika. Možná, že to bude ta pojistka, nevíš, kde ji najít? Aspoň vidíš, jaký jsem pako! Sebor
13418c33d991f93f9ff853c34c454cde-604x849.gif
 
Maxi, ještě jednou díky moc. Já to nenašel... zajel jsem ale do servisu, kde mi objednali ten spínač a zítra odpoledne mi to snad spraví. Napíšu sem, jak vše dopadlo. Sebor

Ahoj,měl jsem stejný problém, tak jsem to dal do servisu, vyměnili mi čidlo zpátečky (528,-)+ práce a teď je vše OK
Ahoj, zítra jsem se objednal do servisu, tak mi to snad spravi. Sebor
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj,měl jsem stejný problém, tak jsem to dal do servisu, vyměnili mi čidlo zpátečky (528,-)+ práce a teď je vše OK
Ahoj, teď jsem přijel ze servisu. Spínač 423,- celkem s prací 642, -. Spokojenost. Sebor

Maxi, ještě jednou díky moc. Já to nenašel... zajel jsem ale do servisu, kde mi objednali ten spínač a zítra odpoledne mi to snad spraví. Napíšu sem, jak vše dopadlo. Sebor


Ahoj, zítra jsem se objednal do servisu, tak mi to snad spravi. Sebor
Ahoj, psal jsem to už Mirovi. Opraveno v servisu, 642.- Kč. Spokojenost. Ještě jednou díky za rady!!! Sebor
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top