• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Neoriginální kola pro BP (vyhovující TP)

Thram

člen KLANu
54
Hezký den všem!

Netrpělivě čekám na několikrát odložené dodání mé nové trojky. Protože se však termín pomalu přesunul ze začátku léta až na zimu a z výroby auto přijde na letních papučích, řeším už dopředu druhou sadu kol.
Originální kola nejsou zrovna z nejlehčích, takže koukám po neoriginálních alternativách, ale bohužel jsem zjistil, že najít něco kvalitního a pěkného, co parametrově odpovídá TP, je docela oříšek.

Proto bych Vás zde rád požádal o sdílení fotek včetně výrobce a modelu kol, která jste si na své mazlíčky pořídili Vy.
Klidně můžou být i varianty, které na auto dobře sedí a lze je s typovým listem dopsat do TP.

Díky a přeji všem spoustu bezpečných kilometrů :)
 
Já bych taky uvítal by někdo ofotil z velkého TP jaké jsou kola v něm zapsány od výrobce při prodeji nového BPčka, pokud by byl někdo ochotný.
Domnívám se že pokud dodržím všechny tyto parametry z techničáku a najdu si jiné než originály dodávané s autem, ušetřím si zmiňované dopisování do TP.
 
A to je ten kámen úrazu, že najít kola přesně těchto parametrů, je slušný oříšek. Proto mě zajímají i neoriginální, zapsatelná do TP.
 
existuji konfiguratory vcetne nahledu
napr
 
Chlapi, za konfigurátory děkuji, znám je. Vizualizace konfigurátoru ovšem bývají otřesné a navíc neumí filtrovat přesně na zadané ET, šířku apod. U většiny kol pak zjistíš, že jsou sice v rozměru, jaký chceš, ale mají úplně jiné středové díry.

Proto mě zajímají reálné fotky reálných kol na reálných autech.

Jediná kola ve velikosti 18", která jsem našel odpovídající přesně parametrům z TP jsou tato:
 
Poslední úprava:
6.5 x 16", offset 45mm
7 x 18", offset 45mm
šrouby 5x114,3
středová díra 67,1
Teď jsem u nějakého historicky naskenovaného TP zjistil, že se středová díra do něho nepíše . Pokud ji tedy nezačali u BPček zapisovat. Proto bych uvítal radši fotku z velkého TP. A mj. na TP by u toho měly být i povolené rozměry pneumatik, což je také dobrá informace.
 
Teď jsem u nějakého historicky naskenovaného TP zjistil, že se středová díra do něho nepíše . Pokud ji tedy nezačali u BPček zapisovat. Proto bych uvítal radši fotku z velkého TP. A mj. na TP by u toho měly být i povolené rozměry pneumatik, což je také dobrá informace.
7Jx18ET45; 215/45 R18 89W
6 1/2Jx16 ET45; 205/60 R16 92V
 
Teď jsem u nějakého historicky naskenovaného TP zjistil, že se středová díra do něho nepíše . Pokud ji tedy nezačali u BPček zapisovat. Proto bych uvítal radši fotku z velkého TP. A mj. na TP by u toho měly být i povolené rozměry pneumatik, což je také dobrá informace.
Do TP se nepíše rozteč šroubů a ani středová díra. To jsem napsal pro info, ať člověk ví přesný rozměr a nemusí řešit ještě vymezovací kroužky.
Jinak pneu v příloze.

pneu.jpg

Jediná kola ve velikosti 18", která jsem našel odpovídající přesně parametrům z TP jsou tato:
Jo 18 palců jen tak neorigo nejdou sehnat. 7J nemají ET 45 a když je u nějakých kol ET 45, tak mají šířku 7.5J. U 16 je výber větší.
A kdy budeš mít auto? Já čekám od července, několikrát se to měnilo až na březen. Teď mám poslední info v půlce ledna, tak jsem zvědav. Já budu na zimu kupovat original Mazda 16.
 
Moje auto mělo dodání nejprve 30.6., potom 30.9., pak 30.11. no a teď prý v půlce prosince a už by to mělo být definitivní. Tak doufám ve vánoční dárek :blush:.
 
Do TP se nepíše rozteč šroubů a ani středová díra. To jsem napsal pro info, ať člověk ví přesný rozměr a nemusí řešit ještě vymezovací kroužky.
Jinak pneu v příloze.

Zobrazit přílohu 38024


Jo 18 palců jen tak neorigo nejdou sehnat. 7J nemají ET 45 a když je u nějakých kol ET 45, tak mají šířku 7.5J. U 16 je výber větší.
A kdy budeš mít auto? Já čekám od července, několikrát se to měnilo až na březen. Teď mám poslední info v půlce ledna, tak jsem zvědav. Já budu na zimu kupovat original Mazda 16.
Tá šírka disku nieje až tak zvazujuca, na jednu šírku disku idú nasadiť rôzne šírky pneu a naopak. Je na to tabuľka.
Edit: podľa tabuľky sa dá 215 pneu nasadiť od 6,5 disku až po 8, ideálne je 7 alebo 7,5
 
Včera mělo, dle posledních informací, dorazit do přístavu a momentálně Mazda maká na tom, aby se co nejdříve dostalo auto do Čech :).
Očekávám, že předání se podaří spíše az v týdnu mezi svátky, ale i to je při dnešní situaci úspěch :party:.
 
Já už bych měl mít auto také v Belgii. Už vím i VIN kód. Ale jelikož od 23.12. do 2.1. mají zavřeno, další týden má prodejce dovolenou, tak bych auto měl mít až kolem 10. ledna.

A budeš už mít modelový rok 2022?
 
Tak to jela auta určitě spolu na lodi ?.
Já to kupoval jako "skladovku", která měla být k dostání už letos v červnu, takže model 2021.
 
Skladovka by měla být skladem u dealera a dodání hned ne? Jestli to nechali teprve vyrábět, tak někdy v září zrušili všechny objednávky a začali už dělat modelový rok 2022. Takhle jsem to měl já.

A jaké si vybral zimní kola a pneu?
 
Je to divné, ale je to tak ?. Měli ji na oficiálních stránkách Mazdy už i s VIN jako skladový kus k odběru 30.6.2021 a mezitím se dodání 4x posunulo a nakonec ji vyráběli až před pár týdny. Možná že už továrna od září zrušila všechny nové objednávky, ale u již objednaných kusů doháněla výrobu do teď. Ale je taky možné, že už mi ji vyrobili jako 2022, vlastně ani nevím, jak to poznám.

Nechal jsem ji na originálních 18" jen přezout do zimních gum Bridgestone Blizzak LM005 a na léto asi pořídím Brock RC32 v černé.
 
Jo, tak zrovna služby konektivity k životu asi vůbec nepotřebuju, takže je to vlastně jedno, co za rok mi dodají.
Hlavně aby auto bylo ve výbavě, kterou jsem si objednal! :grinning:
 
Poslední úprava:
Back
Top