• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Neoriginální kola pro BP (vyhovující TP)

to @Darkhstar , asi to bude snadnější cesta, nechápu sice proč některým novým majitelům provede zápis do TP kde jsou oba rozměry a někomu ne. No to je jedno. Já jezdím vlastně taky na zimních 18" a v pohodě.
 
Este som sa docital ze netreba ani nic realne s Mazdou riesit. Staci kupit homogenizovany disk co ma vystaveny TUV certifikat (na pouzitie na konkretnom modely) a normalne to zapisu do TP ak je to iny rozmer.
 
Jo taky možnost, však jsem to já i kolega psal výše. Není nutné nic řešit s Mazdou, stačí najít obchod který tohle nabízí.
 
Já jsem koupil 16"disky CMS,origo čidla z Mazdy, které jsou už nakalibrované.Nechal namontovat čidla a nazout gumy.Žádný problém při přezouvání sada za sadu.
 
Mám dotaz. Má někdo zvážený originální R18 disk na Mazdu 3 BP?
Někde jsem četl, že jsou hodně těžký docela by mne zajímalo kolik tedy mají a kolik se dá srazit váha třeba v porovnání s OZ či jinými lepšími koly.
 
 
Jj já jezdím od koupě na 18 na 16 bych to ani nekupoval hlavně minimální cenový rozdíl a ta výbava Plus byla výrazně lepší - výhřevné sedadla volant, ty kola a asi ještě nějaké drobnosti.
 
Jj já jezdím od koupě na 18 na 16 bych to ani nekupoval hlavně minimální cenový rozdíl a ta výbava Plus byla výrazně lepší - výhřevné sedadla volant, ty kola a asi ještě nějaké drobnosti.
Souhlas. Mám Plus, Style, Sound. 16-ky kola mám na zimu :)
 
Mám dotaz. Má někdo zvážený originální R18 disk na Mazdu 3 BP?
Někde jsem četl, že jsou hodně těžký docela by mne zajímalo kolik tedy mají a kolik se dá srazit váha třeba v porovnání s OZ či jinými lepšími koly.
Originální 18" kola jsou fakt z těch snad nejtěžších, problém je v tom, že cokoliv jiného ve správném rozměru dle TP, je na novou trojku prakticky nesehnatelného.
Opravdu jediná kola, která jsem našel na dostupných českých e-shopech a splňují všechny parametry, jsou ty Brock RC32 - viz foto.
IMG_6702.jpeg
 
Jj o těch vím četl jsem ten tvůj koment tehdy. Jako jo šle na ně najít narušený design tou středovou linkou…. Kdyby to tam nebylo vypadali by líp - za mne.

Třeba ty OZ mají o 0,5’ širší ráfek což sice na 215 je ideál myslím ze na ni je 6-8,5’ a origo jsou 7 a ty OZ 7,5 ale kdybych byl puntickar musel bych je nechat zapsat což by samo zapsali. Jen 10 litru za jedno je už dost….

Teď to není aktuální ale až bude časem nová sada celoroček asi s tím něco udělám. Ten design origo kol se mi moc nelíbí - ty staré na předchozí 3 byly hezčí.
 
Originální 18" kola jsou fakt z těch snad nejtěžších, problém je v tom, že cokoliv jiného ve správném rozměru dle TP, je na novou trojku prakticky nesehnatelného.
Opravdu jediná kola, která jsem našel na dostupných českých e-shopech a splňují všechny parametry, jsou ty Brock RC32 - viz foto.
Zobrazit přílohu 43098
Já jsem dneska brock rc32 objednal na zimu v 16". Záhy volal eshop, že nejdou použít, ač parametry odpovídají TP. Tak jsem vybral náhradu od Rialu typ Astorga a též prý nejdou, ač výrobce má mezi schválenými auty v technickém listu přímo moje číslo homologace. Nakonec paní poslala z celého sortimentu jen dvě kola, která se prý dají použít. Ani jedno se mi nelíbí.

Nevim, nerozumim tomu. Pokud odpovídá rozteč, et, šířka a středová díra, tak co tam může být za problém?

Nemá někdo na mazdě 3 BPE tyhle kola v 16"?

stažený soubor.jpeg-1.jpg images.jpeg.jpg
 
Starsie modely maly posane minimalne 2 druhy diskou v TP. (Mame mazdu 3 2017 v rodine a ma aj aj 17”) Zial v mojej 2022 uz su len 18 a ked som sa na to spital tak ze jedine ak si zakupim od mazdy dostanem papier na zapisanie do TP. Bez toho legalne nemozem jazdit zial :(. Preto som automaticky pozeral 18” disky. Skusim si to este prezistit kazdopadne dakujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Určitě by se to dalo dopsat do TP přes dekru. Já mám auto ma 18" a dostal jsem k němu obyčejný dopis od importéra, na základě kterého mi na registru do TP dopsali 6.5j x 16 ET 45.
 
Já jsem dneska brock rc32 objednal na zimu v 16". Záhy volal eshop, že nejdou použít, ač parametry odpovídají TP. Tak jsem vybral náhradu od Rialu typ Astorga a též prý nejdou, ač výrobce má mezi schválenými auty v technickém listu přímo moje číslo homologace. Nakonec paní poslala z celého sortimentu jen dvě kola, která se prý dají použít. Ani jedno se mi nelíbí.

Nevim, nerozumim tomu. Pokud odpovídá rozteč, et, šířka a středová díra, tak co tam může být za problém?

Nemá někdo na mazdě 3 BPE tyhle kola v 16"?

Zobrazit přílohu 43104 Zobrazit přílohu 43105
Když jsem objednával ty Brocky, taky mi volali, že nejdou použít. Tuším, že tenkrát řešili něco ohledně úhlu toho dosedacího kužele matic, ale nakonec z nich vypadlo, že když použiju originální matice, tak je to OK.
Při obouvání na auto jsme si to s mechanikem raději pohlídali a vypadalo to všechno v pořádku. Teď na nich mám odježděnou celou letní sezónu a bez problémů.
 
Taky mám objednaný Brock 32 R16 (6,5x16 5x114,3 ET45), což odpovídá TP a mělo by sedět na moji BP. Z eshopu se nikdo neozval, akorát to mají na skladě u dodavatele, takže to přijde až příští týden. Můžu pak dát vědět, ale radši to tedy taky zkontroluju s mechanikem.
 
Taky mám objednaný Brock 32 R16 (6,5x16 5x114,3 ET45), což odpovídá TP a mělo by sedět na moji BP. Z eshopu se nikdo neozval, akorát to mají na skladě u dodavatele, takže to přijde až příští týden. Můžu pak dát vědět, ale radši to tedy taky zkontroluju s mechanikem.
To bych ti byl moc vděčný.
 
Originální 18" kola jsou fakt z těch snad nejtěžších, problém je v tom, že cokoliv jiného ve správném rozměru dle TP, je na novou trojku prakticky nesehnatelného.
Opravdu jediná kola, která jsem našel na dostupných českých e-shopech a splňují všechny parametry, jsou ty Brock RC32 - viz foto.
Zobrazit přílohu 43098
Parádní parkování. To se někdo má

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Určitě by se to dalo dopsat do TP přes dekru. Já mám auto ma 18" a dostal jsem k němu obyčejný dopis od importéra, na základě kterého mi na registru do TP dopsali 6.5j x 16 ET 45.

Skusal som to poslu ta do prec. Ze jedine ako to ide je kupit original mazda disky 16” v origo servise. Inac sa k tomu papieru neda vraj dostat. Kontaktoval som importera aj jeho zastupcu na Sk plus estw cakam odpoved priamo od Mazdy. ( kontaktoval som HQ v nemecku) Z mojejo pohladu ide o vydieranie … kup predrazene origo disky inak mas smolu na zapis ineho rozmeru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top