• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Neoriginální kola pro BP (vyhovující TP)

Já už bych měl mít auto také v Belgii. Už vím i VIN kód. Ale jelikož od 23.12. do 2.1. mají zavřeno, další týden má prodejce dovolenou, tak bych auto měl mít až kolem 10. ledna.

A budeš už mít modelový rok 2022?
Tak jsem si dnes jel pro trojku a je to nakonec už model 2022.
Potvrzuji pouze 4 PDC vepředu i vzadu (zdá se mi, že mají trošku mrtvá místa v zadních rozích směrem na boky auta, kde to hrozí srážkou a senzor si ani nevšimne) a taky je jiná grafika zadních světel.

Nevím, jak znělo X-ko před tím, ale teď si umí výfuk při prošlápnutí plynu i velmi decentně zabublat, takže možná došlo i na tu avizovanou změnu zvuku X186.

V brzké době založím v rubrice "Auta našich členů" nové vlákno a vložím více fotek :).

20211230_124142.jpg
 
Poslední úprava:
Vrátím se zpět k původnímu tématu alternativních kol na trojku.
Narazil jsem na FB na fotky CX-30, která je obutá na zmiňovaných kolech Brock RC32. Řekl bych, že to nevypadá zle, trojce budou taky určitě slušet.

Zdroj fotek: Facebook firmy "Vyleštěné auto"

269712262_4643672879021674_4977469937661503774_n.jpg 269724009_4643674109021551_352883205302835384_n.jpg
 
Tak jsem si pořídil snad jediná existující neoriginální kola, která splňují všechny parametry zapsané v TP.
Jedná se o model Brock RC32 a tak nějak bych to zhodnotil slovy "nenadchne, ani neurazí" :).
Co říkáte Vy? Dali byste si na svou trojku tato německá kola místo originálů z Číny? :D
Zobrazit přílohu 40152 Zobrazit přílohu 40153
 
Poslední úprava moderátorem:

Čekáme na novou trojku a tyhle mám vybrané jako zimní v 16". Jinak na konfigurátoru od Alcaru stačí zaškrtnout "Přesně vrtaná" a nabídne to kola odpovídající originálním kolům.
 
Myslím že by měly pasovat, jsou dost podobné šedým originálním diskům, ty se ti nelíbí ? jaké máš na autě nyní disky/kola ?
 
Myslím že by měly pasovat, jsou dost podobné šedým originálním diskům, ty se ti nelíbí ? jaké máš na autě nyní disky/kola ?

Tie original 18” co sa davaju k sedanu. Tieto chcem pouzit na zimne pneu. Otazka nevies ci treba nieco speci na senzor tlaku alebo to pasuje navsetky disky?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jestli je chceš na zimu, tak bych spíš doporučil, tak jak tu na foru má spousta majitelů, spíš pořídit 16" a ty 18 nechat letní. Já trdy mám pouze jedny originál disky které 2x do roka přezouvám, ale až je sjedu, což už nebude dlouho trvat tak chci koupit celoročky. No a k tvojemu dotazu, ano musíš si na další sadu disků koupit i TPMS senzory tlaku, bez nich to nejde. Doporučuji koupit originál, rozdíl v ceně neoriginálních není moc velký, a máš jistotu že budou 100% kompatibilní. Tip : https://www.mazdashop.cz/Senzory-TPMS-d1932.htm
 
Hmm, je tam nejaky roziel ? 16”vs 18”? Myslim iny ako len velkost :D. Viem ze budem potrebovat senzory skorej som chcel vediet ci sa daju realne namontovat na kazdy disk alebo treba aby bol “kompatibilny”. Taktiez ak by som chcel 16” tak by som musel kupovat od mazdy predrazene disky nakolko mi bolo povedane ze iba v tedy mi daju certifikat potrebny na zapis do TP. ( v tp mam teraz len 18”)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pro zimní 16" je hlubší vzorek myslím, tzn lepší záběr na sněhu a možná i lepší komfort jízdy, ale když jsem se ptal místních kolegů co to takhle mají, tak moc rozdíl prý mezi 16" a 18" není. No zaráží mně,že bysis musel kupovat originál kola,proto aby ti je Mazda zapsala do TP. To je nějaký nesmysl, já měl předchozí CX-3 kupovanou v novotě na 18" a v techničáku, ktertej mám ještě kopii, tak jsou psaný 16". Krom toho, velikost kol na nových autech je spřažená se stupněm výbavy, myslím,že je to ze strany Mazda nějaká blamáž, a že to nemusí být v TP. Jenom kdybys chtěl třeba 17".Myslím, že na tohle by ti odpověděl možná @shr3k . Zkus mu napsat. Za mně je to pitomost,protože na 16" prodávají nový M3 BP v té nejnižší výbavě.

Máš pravdu že v TP jsou jenom 18" .
 
Starsie modely maly posane minimalne 2 druhy diskou v TP. (Mame mazdu 3 2017 v rodine a ma aj aj 17”) Zial v mojej 2022 uz su len 18 a ked som sa na to spital tak ze jedine ak si zakupim od mazdy dostanem papier na zapisanie do TP. Bez toho legalne nemozem jazdit zial :(. Preto som automaticky pozeral 18” disky. Skusim si to este prezistit kazdopadne dakujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha, no zkusím zjistit, tady je možná nějaké vlákno, nebo zkusím pohledat. Nebo můžet tady najít a napsat v sekci Auta našich členů někoho kdo má M3 BP a má i dvě různé velikosti dislů, určitě tak pár majitelů je.
 
Starsie modely maly posane minimalne 2 druhy diskou v TP. (Mame mazdu 3 2017 v rodine a ma aj aj 17”) Zial v mojej 2022 uz su len 18 a ked som sa na to spital tak ze jedine ak si zakupim od mazdy dostanem papier na zapisanie do TP. Bez toho legalne nemozem jazdit zial :(. Preto som automaticky pozeral 18” disky. Skusim si to este prezistit kazdopadne dakujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To ti podle mě v Mazdě kecají aby vydělali. Pokud budeš kupovat nové disky s homologací u nějakého solidního prodejce, který ti k nim vystaví i typový list pro tvůj model tak si můžeš nechat zapsat třeba i 17. 16 jsou podle mě na BP trošku malé i když chápu, proč je řada lidí na zimu použije.
 
Jo, to je druhá možnost, co píše @MAN ,koupit si disky u takového prodejce, který ti nabídne i zápis do TP, tudíž budou homologované.
 
Mám dvě sady kol.Originál 18"a CMS 16"na zimních.16"jsou měkčí,což je podle mě způsobeno vyšším profilem a zimní směsí.Při normálním ježdění za mě není zásadní rozdíl.V TP mám zapsané oba dva rozměry.Mám r.v.2019.
 
No myslím, že by to Mazda k novým vozům měla dělat automaticky, zápis do TP, s možností volby majitele jestli bude chtít jezdit na 16" nebo 18". Konstrukčně to auto může jezdit na obou, když 16" jsou v základní výbavě. Podmiňovat si zapsání koupí originálních disků je levárna a vydírání.

to @HHBota . Já mám taky rok výroby 2019, ale mám v TP jenom 18", což jsem si všimnul až teď při této diskuzi. Proberu to v servise až tam zas někdy pojedu.
 
Well co uz, vcera som kukal na nete prejstotu este a tie disky budu sediet just Ok. Cize asi pojdem tou cestou stale budu lacnejsie ako 16” od mazdy a nebudem musiet nic riesit kedze maju iplne rovnake specs ako to co tam mam teraz :). Uz len vybrat pneu a hotovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Top