• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Nepravidelný chod motoru LF

Hrozen

nový člen
20
Ahoj, dnes jsem zjistil, že autu na volnoběh nějak kolísají otáčky a zdálo se mi, že zvuk od motoru je nějaký nepravidelný. To samé i od výfuku.

Připojuji i krátké video z motorového prostoru

Pokud by měl někdo nápad, co by to mohlo dělat, popřípadě uslyší z videa kombinaci více problémů, budu rád. Jinak diagnostiku nemám, půjdu s tím poptat servisy. Jde mi hlavně o nějaké nasměrování.
Díky

Auto má najeto 210000km
- baterie vypadá původní, ale starty teď v zimě vždy bez problému
- řemen+ kladky nejspíš původní
- svíčky NGK iridium cca 30000km
- olej + filtry měněny před 2000km
- škrtící klapka, váha vzduchu čištěna cca před 10000km
- benzín N98 + vif
 
Možností je několik
- ruplá hadička nějakýho podtlaku - falešnej vzduch
- odešla svíčka (může být zmetek z výroby)
- přicpal se vstřik
- přidírá se na příslušenství kladka, napínák, pumpa, altík nebo klima kompresor

Nemáš v profilu napsáno odkud jsi, pokud seš z okolí Brna, tak by nám FORScan třeba něco ukázal ;)
 
Možností je několik
- ruplá hadička nějakýho podtlaku - falešnej vzduch
- odešla svíčka (může být zmetek z výroby)
- přicpal se vstřik
- přidírá se na příslušenství kladka, napínák, pumpa, altík nebo klima kompresor

Nemáš v profilu napsáno odkud jsi, pokud seš z okolí Brna, tak by nám FORScan třeba něco ukázal ;)
Čau,

bydlím v Brně, už jsem si to doplnil do profilu.
Jinak díky za tipy, chápu to dobře že bys to mohl napíchnout na diagnostiku ? ?
 
Jo. Není to sice to co mají v autorizáku, ale dost věcí to vyčte. Navíc v průběhu týdne mně má dojít novej adaptér, tak ho aspoň vyzkouším ;)
 
Tohle částo způsobuje prasklá hadice odvětrání motoru, která je mezi blokem a sací potrubím. Zkus tam stříknout čistič brzd - jakkdyž doprostřed pod sací potrubí. Pokud se zvýší otáčky, tak je to ono. Případně to mohou být i o-kroužky mezi sáním a hlavou, což se dá ověřit stejným způsobem.
 
Skontroloval by som "dozivotny" palivovy filter v nadrzi... videl som hrozne cierne a upchate uz po 150tis. km
 
Tak problém jak náhle přišel, tak zas náhle odešel ?... diagnostika ukázala v historii závad akorát slabou baterii.
Děkuji Vám za tipy.
 
To by ale mohla byt ta netesnost, jak psali kluci. Znamy to takhle mel taky, ze se mu prisaval falesny vzduch v zavislosti na tom, jaka byla teplota venku a teplotu motoru - podle toho se ta skulina zvetsovala nebo zavirala, takze to nekdy bylo znat a nekdy ne.
 
Back
Top