• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Nízká hladina oleje

Roman23

člen KLANu
41
Ahoj, omlouvám se za "amatérský" dotaz. Za cca měsíc a půl mám naplánovanou dvouletou garanční prohlídku. Dnes se mi cestou do práce rozsvítila kontrola nízké hladiny oleje v motoru, koukal jsem na risku a jsem skutečně těsně nad MIN. Nerad bych něco pokazil, proto se ptám:

a) musím s autem okamžitě přestat jezdit, nebo to ještě pár km dá?
b) asi by bylo vhodné dolít aspoň litr oleje, aby mi to vydrželo do té garančky, kde mi vymění filtr a dolejou celý nový olej?
c) na jednoleté garančce tam nalili Mazda Original Oil 5w-30 ultra. Mohu tam nalít litr jiného oleje, který bude mít také 5w-30? Musím případně hlídat i jiné vlastnosti daného oleje, případně jaký byste mi doporučili?

Děkuji moc.
 
Nemyslim, ze Mazda ukazuje nizku hladinu. Ak zasvieti kontrolka, tak je uz zle, lebo (asi v zakrute) nebol dostatocny tlak oleja. Cim dlhsie bez tlaku oleja, tym viac poskodeny motor. Urcite doliat cokolvek, nejazdit s nizkou hladinou.
 
Poslední úprava:
jak píše @PHiLiPZ nebude to nízká hladina, ale nízký tlak oleje a to bych kontaktoval servis popř. Mazda asistenci, určitě bych s autem nejezdil. Skyactiv v motorizaci kterou máš, olej prakticky nebere ( nikdy mi na měrce neubyl ani mm na žádné Mazdě ) buď ti při roční kontrole nalili oleje málo, nebo máš fakt nějaký problém.
Já mám asi nějakou nemoc, ale na olej koukám cca min. 2x měsíčně a hlídám, aby byla hladina stále na cca 3/4 měrky
 
Ahoj, omlouvám se za "amatérský" dotaz. Za cca měsíc a půl mám naplánovanou dvouletou garanční prohlídku. Dnes se mi cestou do práce rozsvítila kontrola nízké hladiny oleje v motoru, koukal jsem na risku a jsem skutečně těsně nad MIN. Nerad bych něco pokazil, proto se ptám:

a) musím s autem okamžitě přestat jezdit, nebo to ještě pár km dá?
b) asi by bylo vhodné dolít aspoň litr oleje, aby mi to vydrželo do té garančky, kde mi vymění filtr a dolejou celý nový olej?
c) na jednoleté garančce tam nalili Mazda Original Oil 5w-30 ultra. Mohu tam nalít litr jiného oleje, který bude mít také 5w-30? Musím případně hlídat i jiné vlastnosti daného oleje, případně jaký byste mi doporučili?

Děkuji moc.
Ahoj, určitě dolej olej obdobných vlastností a hlídej hladinu a kontrolku. Je otázka, kam se olej u skoro nového motoru ztrácí, když ho tam bylo při poslední výměně dost. Pokud by kontrolka TLAKU oleje svítila stále, okamžitě odtah do servisu. Hrozí havárie motoru.
 
Ahoj, díky za odpovědi. Ještě jsem hledal... a u mého auta jsou dvě typy kontrolky - jedna je skutečně na nízký tlak oleje, což je problematičtější; druhá je na nízkou hladinu - viz obrázky. Každopádně mě trochu vyděsilo, že by se mi za 10 měsíců a cca 14tisíc km vytratilo tolik oleje (celkem ma auto najeto 28tis.). Skutečně si říkám, zda mi při minulé prohlídce dolli celé množství...

IMG_20211101_111257.jpgIMG_20211101_111357.jpg
 
Ahoj, díky za odpovědi. Ještě jsem hledal... a u mého auta jsou dvě typy kontrolky - jedna je skutečně na nízký tlak oleje, což je problematičtější; druhá je na nízkou hladinu - viz obrázky. Každopádně mě trochu vyděsilo, že by se mi za 10 měsíců a cca 14tisíc km vytratilo tolik oleje (celkem ma auto najeto 28tis.). Skutečně si říkám, zda mi při minulé prohlídce dolli celé množství...

Zobrazit přílohu 37474Zobrazit přílohu 37475
Odkud to máš? V manuálu žádnou kontrolku hladiny oleje nevidím.
 
Svítí oranžově - OK, pořídím litr oleje, doleju to a před Vánoci na garanční prohlídce na to upozorním a po prohlídce zkontroluji množství oleje.
Díky za pomoc.
 
Oranžová/žlutá kontrolka je opravdu nízká hladina oleje. Červená kontrolka nízký tlak oleje. Takže dolej alespoň 1/2 litru a můžeš jezdit vesele dál. Příště si pohlídej kolik tam toho lejou a koukni občas na měrku. Já mám stejnou nemoc jako @vladas75.
 
Já mám stejnou nemoc jako @vladas75
Já takovou nemoc nemám ;) , ale po takových plus mínus 5 000 km mrknu na měrku a případně doleju. Vozím stále s sebou 0,5 a 1 litr stejného nebo obdobného oleje, co mi měnili. A že odejde 0,5 l oleje za 10 - 15 000 km mi přijde zcela normální.
 
ahoj je pravda že rozsah mezi ryskami na měrce není až tak velký aby se nemohlo stát že během 15 tis. km dojde ke snížení hladiny oleje ke spodní a tím auto zahlásí nízkou hladinu (žlutým aladinem) není to ještě nic tragického jen je potřeba pohlídat co olej dělá dál, jestli opravdu nezačal z nějkakého důvodu mizet (netěsností nebo žravostí) a samozřejmě dolít ..do pravidelné výměny stačí jakýkoli olej odpovídající specifikace...a pak udělat normální výměnu pokud je vše v pořádku. Každopádně já mám nemoc, že měním určitě po 10 tis. a tím prozměnu předejdeš takovým věcem jako je doplňování "ztraceného oleje" a určitě ti za to motor poděkuje a odvděčí se dalšími spokojenými kilometry.
 
Back
Top